Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha (szerintem) nem...

Mit tegyek ha (szerintem) nem szeret már az édesanyám?

Figyelt kérdés

Bármit teszek nem jó neki, és csak kiabál. Ha nem szólalok meg az a baj, ha igen akkor meg az a baj. Igaz, néha feleselek, de csak akkor ha már ő is nagyon durva dolgokat vág a fejemhez. Ha segítek takarítani elküld a p******. Ha csak a szobámban ülök akkor meg lecsesz, hogy segìtsek már neki takarítani. Reggel pl. elmentünk vásárolni, és a bolt egyik feléből a másikba átkiabált apu a nevem egyik legcikisebb becézésén-amit már nem egyszer kértem, hogy hagyjanak el,-szépen megkértem őket, hogy ne hívjanak így, erre a bolt kellős közepén elkezdtek ordibálni, meg minden, és mindenki minket nézett. Az már biztos, hogy soha a büdös életbe nem leszek ilyen szülő. Már 3 éve ez megy, ugyanis 3 éve átmentem egy gimnáziumba. Azóta csak a kivételezés megy a bátyám felé és a folytonos veszekedés.

13/L


2014. jún. 29. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Szeret! Hidd el! Ha nem szeretne, nem érdekelné mit csinálsz, mit nem. Meg kellene hallgatni a másik oldalt is, lehet, hogy ő olyanokat mondana, amit te nem érzel magadról, de az ő szemében esetleg te tűnsz kezelhetetlennek. Próbálj meg beszélni vele, szépen, ha látja, hogy komolyan, felnőttesen állsz a témához, talán ő is javít a stílusán. Ne sértődj meg azonnal, szépen kérj dolgokat! Tudom, hogy nehéz, mert bizonyára egy rakás dologban igazad van, pontosabban megértem mit érzel olyankor... Szóval kitartás!!:)
2014. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ülj le velük 3asban és beszélj velük, mond el hogy úgy érzed nem szeret, azon leszel hogy változtass dolgokon, mert ez neked nem jó. Biztos vagyok benne hogy értékelni fogja! :)
2014. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Velük képtelenség beszélni. Már próbáltam nem is egyszer. Ők azok a tipikus "a gyereknek nem ér a szava amíg itthon lakik" szülők. Minden kis apróságból nagy dolgok csinálnak. Néha olyan mintha egyedül csak a bátyámra számíthatnék, bár neki se tudok semmit se elmondani..
2014. jún. 29. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni, de azért próbálkozz egyszer sikerülhet...
2014. jún. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keress barátokat, akik megértenek, és amennyire tudod tartsd szorosan a köteléket legalább a testvéreddel! Tanulj, tervezd okosan az életed, amit manapság már a te korodban kell kezdeni. Így mielőbb a saját lábadra állhatsz! A túl korai szülői ház elhagyást azonban nem javaslom, sokkal nehezebb érvényesülni, elmegy az energiád az önálló életre. Szépen tanulj a szárnyaik alatt, amíg csak lehet. Csak okosan! ;)
2014. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!