Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleink miért nem tesznek...

A szüleink miért nem tesznek semmit? Mi lett a húgommal? Lehetetlen, hogy újra normális legyen?

Figyelt kérdés

Volt egy jó tanuló, okos, értelmes húgom, aki teljesen kifordult magából.

Elkezdett cigizni, bulikba járni, kihívóan öltözködni és szóltak az iskolából anyának, hogyha a tesóm így folytatja a hiányzásokat, osztályozóvizsgákat kell tennie. Kiderült, hogy több, mint 200 igazolt hiányzása volt, amikről mi nem tudott anya.

Nemrég összetört egy terepjárót, mert jogosítvány nélkül vezette, de ezt is egy ismerősünktől tudtam meg.

Abbahagyta a zongorázást, a táncolást és különórákra sem jár, "van jobb dolga".

4 napja azt mondta, hogy elmegy apához, de kiderült, hogy már hónapok óta nem beszéltek, pedig hányszor hazudta, hogy nála van... Most felhívtam és simán végighazudta, hogy mit csinált az utóbbi napokban, mintha tényleg ott lett volna. Mikor közöltem, hogy tudom, hogy hazudik és jöjjön haza, mert anya nem lesz túl boldog, ha a rendőrséggel kell majd hazahozatni, nevetve közölte, hogy azt sem tudom, hogy az országban van-e még egyáltalán, majd letette a telefont.

Folyamatosan kiszökik (olyan helyen van a szobája, hogy anya nem veszi észre), rengeteg pénzt költ el, csak nem tudom, honnan van ennyi pénze.

Ad pénzt anya neki, de nem annyit, hogy több százezres dolgokat tudjon venni magának, rendszeresen.

Az átlaga jó, de csak azért, mert minden dolgozatnál profin puskázik és a tanárok bíznak benne, mert régen tényleg jól tanult és szorgalmas volt.


Anyáék pedig úgy tesznek, mintha semmi baj nem lenne. A hiányzásoknál a húgom kimagyarázta, hogy a késéseket a tanárok hiányzásnak írják és ezért mindig szerzett orvosi igazolást. De én is abba a gimibe járok és tudom, hogy a késést azt késésnek írják, nem hiányzásnak.


2014. jún. 20. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
félre csúszott rendesen ... szerintem a szüleid sem tudnak tenni semmit, a csaj megállíthatatlan a lejtőn (valahol elrontották a nevelését)
2014. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy prosti lett.

Tudod nehéz dolga van a szülőnek főleg ha elváltak,mert a gyerek kitudja ezt játszani.Valószínű hogy a tesód nem dolgozta fel a szüleid szétmenését,ezért könnyebben belekerült a bulikba ,piába,akár komolyabb dolgokba is.Hogy honnan van pénze?Vagy lop,vagy dilerkedik,vagy strihel.Sokminden nem lehetséges.Basszus jogsi nélkül összetört egy terepjárót....Ehhez is csak gratulálni lehet.Anyudék nem tudom hogy mit tehetnének mert olykor a tiltás az csak rosszabb,de lehet hogy hatna lehet hogy nem.Beszélgess a szüleiddel ezen a dolgokon,próbáld meg úgy intézni hogy nem te vagy a háttérben

2014. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond el anyudnak, amit tudsz. (Hogy a húgod kiszökik, sok pénzt költ, nem is az apátoknál van, stb.), a húgod érdekében! Nagyon nem jó irányt vett az élete. Én elhiszem, hogy ő most lázad, de ez már kicsit durva. Apudnak is beszámolhatsz, ha gondolod, hátha ős is hajlandó,tud tenni valamit. A szüleitek ezt nem ignorálhatják tovább, mert nem fog a dolog megoldódni magától!
2014. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra gondolok, vagy egy pénzes csávóval tölti a szabadidejét, vagy több pénzes csávóval. Húgod gondolom fiatal és csinos lány, az ilyenre van kereset... A költőpénzét gondolom nem a lottón nyerte és nem horgászni megy amikor lóg a suliból.
2014. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Üljetek le és mesélj el mindent a szüleidnek. Kénytelen lesznek valahogy megállítani mielőtt teljesen elrohad a lelke.
2014. jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kiskorunkban váltak el (én 4 éves voltam, ő 2), sosem mutatta, hogy zavarná a válás. Apával is jó volt a kapcsolat, a nevelőapám is olyan volt velünk mindig, mintha a saját gyerekei lennénk.

Anya hordta pszichológushoz is, de az sem segített, mert nem szólalt meg egész idő alatt, vagy zenét hallgatott.


Anya próbálta azt, hogy megbünteti, de ha elvette a telefonját, vett magának újat, ha kihúzta a wifit, használt mobilinternetet, tavaly anya nem engedte el a Balaton Soundra, erre elment úgy, mintha pár napot a legjobb barátnőjénél lenne, csak a Facebookon láttam meg a képeket.

Abból nagy balhé lett, de egész nyáron úgy vágta át a szüleinket, ahogy a kedve tartotta, hazudik, mint a vízfolyás.

2014. jún. 20. 13:41
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Komolyan, ilyenkor már lakat alá zárnám a gyerekem.... de azon is erőteljesen gondolkodnék, hogy mit rontottam el, hogy ennyire nem tisztel a lányom, hogy ennyire leszarja, amit én, az anyja mondok neki. Komolyan, ha határozottan megtiltanám, hogy elmenjen fesztiválozni, majd átvág, hogy barátnőzik (mondjuk, ha azért nincs fesztivál, mert éppenhogy ki nem csapják a suliból, akkor barátnő sem lenne), de közben lelép fesztiválozni, otthon két akkora pofonnal várnám a gyereket, hogy le nem szedi magát a falról. Pedig nem vagyok annak a híve, hogy verni kell a gyereket, de ha a pszichológus nem segít, a tiltó szó nem segít, a beszélgetés nem segít, akkor csak azt tudom mondani, hogy 1-2 anyai pofontól csak észhez tér. És igen, a lábát ki nem tehetné otthonról. Átköltöztetném másik szobába, figyelném, amennyire csak lehet és próbálnám vele megbeszélni, hogy miért viselkedik így, próbálnék valahogy rájönni, mi lehet a baj.
2014. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hány éves?
2014. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és nagyon szorosan együttműködnék az apával is. Mindig le lenne beszélve, hogy a gyerek tényleg nála van-e vagy épp megint meg akar lógni. Szóval röviden-tömören: ameddig rá nem jönnék, mi a gond, nagyon rövid pórázon fognám a gyereket, mert ez nem állapot.
2014. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki kell szakítani abból a környezetből, amibe be került. Ha suliba nem jár, gondolom nem az osztálytársaival lóg, így nehezebb, mert ha az lenne, csak át kéne íratni új iskolába. Nehéz ezt megoldani, segítségre is szükségetek lesz, de nem maradhat azokkal az emberekkel akikkel van, mert nem fog ebből kikászálódni szerencsésen.
2014. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!