Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hazaköltözzek egy...

Szerintetek hazaköltözzek egy évre ennyi idősen vagy már túl késő?

Figyelt kérdés

26 vagyok, most fejezem be a doktorim. Augusztusban lesz vége az ösztöndíjamnak (bár mellette dolgozom, de csak 4 órában), az albérletem is lejár. Nagyon-nagyon rosszul vagyok mostanában lelkileg (fél éve szakítottak velem, megborult az egész világ körülöttem, nemcsak a szakítás ténye miatt), és a szakmában sem találom mostanság a helyemet.


Arra gondoltam, odaköltöznék anyukámékhoz vidékre (megyei jogú város Kelet-Mo.) egy évre, hogy kicsit magamra találjak (egyke vagyok, elférnék). Pszichológushoz is muszáj lenne járnom, amit nem tudok kifizetni, ha nem találok új állást szeptembertől (amikor már lehetne 8-ban dolgozni), anyuék meg szerintem fizetnék a terápiát. (A városban nem tudnék szellemi munkát vállalni, fizikait meg nem engednének a szüleim.)


Arról jutott ez eszembe, hogy a körülöttem levő korombeliek még a Bsc-t csinálják, és a szüleik mégis büszkék rájuk. Lehetnék én is tohonya egy kicsit szerintetek vagy ennyi idős korban már "lekéstem" arról, hogy pihenjek?


26L Bp



2014. jún. 17. 13:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan költözz haza, és pihend ki magad, a helyedben egy percig nem gondolkodnék ezen. Teljesen felesleges nemlétező elvárásoknak megfelelni.
2014. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a szüleiddel beszéld meg.


Van köztes megoldás is egyébként.

Dolgozni szellemi munkát biztos tudsz ott is,ha más nem fordításokat vállalsz,magánórát adsz (ne mondd hogy egy érettségire vagy amiből diplomád van tárgyakból ne tudnál),vagy titikárnőnek a nyelvtudás miatt felvesznek,nem fáraszt le,de azért fizet valamennyit.

És mégis otthon vagy a szüleiddel,stb.

2014. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Az egy évet kicsit soknak tartom. Én csak addig költöznék vissza, míg nem találnék munkát. Ha most csináltad meg a doktirid akkor nem lehetsz egy elveszett kislány. Amúgy gratulálok! Arra vigyázz, hogy ne merülj bele az önsajnálatba.

Kívánom, hogy mihamarabb helyre gyere lelkileg!

2014. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen doktor vagy, de gondolom otthon is lesz internetelőfizetésed illetve havonta 1-2x jöhetsz Budapestre szakkönyvtárakba is. Szóval képezheted magad, olvashatod a szakirodalmat. Én a helyedben esetleg még nyelvet tanulnék ez az alatt az egy év alatt, az mindig jól jön. De engem nem érdekelne, ki mit gondol, lényeg, hogy meglegyek. Esetleg pályázgatással is töltheted az időd, hátha nyersz valahova kutatói ösztöndíjat.
2014. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"Az egy évet kicsit soknak tartom. Én csak addig költöznék vissza, míg nem találnék munkát."


Lenne ajánlatom 8 órás munkára szeptembertől, de most úgy érzem, elfáradtam, és szeretnék lazítani. Azért is tettem fel a kérdést, hogy ennyi idősen ez még igazolható dolog-e, vagy már kiöregedtem:)


Nem beszélve arról, hogy nehéz lenne albit találni másikat, mondjuk januárban. Bár az is lehet, hogy csak a nyarat kéne otthon töltenem és feltöltődni vidéken.

2014. jún. 17. 14:44
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Biztosan hozzá vagy szokva a pörgéshez, hidd el az az egy év rengeteg idő. Fogadd el a lehetőséget és próbáld kipihenni magad nyáron. Ha pár hónap meló után rájösz, hogy ez neked mégis túl sok, biztosan akkor is haza tudnál menni a szüleidhez.
2014. jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Egy év egyáltalán nem sok idő, ha van lehetőséged, érdemes időnként szünetet tartani a munkában, hogy aztán újult erővel folytathasd. Én 42 évesen tartottam most egy év szünetet. Pihentem, utazgattam, feltöltődtem, júliustól megyek vissza dolgozni.
2014. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%

Nyíregyházán nem túl sok jó pszichológust fogsz találni a bajaidra (arra különben is a pszichiáter a jobb és a hasznosabb). Ha otthon leszel, akkor lehet, hogy a szüleid fizetik a terápiát, de alaposan meg is nehezítik azt, ha meg nem gátolják. Hiszen éppen miattul nem tudsz egyedül megállni a lábodon.


Nem késtél le semmiféle pihenésról, de két (max. három) hónapnál többet ne engedj magadnak. Nagyon le fogsz ereszteni, elkényelmesedsz, és egyre nehezebb lesz újra talpra állni.


A nyugati fiatalok is szoktak ilyen pihit csinálni, csak ők nem a mamihoz rohannak haza nosztalgiázni és újra kisfiúnak/kislánynak lenni, hanem bejárják a haverokkal a világot, amíg még szabadok. :)

2014. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nyíregyházán nem túl sok jó pszichológust fogsz találni a bajaidra (arra különben is a pszichiáter a jobb és a hasznosabb).


Nem tudom, honnan jött az a város a képbe, de nem arról van szó.:) Miért pont Nyíregyháza?:D:D És amúgy egy orvoshoz nem olyan könnyű azért bekerülni. Vagy igen?


"Ha otthon leszel, akkor lehet, hogy a szüleid fizetik a terápiát, de alaposan meg is nehezítik azt, ha meg nem gátolják. Hiszen éppen miattuk nem tudsz egyedül megállni a lábadon."


Meg tudok, attól, hogy otthon lakom, 8 éve külön élek, nem fogok visszafejlődni baba szintre. De jó lenne egy bölcsésszel átbeszélni a dolgokat, és egy tizest elkérnek/óra tutira.


"A nyugati fiatalok is szoktak ilyen pihit csinálni, csak ők nem a mamihoz rohannak haza nosztalgiázni és újra kisfiúnak/kislánynak lenni, hanem bejárják a haverokkal a világot, amíg még szabadok. :)"


Már láttam a világ engem érdeklő részét (Nyugat-Európa, Észak-Európa és USA), szóval ez nem játszik, meg ugye a pénz. És nem nosztalgiázni rohanok, csak irigylem azokat, akik még 27 évesen is a Bsc-t végzik, nekem meg már nem jár több pihi, akkor sem, ha tök kivagyok lelkileg.

2014. jún. 17. 18:34
 10/25 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ne költözz. Ha megborult a világ körülötted, akkor a semmittevés nagyon sokat árt. Keress állást, ha nem találsz, még mindig hazaköltözhetsz. De ha találsz, az nagyszerűen helyre tudja rakni az ember életét, tapasztalat :)
2014. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!