Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni az...

Hogyan tudnám rávenni az anyukámat hogy kimozduljon otthonról?

Figyelt kérdés

Én már annyi mindent próbáltam hogy rávegyem, hogy itt van a nyár, menjen el kikapcsolódni, strandolni, napozni, de hallani se akar róla. A sok munkára hivatkozik, hogy sokat dolgozik, hogy az őt kifárasztja, neki nincs kedve, ő pihenni szeretne, mondtam neki nem muszáj munka után persze hogy akkor pihenni szeretne mindenki, hanem hétvégén vagy amikor szabit vesz ki. De nem, ő akkor sem, neki nincs kedve hogy ő fiatalabban már kimozdult eleget ő otthon akar pihenni. Pedig simán megtehetné, lenne rá pénze, és van úgy hogy kivesz szabit volt hogy egy hetet, de hétvégén is, és amikor kivesz szabadságot akkor is csak otthon ül és nyomja a számítógépet, filmet néz, játszik ilyen internetes játékokkal, csetelget ismeretlenekkel..... Nem olyan idős pedig (a nagyon idős emberekre jellemző úgy tudom hogy csak otthon szeretnek ülni), csak 55 éves, amikor volt kapcsolata akkor legalább volt olyan hogy elmentek valahova, étterembe, vagy színházba, moziba, vagy nyaralni, volt olyan elvitte külföldre. Olyan két éve nincsenek együtt, ez megviselte anyukámat és azóta nem mozdult ki sehova. Azt tudni kell, szüleim már kiskoromban elváltak, de mindkettőjükkel tartom kapcsolatot. Ott van apukám, csak 3 évvel idősebb anyukámnál de mégse a négy fal közt éli az életét, ő is sokat dolgozik és javarészt otthon pihen munka után, de amikor kivesz szabit akkor elmegy valahova pihenni. Most is kivett vagy egy hét szabadságot és elutazott nyaralni valahová, pedig neki sincsen most senkije, olyan is van meglátogatja külföldön élő rokonait.

Mi is a párommal sokat dolgozunk, albérletben élünk, mégis igyekszünk hogy ne a munkából és az otthonülésből álljon az életünk. Szeretünk otthon is lenni egymással, de mindig nem tudnék csak otthon lenni, kell néha a kimozdulás.

Volt olyan sétálni mentünk valahova, egy parkba mert szép idő volt tavasz, és hívtuk anyukámat nincs-e kedve velünk jönni, de elutasított minket.

Van egy idősebb nőismerősöm, nem sokkal fiatalabb nála, ő pont az ellenkezője: amikor csak teheti utazgat, összejár barátnőkkel, elfoglalja magát, szervez magának programokat. Szerinte se normális hogy az anyukám mikor nem dolgozik csak otthon ül és gépezik, és ki kéne mozdítanom. De nem tudom hogyan, lehet eddig rossz eszközökkel próbálkoztam. Az is eszembe jutott, hogy mikor hívtuk párommal akkor azt félreértette és azt gondolta csak szánalomból hívjuk meg. Pedig szívesen sétáltunk volna vele, esetleg megittunk volna egy kávét valahol.

Arra is lenne lehetősége legyen valakije, mert a korához képest most is jól néz ki, ismerőseim szerint is, de ezt nem hiszi el magáról. Volt olyan pasi ismerősöm akinek nagyon tetszett, mondtam is anyunak szerintem érdemes lenne megismerkednie vele, esélyt adnia, de nem érdekelte mintha a falnak beszéltem volna. Kiderült lennének más lehetőségei is de nem él velük.

Nem tudom már mit csináljak, van valakinek tippje, ötlete? Hogyan tudnám akár úgy rávenni anélkül hogy észrevenné?

Bocs a hosszúságért.



2014. jún. 27. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
én a helyedben megvenném a színházjegyet neki is és együtt elmennék vele... erre nem tud nem-et mondani, mert már kész tények elé állítod... az idősebb barátnő nem tudja elvinni magával valahova? csak sétálni egyet, egy koncertre, egy kávéra beülni? én az ő segítségét kérném... megkérném, hogy menjen el hozzá hétvégén, szépen köntörfalazás nélkül megmondani hogy öltözz mert megyünk el... ha igazi jó barátnő, akkor anyukád nem sértődhet meg emiatt.. :)
2014. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez még nem jutott eszembe megvegyem a színház jegyet és úgy hívjam el, remélem jól sül el ha így teszek.

Az idősebb nőismerőssel az a gond, kissé bonyolult, de nem messze dolgozott egy boltban, átjárt anya hozzá beszélgetni régebben mikor betért hozzá, de sajna a boltja elköltözött sokkal messzebbre és nem tartják kapcsolatot. :( Voltak más barátnői, köztük egy akit különösen kedveltem de anya lemorzsolódott mellőle. Az is eszembe jutott most valahogy fel kéne kutatnom azt a barátnőjét és elhívni ide.

Persze várok további tippeket még. :)

2014. jún. 27. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, anyukád számítógép függő. A számítógépet vagy a netet kellene valahogy felfüggeszteni.
2014. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ajjajj....Mikor nem volt net valami technikai hiba miatt akkor elég ingerült volt, mondhatsz valamit. Ha valaki függő és megpróbálják elvenni tőle ami a függést okozza eléggé kikel magából, ezt nem merném megpróbálni. Már attól nyűgös volt mikor felvetettem neki ki kéne mozdulnia, azt mondta ne szóljak bele. Nem beleszólni akarok az életébe csak jót akarok neki, a levegő változás mindenkinek jót tesz.
2014. jún. 27. 10:43
 5/6 Borosta2 ***** válasza:
nyomj a fejéhez egy pisztolyt és mond neki hogy vagy elmegy nyaralni vagy golyót kap biztos beválik
2014. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi ezt csináltuk, sarokba szorítottuk. Csúnya dolog, tudom, de pl megvettük neki a színházjegyet, befizettük wellnessre. Megmondtuk, hogy sajnos mi nem tudunk elmenni, menjen el a nagyival, vagy kárba megy a pénz...
2014. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!