Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok hogy a meleg...

Támogatnátok hogy a meleg pároknak is lehessen gyereket örökbefogadniuk? Mi lenne benne a jó/rossz?

Figyelt kérdés

Egy darabig én is furcsálltam, de annyi szörnyű dolgot lehet hallani a "normális" hétköznapi családokról is, hogy elgondolkodtam hogy a társadalom miért nem inkább az ilyeneken akad fent és miért azon háborog hogy a melegek is szeretnének családot alapítani. Vajon azért van ez az elutasítás, mert számukra ez ismeretlen és "félnek" tőle?

Itt is annyi szörnyűséget olvasni: az alkesz szülők verik a gyereküket, a gyerek éhezik, félelemben él, valamelyik nap itt panaszkodott egy lány hogy még ruhára sem kap pénzt... Aztán ott vannak azok a kisgyerekek a hírekben akiket félholtra vert az anyjuk/apjuk/nevelőszülőjük. Ez mennyivel normálisabb?

Szerintem néha még szúrópróba szerűen a heteró szülőket is meg kellene vizsgálni, hogy normálisan nevelik-e a gyereküket. De a kérdés az lenne: egy alapos környezetfelmérés után engedélyeznétek az egynemű pároknak is hogy örökbefogadhassanak egy gyereket akinek amúgy sanyarú sorsa lenne? Ha így a kisgyerek gondoskodó, szerető családban nőhetne fel?



2014. jún. 28. 19:06
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Támogatnám, de ez még itthon megvalósíthatatlan, erre legkorábban 5-10 év múlva érdemes visszatérni. A többség még a melegeket sem képes elfogadni, akkor hogy várható el a melegek örökbefogadásának bevezetése?


Én is meleg vagyok, de már készülök külföldre, egy olyan országban, ahol elfogadóbbak az emberek. Szívesen fogadnék örökbe egy árva gyereket és tudom, hogy a megfelelő párommal fel tudnám normálisan nevelni. De nem itthon. Mert tegyük fel, elfogadnák 10-15 év múlva itthon akkor is az lenne, hogy a gyereket kiközösítenék az oviból vagy általánosból, mert - ahogy az ilyen emberek modnanák - buuzik nevelik fel. Sajnos vannak ilyen rosszindulatú emberek nem is kevesen, akik mindenre képesek és köszönöm de ebből nem kérek.

2015. máj. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!