Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok hogy a meleg...

Támogatnátok hogy a meleg pároknak is lehessen gyereket örökbefogadniuk? Mi lenne benne a jó/rossz?

Figyelt kérdés

Egy darabig én is furcsálltam, de annyi szörnyű dolgot lehet hallani a "normális" hétköznapi családokról is, hogy elgondolkodtam hogy a társadalom miért nem inkább az ilyeneken akad fent és miért azon háborog hogy a melegek is szeretnének családot alapítani. Vajon azért van ez az elutasítás, mert számukra ez ismeretlen és "félnek" tőle?

Itt is annyi szörnyűséget olvasni: az alkesz szülők verik a gyereküket, a gyerek éhezik, félelemben él, valamelyik nap itt panaszkodott egy lány hogy még ruhára sem kap pénzt... Aztán ott vannak azok a kisgyerekek a hírekben akiket félholtra vert az anyjuk/apjuk/nevelőszülőjük. Ez mennyivel normálisabb?

Szerintem néha még szúrópróba szerűen a heteró szülőket is meg kellene vizsgálni, hogy normálisan nevelik-e a gyereküket. De a kérdés az lenne: egy alapos környezetfelmérés után engedélyeznétek az egynemű pároknak is hogy örökbefogadhassanak egy gyereket akinek amúgy sanyarú sorsa lenne? Ha így a kisgyerek gondoskodó, szerető családban nőhetne fel?



2014. jún. 28. 19:06
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
9%

Én sem támogatom, hogy azonos nemű emberek összeházasodhassanak illetve gyereket fogadhassanak örökbe. 23 éves egyetemista vagyok mielőtt valami vénembernek gondolnátok a véleményem miatt. Házasság szerintem egy felnőtt férfi és egy felnőtt nő közötti monogám kapcsolat. Nem két azonos nemű ember között, nem több nő és több férfi között (bármennyire is szeretnék a poligámisták), nem egy férfi és több nő között (bármennyire is szeretnék a nőket tisztelni képtelen hedonisták), nem egy nő és több férfi között (bármennyire is szeretnék a férfigyűlölő feministák), nem felnőtt és gyermek között (bármennyire is szeretnék a pedofilok), nem ember és állat között (bármennyire is szeretnék a zoofilok) és még sorolhatnám. Akik meg képtelenek a hűségre azok meg inkább ne házasodjanak. Az örökbefogadásról meg annyit, hogy a gyermeknek az lenne a legjobb ha az anyja és apja közösen nevelnék fel. Az a sok szörnyűség amiket olvastál egyáltalán nem abból fakad, hogy különböző nemű emberek nevelik a gyereket. Hanem abból, hogy "modern, haladó világunkban" az emberekben azt tudatosították, hogy mindent szabad, olyat is ami a másiknak bántó, nem kell tekintettel lenni senkire, mindenkit tönkre lehet tenni a saját szórakozásunk céljából. Az önmérsékletet, önfegyelmet, mások iránti empátiát és tiszteletet pedig nevetséges, maradi, "túlhaladott" dolognak állítják be. Meg is lett az eredménye: rengeteg csonka család, tönkrement házasság, hűtlenség, lelkileg tönkretett gyermekek. Egy normális társadalomban az embereket arra nevelik, hogy jó házastársak és szülők legyenek, hajlandóak legyenek bizonyos dolgokról lemondani a családjuk érdekében, a szeretteikkel együtt igyekezzenek boldogok lenni, ne azok kárára. Sajnos a mai világból ez igencsak kezd kiveszni. A sok sanyarú sorsú gyerek problémáira nem az lenne a megoldás, hogy azonos nemű párok fogadják örökbe őket, hanem az, hogy az embereket kellene jobbá nevelni, a jelenlegi társadalmi értékrenden kellene alaposan változtatni.

"Szerintem néha még szúrópróba szerűen a heteró szülőket is meg kellene vizsgálni, hogy normálisan nevelik-e a gyereküket." - Ezzel teljesen egyetértek, a gyermekeket bántó embereket el kell távolítani a gyermek környezetéből.

2014. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
31%

Nem támogatom. Az égvilágon semmi bajom nincs a melegekkel,amennyiben nem arról a rétegről beszélünk,akik szinte hivalkodnak a másságukkal. De egy meleg pár szerintem se mutat normális családmodellt annak a nevelt gyereknek,bármennyire is nagy szeretetben és békességben nevelik.

Viszont az tényleg elgondolkodtató,hogy rengeteg hetero szülő nem érdemelne gyereket,illetve bár ne vállalt volna. Nehéz kérdés.

2014. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
2%

nem, 2 ferfinak 1000% nem!

eleg gondolni, mit kapna a gyerek az iskolaban!

2 csaj az elmeny, azt a fiuk elfogadjak, de 2 pasi az ultra gaz, a cikizes kozeppontja lenne szegeny gyerek!

2014. jún. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
21%

33-as meleltt állok teljes testhosszal.

Ugyanez a véleményem, nincs bajom a melegekkel( amíg nem kérkednk vele..tehát vonulgassanak, ha énis vonulgatok a heterőságomat vállalva)

De nem megfelelő családmodell

Éppen elég baj, hogy ennyi csonka család van a sok felelőtlen döntes miatt főként, és a gyerekeik emiatt nem látnak megfelelő családi példát. De igazából időnként inkább váljanak el, emrt még mindig jobb, mint amikro a ygerek azt látja, hogy ölik egymást.


Hát, igen.. Egy jogosítványhoz kell vizsga, a gyerek csináláshoz nem:(

2014. jún. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam végig a ávlaszokat, de a véleményem leírom:


Én is így éreztem régebben, mint Te, kérdező, furcsálltam az ötletet. Aztán utánanéztem/kérdeztem szakembereknél, és az eredmény: a különböző kultúrákat, társadalmakat megvizsgálva azokban, amelyek szigorúan elítélik, "tiltják" a homoszexualitást és azokban, amelyekben elfogadóan viszonyulnak hozzá, pontosan ugyanannyi a homoszexuális. Vagyis a társadalmi hozzáállás nem befolyásolja a szexuális hajlandóságot. Innentől kedzve az elítéléssel, kirekesztéssel egy dolgot ér el egy társadalom: egy permanensen jelenlévő, egyébként ártalmatlan kisebbség életét nehezíti, életminőségét rontja.

A másik elgondolkodtató dolog: meleg szülők örökbefogadott gyermekei közt nem gyakoribb a homoszexualitás, mint hetero pároknál. Ennyi. Ahány gyerek mert csonka családban nő fel, ők is házon kívül kell, hogy megtalálják valamelyik nemű mintát. Nem a legjobb megoldás, de nem is a legrosszabb.

2014. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
46%

Nos, én speciel sajnálva olvastam végig a negatív válaszokat és rendkívül elszomorító látvány illetve érzés volt. Nem titok hogy meleg vagyok, vagyis a igen pártiak váleményét bővítem :D Érveléseimet pedig csak alátámasztom.

Nos tehát, a "normális családmodell" képet 10 családbol tán 4 kapja meg. Nem mindenütt egyforma az apa és anya jelleme, van ahol apuci tulságosan "szigorú" és anyuci engedéken, van ahol fordítva és stb...Én nem hiszem, hogy mindenkiben egyforma családmodell alakul ki éppen ezért, hisz van ahol apuci segít takarítani, van ahol apuci csak ül a fotelbe a meccst nézve míg anyuci megszakad a munkában. Tény hogy családmodellt lát a gyermek de nem biztos, hogy jót. De mivan ha anyuci és apuci elválnak, és a gyermek anyu mellett él?? Akkor van apa képe?, tekintve, hogy anya lát el minden feladatot...Vagy fordítva. EZ a családmodell dolog lerágott csont, én abszolút nem hiszek benne, éppen az előzőek miatt, hiszen nem minden család egyforma, vagyis mindenhol más és más a családmodell. Találkozni olyannnal is, hogy a gyerek nem volt "betervezve" épp ezért kevesebb szeretetet kap. És ez TÉNY!! Akkor egy olyan meleg pár akik gyereket szeretnének és a természet nem adta meg a lehetőséget rá, hogy természetes módon érhessék ezt el, akkor miért kell megtagadni? Mi megtagadjuk tőlled azt hogy teszem azt levegőt vegyél?? Semmi jogotok nincs hozzá, hogy kizárjatok a gyereknevelésből! Engem nem is fog senki, mert én mindent megkerülve fogok gyermekhez jutni és ebbe hál istennek egyetlen bíróság, gyámügy nem fog tudni mit mondani! Ergo, mindenhol van kiskapu, csak meg kell találni, és én megtaláltam már! Szóval, hogy mik az előnyei? Azon gyermekek, (ezek pszichológusok által lett kimondva) sokkal jobban veszik az élet "akadályait", mint a hetero szülők elkényeztetett kölkei. Miért? A válsz igen egyszerű, mert gyermekként megkapják a hü*ye társadalmunktol a diszkriminációt és kirekesztést valamelyes, persze mindig vannak 21. századi felvilágosult gyerekek akiket nem zavar, hogy osztálytársuknak meleg szülei vannak, és ők lelnek valódi barátokra. A családmodellt (közölve azokkal akik e mellett érveltek CSAK) itt is megkapják, sőtt, többet. Hiszen, ha valaki "nagy" lesz, nem biztos, hogy azonnal házas, lehet hogy egy ideig szingli ként tengeti mindennapjait. Ekkor biztosan eltudja magát látni, hisz a meleg szüleitől mindent eltanult, hogy neki mi is a dolga? (minden) A meleg párok közt hát sok ember ugy fogalmaz, hogy (a heteroknak érthető legyen) a szerepmegosztás érvényesül. A pszilógusok is hasonlóképpen mondják el, mert minden munkárta megoszlik hogy ki mit lát el. Egy szó, mint száz, én teljesen pártja vagyok ennek, és egyszer nem pártja hanem átélője is, közlöm a kedves középkori felfogásúakkal.

2014. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
83%
Én támogatnám. A magyarok többsége homofób, és amíg ez nem változik, addig bizony nem csak az örökbefogadást, és a házasságot nem fogják engedélyezni, de "bűn", szégyellni való lesz melegnek lenni is. Ha figyelmesen elolvassátok a kérdést, akkor benne van, hogy alapos környezetfelmérés után... Engem örökbe fogadtak. A szüleim- mert nekem ők a szüleim- klasszikus családmodell, anyu és apu van. De őket is mikroszkóppal vizsgálták 25 éve, hogy kaphatnak e gyereket. Ha ugyanezt a meleg pároknak is át kell élniük, hogy örökbe fogadhassanak, hát bumm. Más oldalról: aki örökbe akar fogadni egy babát, az gyereket akar. Annak nem becsúszott, nem hoppá-baba, nem fogja örökbe adni, nem fogja (vélhetően) elhanyagolni, hiszen annyit "várt" rá, annyit szenvedett azért, hogy nevelhesse valaki más gyerekét úgy, mint a sajátját, hogy elképzelhetetlennek tartom azt, hogy bántalmazza oly módon, amit itt sokan leírnak. Tehát támogatom. Inkább szerető családban nőjön fel a gyerek (akkor is, ha két apja, és akkor is, ha két anyja van), mint egy klasszikus családban, ahol bántalmazzák, elhanyagolják. De persze lehet máshogy gondolkodni. Kérdező, ha érdekel, nézd meg a "A gyerekek jól vannak" című filmet. Egy leszbikus pár nevel donortól fogant fiút és lányt. A párnak ugyanolyan problémáik vannak, mint a hetero pároknak is lehetnek, kezdve a munkamániás és alkoholproblémás egyik anyuval. Jó kis film.
2014. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen igen, támogatom, hogy az egynemű párok is házasodhassanak illetve fogadhassanak örökbe - viszont egyvalamit muszáj tisztázni, mégpedig azt, hogy kiegyensúlyozott meleg párokat nem lehet összehasonlítani alkoholista, brutális hetero szülőkkel. Mint mikor a rövid hajú nők mellett azzal érvelnek, hogy "dehát egy ápolatlan, büdös, bunkó hosszú hajú hölgy sem jobb", blablabla... Az is logikátlan, ostobaság és azt tükrözi, hogy nem tudtok rendes érveket felhozni - pedig lehet.

Minden egészséges társadalomban magától értetődő, hogy a gyerek olyan szülőkkel jár jól, akik szeretnék őt nevelni és alkalmasak is a feladatra. Ha egy egynemű pár megfelel a kritériumoknak, miért is ne lehetnének ők a szülők?

2014. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
73%

37

Egy a gond, hogy ez mind igaz nagyjából a meleg párokra is, csak még pluszban azonos a neműk is.

Tehat ott is lehet hogy az egyik fél szigorú, a másik nem, az id, hogy az egyik megszakad, a másik meg heteverészik...

Ezek emberi tulajdonságok, mind előfordulhat egy meleg pár etében is..

2014. jún. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
91%

Én támogatnám. Ahogy írták előttem a normál örökbefogadás esetén is elég hosszú procedúrát kell átélni és nagyító alatt vizsgálják őket. Inkább szerető családban nőjenek fel, mint intézetben, ahonnan ha nem olyan a természete biztos az útja az elzüllés irányába (van gyerekotthonban dolgozó ismerősöm, aki mesél néha és a nevelők nem szeretik a legtöbbször a gyereket, csak munkaként tekintenek rájuk).


A normál családmodellről meg csak annyit, hogy én még abban nőttem de öcsém már nem, édesapánk nagyon korán meghalt, a nagy korkülönbség miatt öcsém még bőven totyogós volt, így neki annyi emléke van róla, hogy volt egy fazon, aki anyuval aludt, meg őt néha dobálta a levegőbe. Ahhoz képest értelmes kamasz lett belőle, a lányokat szereti és rettentően fiús, pedig csak anyu nevelte és ketten vagyunk még lányok pluszban. Nulla férfi példa volt így kb előtte a kezdetekben. Mégis fiús lett. Pedig az oviban az első évben babakocsit tologatott meg bazinagy virágos nyaklánccal rohangált. Aztán jöttek a "haverok", akik megmutatták milyen fiúnak lenni, mert itthon ugyan autókkal játszottunk vele meg fiús meséket nézett, de mint a kezdő mondat mutatja közösségben mégse úgy viselkedett. Tehát szerintem a modell mit sem számít, a gyerektől függ minden és a közösségtől. A gyerekek is csak azért cikizik a meleg pár gyerekét, mert a cikiző gyerekek szülei mondják, hogy fúj milyen emberek az ilyenek. A gyerek pedig a véleményét a szülő véleménye alapján is formálja. Ha két apuka nevel egy gyereket, de ezenkívül mindenben a heteroszexuális vonalat erősítik királylány és királyfi mesék, vannak a fiúk és a lányok és más családokban van anyuka, akkor a gyerek is tudni és érteni fogja, hogy mi a "normális", csak sokkal nyitottabb lesz a "nem normális" irányában, tehát nem fogja tűzzel vassal üldözni, mint itt egyesek. És attól, hogy valakinek homoszexuálisak a szülei még nem lesz biztosan az, azért csak van annyi esze, hogy ha nem tetszenek a fiúk fiú létemre, akkor nem fogok fiút hazavinni, hogy apuék örüljenek. Nem mintha egy lánynak nem örülnének. Szerintem kevésbé élik meg tragédiaként, hogy a gyerekük heteroszexuális, mint fordítva.. :D


Na jöhetnek a mínusz pontok, de elkeserítő, hogy ennyire nincs tolerancia az emberekben, csak akkor ha meg kell mutatni a világnak, hogy mi hű de toleránsak vagyunk. Nem véletlen nyerte a dalfesztivált az aki, pedig annyira nem volt jó, voltak sokkal jobb művészek nála, vagy mégse, ő meglovagolta ezt a hullámot, hogy egyik ország se akarta, hogy elítéljék, pedig legalább a fele nem őt szavazta volna meg, ebben biztos vagyok.

2014. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!