Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányok miért nem beszélnek...

A lányok miért nem beszélnek a szüleikkel?

Figyelt kérdés

Pont ma írtam valakinek kommentbe, hogy olyan sokszor olvasom, hogy "Anyu nem tud róla" "Anyunak nem mondtam" "Nem merem anyunak elmondani".

Kislányok írják ezeket, gondolom a fiúk a fiús dolgokat megbeszélik az apjukkal, mert fiús dolgokat nem szoktam látni.

A kislányok nem mondják el, hogy megjött nekik a menzeszük, hogy szőrteleníteni akarnak vagy már szőrtelenítenek. Nőcis dolgokat nem beszélnek meg egy felnőtt nővel. Miért? Mitől félnek/féltek? Az anyukátokról van szó, szerintem megérdemli, hogy tudjon az ilyenekről. Soha semmit nem titkoltam el anyám elől, főleg a női dolgokat nem, elvégre ő már évtizedek óta csinálja ezeket.

Anyukák, Ti mit szólnátok, ha a lányotok nem beszélné meg Veletek az ilyet? Én biztos nagyon csalódott lennék...

Arról nem is beszélve, hogy ha ezekről nem beszélnek, hogy fognak később a szexről? Még csak az hiányzik, hogy egy ostoba magazinból, internetről vagy - ami a legrosszabb - egy hasonló korú barátnőtől informálódjanak, mert abból lesznek a "Terhes lehetek? A barátom időben kivette." kérdések, meg a tiniabortuszok...


2014. jún. 21. 20:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én édesanyámmal soha semmilyen intim, vagy magán dolgomat nem tudtam megbeszélni, nagyon rossz volt.

Tudatosan figyeltem arra, hogy a lányommal ne így legyen. Mindent meg tudunk beszélni, ő az egyik legjobb barátnőm. Csodálatos érzés. Kár, hogy édesanyámmal ezt nem élhettem át, valamiért nem tudtunk megnyílni egymás előtt. De ahogy anno láttam, ő sem az édesanyja előtt. Más világ volt.

2014. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mert én mindig mindent megbeszéltem, megbeszélhettem anyukámmal. Elég szigorú volt, viszont mégis úgy lehetett vele beszélgetni, mint egy barátnővel.

Szerintem ezt a bizalmat, kapcsolatot egész pici kortól kell felépíteni. Ez úgy nem működik, hogy egyszer csak elvárja a szülő, hogy mondjon el mindent a tini, fiatal felnőtt gyereke, ha nem úgy nőtt fel, hogy elmondhat mindent.

2014. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Talán azért, mert nem bíznak az anyukban - ebben az esetben nyílván azt is tudja mindenki, hogy ez kinek a hibája és miért lehetséges.
2014. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Én direkt nem beszélek meg semmit, nem látom értelmét csak okoskodás lesz a vége, meg nyaggatás...nekem ehhez se kedvem, se idegem...tartom magam annyira felnőttnek, hogy ne csináljak hülyeséget és szerintem felesleges anya orrára kötni bizonyos dolgokat, ő teljesen más világ.Sokszor mondtam el dolgokat, de utána mindig megfogadtam, hogy soha többet nem mondok el neki semmit. Legutóbb a barátommal jártam így, aki messze lakik...bevallottam neki,meséltem róla, esőre nagy öröm ujjongás, meg megyünk oda nyaralni ahol a srác lakik, tökre örültem, aztán mikor kérdeztem mikor megyünk/mehetek, azt kaptam előbb a srác jöjjön le vagy 10x..az mellékes, hogy a srác kidolgozza a belét is...nálunk sajna nem éri megosztani a dolgokat...

22L

2014. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy megjött neki mégis hogy lehet eltitkolni, ki veszi a betétet akkor?

Szőrtelenítést pl én sem beszéltem meg vele, méghozzá azért mert anyu nem szőrtelenít, akkor mégis hogyan álljak elő ilyennel.

Szerintem aki a mai világban nem tud utána nézni a védekezésnek az már életképtelen.

2014. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányom nekem is elmond mindent , tanácsot kér és beszélgetünk sok mindenről amit mások talán csak a barátnőkkel beszél meg. Én örülök is neki . Csalódnék ha nem így tett volna , én is sok mindent megbeszéltem anyukámmal.
2014. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem tudtam anyámmal beszélni szinte semmiről mert mindig részeg volt.

Én bizony újságokból, könyvekből informálódtam a szexuális kérdésekből. Mégis tudtam tanulni belőle, mert sosem estem "véletlenül" teherbe, sosem voltam abortuszon (nem vagyok ellene) sosem aláztam meg magam a férfiak előtt..

nekem nincs lányom, de van 3 felnőtt fiam. Amikor a legidősebbel leakartam ülni, hogy kapjon felvilágosítást csak nevetett, majd egy jó nagy puszit nyomott a homlokomra, azzal a szöveggel, hogy most nem ér rá mert focizni megy, de este szívesen elmagyarázza nekem a szexuális felvilágosítást, ha kérdésem lenne arra is válaszol, ad tanácsot..A fiam akkor 15 éves volt..

Szerintem a mai lányok már régen tudják amit tudni kell, és sok anyuka nem tudja mikor üljön le velük..

2014. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Annyiban tévedsz, hogy a fiúk megbeszélnék apjukkal a dolgokat. Ők sem beszélik meg, legfeljebb nem annyira szószátyárak, hogy mindezt közkinccsé tennék.
2014. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én csak mostanában kezdtem el anyuval mindent megbeszélni, kb fél éve. Nem is értem miért nem tettem eddig, bármit meg tudok vele beszélni, régen valahogy mégsem mertem. Mindent megpróbáltam eltitkolni előle.. viszont most, most mindent elmondok neki, néha talán már túl sokat is. :D Nagyon szeretem anyut, és annyira jó ilyen dolgokat megbeszélni egy tapasztaltabb nővel. :)

18/L

2014. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én nem apámmal hanem anyummal szoktam megbeszélni dolgokat de még vele sem mindent. Pedig bármit elmondhatnék vagy kérdezhetnék nem hozna kínos helyzetbe. Csak vannak dolgok amik nem a szüleimre tartoznak

22/F

2014. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!