Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok hogy a meleg...

Támogatnátok hogy a meleg pároknak is lehessen gyereket örökbefogadniuk? Mi lenne benne a jó/rossz?

Figyelt kérdés

Egy darabig én is furcsálltam, de annyi szörnyű dolgot lehet hallani a "normális" hétköznapi családokról is, hogy elgondolkodtam hogy a társadalom miért nem inkább az ilyeneken akad fent és miért azon háborog hogy a melegek is szeretnének családot alapítani. Vajon azért van ez az elutasítás, mert számukra ez ismeretlen és "félnek" tőle?

Itt is annyi szörnyűséget olvasni: az alkesz szülők verik a gyereküket, a gyerek éhezik, félelemben él, valamelyik nap itt panaszkodott egy lány hogy még ruhára sem kap pénzt... Aztán ott vannak azok a kisgyerekek a hírekben akiket félholtra vert az anyjuk/apjuk/nevelőszülőjük. Ez mennyivel normálisabb?

Szerintem néha még szúrópróba szerűen a heteró szülőket is meg kellene vizsgálni, hogy normálisan nevelik-e a gyereküket. De a kérdés az lenne: egy alapos környezetfelmérés után engedélyeznétek az egynemű pároknak is hogy örökbefogadhassanak egy gyereket akinek amúgy sanyarú sorsa lenne? Ha így a kisgyerek gondoskodó, szerető családban nőhetne fel?



2014. jún. 28. 19:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
30%

én nem támogatnám mivel nem természetes az a "család"...én a melegséget betegségnek tekintem és elítélem, nem engedném, hogy egy gyerek közöttük nevelkedjen mivel őt is megfertőzhetnék, ezen kívül nem látná a normális család képet...amikor megkérdezik az oviban mondjuk: "az anyukád mivel foglalkozik?" arra mi a válasz? az hogy "nekem 2 apám van"? tehát bontja a normális családról alkotott képet és sok mindent nem tapasztal meg! például az anyai szeretet! míg mondjuk egy árva házban a női nevelőktől érezheti a szeretetet...tehát nem lenne anyai példa előtte és nem egészségesen fejlődne és végül ezzel szaporítanánk a melegeket és hova jutna a társadalom...

21F

2014. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
85%

"kutyák közt is láttál már kan-kan felállást?"

Kérdésedre a válaszom igen.

Méghozzá a nyílt utcán láttam, azaz a két kutya nem kényszerből volt összezárva, tehát nem "nincs más, akkor jó leszel te is" alapon álltak neki.

2014. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
84%

Ahh..elcsepelt kerdes.

Itt Mo.-n a kozel jovoben biztos nem fogjak engedelyezni sem a hazassagot, sem az orokbefogadast a meleg paroknak. Az emberek nagy resze meg a homoszexualitas sem kepes elfogadni, ez van sajnos/ nem sajnos.

Amugy meg a nagy "felvilagosodott" Amerikaban is ki vannak teve a gyerekek a lelki terrornak, ott sem fogadjak a meleg parok gyermekeit egyes allamokban. Na akkor itt mi lenne???

2014. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Aki miatt én úgy gondolom hogy akár egy meleg pár is képes lenne teljes értékű felnőtté nevelni egy gyereket, az Neil Patrick Harris: attól mert még nyíltan vállalja a másságát, és úgy is él, a gyerekeit nagyon okosan neveli, a kisfia imádja a fiús dolgokat, autózik, a kislánya pedig egy kisfiúba szerelmes az oviban, elmondta egy interjúban. Szóval nem a neveltetés kérdése hogy kiből mi lesz.

Természetesen azért emeltem ki a terrorizáló szülőket a heteró házasságokból, mert pont az ő gyerekeik örülnének inkább egy nyugodtabb környezetnek, vagy egy árva is inkább örülne hogy ha felnevelné őt akár egy meleg pár, mindent megadva neki ésszerű keretek között, mint a nagykorúságáig egy árvaházban sínylődni.

A legjobb dolog valóban az lenne, ha minden gyerek normális, szerető gondoskodó családban nőhetne fel, akár heteró, akár meleg szülőkkel. Egy sokkal békésebb, elfogadóbb generáció jöhetne el, ha nem lenne erőszak és kirekesztés.

2014. jún. 28. 21:44
 25/41 zhyzhcu válasza:
27%

Tudományos kutatások tömkelege támasztja alá azt, hogy azok a gyermekek vannak a legelőnyösebb helyzetben, akiket saját apjuk és anyjuk nevel fel, akik egy életen keresztül elkötelezett házassági kapcsolatban maradnak egymással. A homoszexuálisok által nevelt gyermekeken végzett kutazások súlyos módszertani problémákat vetnek ugyan fel, de még így is kimutatnak bizonyos különbségeket.

-A leszbikusok által nevelt gyermekek kevésbé képesek megbirkózni a hagyományos nemi szerepekkel,

-a leszbikusok által nevelt gyermekek sokkal nagyobb valószínűséggel tanúsítanak homoszexuális magatartást,

-a leszbikusok által nevelt lányok "szexuálisan kalandvágyóbbak és kevésbé önmegtartóztatóak",

-a leszbikus "szülőpárok" kapcsolata sokkal nagyobb valószínűséggel bomlik fel, mint a heteroszexuális házasságok

2014. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
24%

Nem


Egybként pár hónapja ezen a kérdéskörön túljutottunk, nem megyek bele ismet a kifejtésbe..


Toleralom a melegeket, de nem tartom normálisnak( van meleg barátom!) ahogy a házassagukat sem, így az örökbefogadást sem tamogatnam az esetükben, sőt, ellenezném.

2014. jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
2014. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
38%

Nem igazán támogatom. Nem azért, mintha utálnám a melegeket. Van olyan meleg ismerősöm, akit nem hogy kedvelek, de kifejezetten tisztelek.

De egy gyerek szocializálódása más téma. Ha én a saját gyerekkoromra visszagondolok, úgy érzem engem teljesen összezavart volna, ha meleg párnál nevelkedtem volna. Hogy normális-e a homoszexualitás... Az biztos, hogy normálisak a homoszexuális emberek, tehát itt nem valami elmebetegségről beszélünk... De mégsem ez a természet rendje, alapból nem így működnek az emberek. Az, hogy néhányan mégis így éreznek, tény.

De biztos csak hajlam kérdése? Nem akarok egy meleg párt sem megbántani, de ha örökbe fogadnak egy gyereket, biztosak benne, hogy nem okoznak azzal maradandó lelki sérülést, hogy egy ilyen családmodellt lát? Tényleg biztosak?

2014. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
48%

" zhyzhcu nevű felhasználó válasza:


Tudományos kutatások tömkelege támasztja alá azt, hogy azok a gyermekek vannak a legelőnyösebb helyzetben, akiket saját apjuk és anyjuk nevel fel, akik egy életen keresztül elkötelezett házassági kapcsolatban maradnak egymással."


Mert a házassági kapcsolat, az fontos. Nem az elköteleződés, hanem az is baromi lényeges, hogy papír is legyen róla.

Gyanúsan részrehajlónak tűnik ez a kutatás.

2014. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
63%
olvass végig pár kérdést ebben a kategóriában, látni fogod, hogy amit a heteró párok és családok művelnek, annál a melegek se lehetnek rosszabbak...
2014. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!