Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anya-lánya kapcsolatot...

Az anya-lánya kapcsolatot megronthatja, ha az anya leszbikus/biszex és egy nôvel él komoly kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam rajta, hogy vajon milyen lehet egy óvodás korú gyermeknek például, hogy az édesanyja egy másik nõvel él? Az oviban a társai bántanák érte? Esetleg késôbb az iskolában? Rossz hatással lehet ez a gyermek lelkére?

Nem mondanám, hogy fenn áll ilyesmi, csak eszembe jutott.



2014. jún. 24. 18:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Miért hiszik azt, hogy aki meleg, a gyereke előtt szexel?

Vagy "bevonja"?

Akik ezt gondolják, a heteró szexuális kapcsolatukba bevonják a gyereküket?"


Volt egy ganyé válasz, de már törölték, nem csak úgy felháborodtam a semmire :)

2014. jún. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy kicsit offolok. Megnéztem a videót amit az egyes linkelt, és ledöbbentem amit az egyik kisfiú a vége felé mondott. Kb így szólt, ha a világban csak melegek házasodhatnának, akkor te is biztos szomorú lennél, szóval miért ne házasodhatna mindenki? :'(
2014. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
9%

Igen. Nagyon mélyen megzavarhatja a gyerek pszichoszexuális fejlődését (azaz nem fogja tudni, hogy ő most férfi vagy nő, és kivel azaonosult nemileg: egy férfival, aki nő valójában vagy egy nővel, aki nő ...). Csak a buggyant amerikai filmekben van az, hogy a leszbi vagy a homokos párocska gyerek nemileg rendben fejlődik és minden oké lesz vele.


A pszichoszexuális fejlődés súlyos sérülése (az ún. nemi identitászavar) később egy komoly és jó pszichiáter segítsége mellett is vérpisi, mire helyrehozzák - ha egyáltalán helyre lehet hozni.

2014. jún. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól még mert valaki leszbikus, női identitással rendelkezik, és ezt közvetíteni is tudja.

A transzszexuálisok azok, akik nők férfi testben vagy fordítva.


Egyébként rengeteg módon lehet segíteni a gyerek nemi identitásának kialakulását, pl.: párválasztó dalocskák, néptánc, húsvéti szokások, öltözködés, sőt a mesékben is azért a nagyjából hagyományos férfi és női szerepek köszönnek vissza (annak ellenére, hogy vannak már vagány hercegnők :D)


Attól még mert a szülőknél nincs apa vagy anya, azért a gyerek a családban utcán/mesékben/oviban-suliban is lát példát női és férfi szerepekre.


De a kérdésre válaszolva, az óvodában szerintem se lehet baj, ha az óvónő jól áll a dologhoz (mert azt ne gondold, hogy nem derül ki számára, a gyerekek mindent elmesélnek az oviban :D).


Az iskolában is meghatározó szerintem, hogy a tanítók, és később az osztályfőnök mennyire nyitott. De engem hetero szülők neveltek, mégis általános sulit váltottam, mert annyira idióták voltak az osztálytársaim. (Kb. nyolcan jöttünk el abból az osztályból :D)


Ha valakitől visszahallanám, hogy uszítja a gyerekét az enyém ellen, akkor először beszélnék a tanárral, és utána a szülővel. Minimum azt, hogy oké, megértem őt, engem és az életemet nem kell elfogadnia ha nem akarja, de a gyerekemet nincs miért utálnia, mert nem ő a homokos, hanem én.


Ha kissé nyitottabb szülő, akkor áthívnám magunkhoz, gyermekével együtt, hogy nézze meg, hogy hogy élünk, tényleg olyan romlott-e az életünk mint ahogy gondolja.


Szóval megpróbálnám valahogy rendezni a helyzetet és semmiképpen sem agresszívan. Mert megértem, hogy a legtöbb ember számára a homoszexualitás egy teljesen érthetetlen dolog, és félti a gyerekét. De azt szeretném, ha nyitottak lennének arra, hogy bebizonyítsam, hogy nem vagyok egy szörnyű, romlott ember, aki rossz példát mutat.


Aki erre se ad lehetőséget, azzal tényleg nem tudok mit kezdeni.


20/L/L

2014. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Skorpió87 ***** válasza:
45%
Én pedig úgy gondolom pont a gyermekek a gonoszabbak. Nem tudom, hogy a szülők ültetnék-e fejükbe az előítéletet. De miért van az, hogy akik szemüveget, fogszabályzót, ódívatú ruhákat hordanak, pl. a suliban kiközösítik? A szülő tanítaná erre a gyereket? Ezen gondolkozzunk el. Igen, simán elítélik a gyerekek, ha valakinek biszex lenne az anyja. A gyerekek rögtön ítélnek, nem gondolkodnak. Nem valószínű, hogy pont az illető szemébe mondanák, de tuti csámcsognának rajta és nem fogadnák be az adott gyereket soha. Tuti azt hinnék, hogy neki is van valami baja. Aki kirí egy közösségből, külsőleg vagy belsőleg, azt igazán soha nem tudják elfogadni. Én tudom, mert tapasztaltam, hosszú évekig. Nekem csak rosszindulatú vagy kétszínű osztálytársaim voltak. 1-2, aki normális volt.
2014. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jún. 26. 21:20
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

13-as gondolom alá is tudod ezt támasztani valamivel, nem csak a szádba adták ezt a hülyeség.


A videó iszonyat aranyos *_* sírtam is rajta. A tanulság: egy 10 éves kislány több empátiával, normális emberi érzésekkel rendelkezik, mint a politikusok többsége...

2014. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szia, ismerek 2 nőt, az egyiknek 2 fia van. A nagyobbik nagyon undorító módon viselkedett az anyja barátnőjével, mert a kedves papa telebeszélte a fejét. Ès tegyük hozzá, apuka lelépett egy másik nő miatt, amikor a kisebbik fiú 8 hónapos volt, a nagy 2-3 éves lehetett, gyakorlatilag a 2 nő nevelte fel a gyerekeket...
2016. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

" egy férfival, aki nő valójában "


Te nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy a leszbi párok egyike mindenképpen férfias :) Én ismerek egy ilyen párt, mindketten extra nőisek

2017. márc. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!