Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányok miért nem beszélnek...

A lányok miért nem beszélnek a szüleikkel?

Figyelt kérdés

Pont ma írtam valakinek kommentbe, hogy olyan sokszor olvasom, hogy "Anyu nem tud róla" "Anyunak nem mondtam" "Nem merem anyunak elmondani".

Kislányok írják ezeket, gondolom a fiúk a fiús dolgokat megbeszélik az apjukkal, mert fiús dolgokat nem szoktam látni.

A kislányok nem mondják el, hogy megjött nekik a menzeszük, hogy szőrteleníteni akarnak vagy már szőrtelenítenek. Nőcis dolgokat nem beszélnek meg egy felnőtt nővel. Miért? Mitől félnek/féltek? Az anyukátokról van szó, szerintem megérdemli, hogy tudjon az ilyenekről. Soha semmit nem titkoltam el anyám elől, főleg a női dolgokat nem, elvégre ő már évtizedek óta csinálja ezeket.

Anyukák, Ti mit szólnátok, ha a lányotok nem beszélné meg Veletek az ilyet? Én biztos nagyon csalódott lennék...

Arról nem is beszélve, hogy ha ezekről nem beszélnek, hogy fognak később a szexről? Még csak az hiányzik, hogy egy ostoba magazinból, internetről vagy - ami a legrosszabb - egy hasonló korú barátnőtől informálódjanak, mert abból lesznek a "Terhes lehetek? A barátom időben kivette." kérdések, meg a tiniabortuszok...


2014. jún. 21. 20:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy ilyen bensőséges kapcsolat kialakuljon az anya és lánya között, ahhoz az anyukának kell úgy nevelnie a kislányát és olyan kapcsolatot kialakítani, ápolni vele, hogy ez megvalósulhasson.

Az én anyukán rettenetesen konzervatív és régies, ő pl. nem szőrtelenít meg ilyesmi, amikor én először kamaszkoromban vettem borotvát meg szőrtelenítő krémet, szemöldök csipeszt hát eléggé kiakadt, hogy milyen h...lyeségekre költöm a pénzem.

Vele erről nem lehetett beszélni. A menszeszről viszont felvilágosított érdekes ebben nem volt prűd előttem cserélte a vattát. Undorító volt. Rám is azt akarta erőszakolni nem értette, hogy ez gusztustalan és ekkora csomaggal nem fogok mászkálni nekem betét kell.

A szexről nem is beszéltünk eszembe sem jutott sosem, hogy bármit is elmondjak neki olyan állati kínos volt az ő öreges felfogása erről az egészről, amikor nekiállt magyarázni meg beparáztatni egy nem kívánt terhességtől a maga elmaradott módján szóval ilyenről lehetetlenség lett volna beszélni vele.

Amúgy nem volt rossz a kapcsolatunk csak öreges volt, konzervatív, pesszimista, nem tudott haladni a korral és kapcsolatot kiépíteni az én korosztályommal, viszont mindenkinél, mindent jobban tudott.

A viselkedésével folyton leégetett a barátnőim előtt úgyhogy nemhogy a fiúimat de a barátnőimet sem vittem fel magamhoz.

Nekem csak az volt a szerencsém, hogy egy iszonyúan jó fej aranyos kis öreg biológia tanárnőm volt, aki aztán alaposan felvilágosított minket biosz órán mindenről nagyon aranyos volt.

Anyám meg még 26 éves koromban is úgy beszélt velem, mint valami nyeretlen kétévessel, aki nem tudja, mit csinál.

2014. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

nem csak lanyok, foleg 1 fiu, mit beszeljen, ha csak anyja van?

emlekszem, hazahoztam 1 lanyt, akivel en mar sokszor aludtam, o meg azt mondja h megagyaz a vendegszobaban, nem roszindulatbol, csak mas vilagba el, bar fejlodik, de szinte abszolut nem beszelek a lanyokrol vele es inkabb en alszok mashol.

2014. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem az anyukámat, jó a kapcsolatom vele, de ilyen dolgokat nem szoktunk megbeszélni. Nekem tök ciki lenne elmondani...nem tudom miért érzek így, de ez van. Ettől függetlenül szerintem jó a kapcsolatunk, csak nem olyan, mint egy barátnővel. 21L
2014. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Gyémántlány ***** válasza:
100%

A női ügyeket mindig meg tudtam (tudom) beszélni anyukámmal, de van egy határ, ahol már elkezdődik a magánéletem. Mindenkinek a saját döntése, hogy mit mond el az anyukájának, és mit nem, nyilván gyerek, és anyafüggő is a dolog.

Mert vannak megbízhatatlan anyák, akiknek, ha elmondasz egy titkot, másnapra az összes szomszéd néni tudni fogja, és vannak maradi anyák is, akik nem engednék a szőrtelenítést, vagy beleszólnának abba, hogyan kezelje a lány a testét, tőlük nyilván nem kérnél segítséget, hogyan használd a borotvát.

Szóval nem hiszem, hogy egy megbízható, mindenre készen álló anyához ne forduljon a gyereke, ha a lány nem tud segítséget kérni tőle, ott az anyukával lehet a gond.

2014. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Így már értem, miért vannak olyanok, akik nem beszélik meg. Csak nekem ez olyan fura volt, de az indokok, amiket felsoroltatok, azokat megértem :)

2014. jún. 22. 14:38
 16/16 anonim ***** válasza:
Az én anyámmal azért nem lehetett ilyen dolgokat megbeszélni, mert ő sem értett hozzájuk. Sosem szőrtelenített (se hónalj, se bikinivonal, se láb), szemöldök se szedett, sminkelni se sminkelt, melltartót se hordott, csak trikót. Én korán érő típus voltam (7 évesen szőrösödtem, 9 évesen már mellem volt és pattanásaim, 11 évesen menstruáltam, és 12 évesen nagy melleim voltak, és csúfoltak miatta). Sokat sírtam a szőrös lábam, a nagy melleim, meg a vastag szemöldököm meg a szőrös hónaljam miatt, de anya nem vitt el se kozmetikushoz, és nem is tanított meg szőrteleníteni, és csak sportmelltartót vett nekem. A családban egy nő sem értett a "csajos" dolgokhoz, szóval senkihez sem fordulhattam. (Sőt, még tampont sem engedett). Szóval mindent magamnak kellett kitapasztalnom, mert anyával ilyen dolgokról beszélni veszett ügy volt.
2018. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!