Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleink miért nem tesznek...

A szüleink miért nem tesznek semmit? Mi lett a húgommal? Lehetetlen, hogy újra normális legyen?

Figyelt kérdés

Volt egy jó tanuló, okos, értelmes húgom, aki teljesen kifordult magából.

Elkezdett cigizni, bulikba járni, kihívóan öltözködni és szóltak az iskolából anyának, hogyha a tesóm így folytatja a hiányzásokat, osztályozóvizsgákat kell tennie. Kiderült, hogy több, mint 200 igazolt hiányzása volt, amikről mi nem tudott anya.

Nemrég összetört egy terepjárót, mert jogosítvány nélkül vezette, de ezt is egy ismerősünktől tudtam meg.

Abbahagyta a zongorázást, a táncolást és különórákra sem jár, "van jobb dolga".

4 napja azt mondta, hogy elmegy apához, de kiderült, hogy már hónapok óta nem beszéltek, pedig hányszor hazudta, hogy nála van... Most felhívtam és simán végighazudta, hogy mit csinált az utóbbi napokban, mintha tényleg ott lett volna. Mikor közöltem, hogy tudom, hogy hazudik és jöjjön haza, mert anya nem lesz túl boldog, ha a rendőrséggel kell majd hazahozatni, nevetve közölte, hogy azt sem tudom, hogy az országban van-e még egyáltalán, majd letette a telefont.

Folyamatosan kiszökik (olyan helyen van a szobája, hogy anya nem veszi észre), rengeteg pénzt költ el, csak nem tudom, honnan van ennyi pénze.

Ad pénzt anya neki, de nem annyit, hogy több százezres dolgokat tudjon venni magának, rendszeresen.

Az átlaga jó, de csak azért, mert minden dolgozatnál profin puskázik és a tanárok bíznak benne, mert régen tényleg jól tanult és szorgalmas volt.


Anyáék pedig úgy tesznek, mintha semmi baj nem lenne. A hiányzásoknál a húgom kimagyarázta, hogy a késéseket a tanárok hiányzásnak írják és ezért mindig szerzett orvosi igazolást. De én is abba a gimibe járok és tudom, hogy a késést azt késésnek írják, nem hiányzásnak.


2014. jún. 20. 13:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt a neveléssel van a baj. Erőszakot kerülni kell mert mély nyomokat hagyhat a gyerekben de van amikor nincs jobb megoldás mint 2-3 pofon és takarodj fel a szobádba kísérő szöveg.Lehet elgondolkozna rajta,hogy basszus mit tettem mennyi pénzt és időt elpocsékoltam az életemből.A tiszteletlenség,alázat teljesen elszállt a testvéredből és szerintem ez a nevelésből hiányzó szigor okozta.

Ebből előbb utóbb az lesz,hogy eltűnik majd 2-3 napra aztán 2-3 hétre és így tovább majd beállít egy tejcsoki kisgyerekkel. A pali otthagyja megy majd dolgozni,hogy eltartsa a gyerekét .. ja nem :) anyádék fogják azt is !!!

2014. júl. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!