Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak engem borít ennyire ki...

Csak engem borít ennyire ki édesanyám nem törődömsége? Szerintem ez több gyereknél még gázabb és felháborító.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyuval az elmúlt fél évben elég sok problémám van. Az első, hogy 1 éve elkezdett dolgozni (x idő után, 4-en vagyunk testvérek, sokat volt itthon velük), majd 1 hónapja felmondott, mert szerinte ez túl stresszes (a munkát ismerősön keresztül, utolsó pillanatban kapta, mikor már 2-3 havi elmaradásunk volt rezsiben).

Azóta egy darab állást nézett, valami titkárnőit egy iskolában és semmi többet. Én 2 éve dolgozok diákként heti jó esetben 20 órát, átlag 35, iskola mellett. Talán hihetetlen, de van h 4-5 napon keresztül fél 6-kor kelek, és este fél 12-re érek haza, mert dolgozok. Folyamatosan állok, rohangálok, a bokám mindig fel van dagadva stb. A fele fizumat, ha nem többet mindig odaadom neki, a másik felét a továbbtanulásomra gyűjtöm.

Talán egyszer köszönte meg, h segítek. Előtte munkanálkülin volt, kb 150000ft-al támogattam azt a családomat, akik amúgy letojnak magasról, soha nem kérdezték meg, hogy vagyok. Nekem talán lenne lehetőségem itthagyni őket, és mamához költözni, de nem teszem mert ettől még valamennyire kötődök. Én rohangálok utánuk, próbálok kedveskedni, de rám se bagóznak.


Anyu egész nap csak beszélget neten, ül a gép előtt, ismerkedős oldalakra jár fel, ott cs*szi el az idejét. A tesóim délután 4 óta, mióta hazajöttek a suliból, ülnek a tv illetve számítógép előtt, majd szólni mertem, hogy aludni menni kéne, vagy fürödni, erre anyu által lelettem ordítva, hogy a gyerekek holnap nem mennek suliba, mert SZABADNAPOT kaptak tőle.


Én mikor ennyi idős voltam, hányósan bevoltam küldve a suliba, 8 órakor az ágyban feküdtem, ha mentem suliba, ha nem.


4 gyerek mellett hogy tudja ezt elnézni, hogy most 3 hónapig munkanélküliből kell minket eltartania, úgy hogy még csak munkát se néz? Ennyire nem érdekelné? (Mikor rákérdezek, a válasz: K*ss, ez az ő élete, semmi közöm hozzá)

Segítééég 18L



2013. jún. 11. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

Biztos néz munkát, csak nem látod. Mikor én voltam munkanélküli napi 20-30 önéletrajzot küldtem szét, de mikor a család a hátam mögé állt, azt látták, hogy híreket olvasok... olyan ciki és égő ez még a saját családja előtt is az embernek... olyan mintha selejt lennél.. érted? :(


Szóval lehet hogy nagyon keresi, csak előttetek leplezi.

2013. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos kb 5 percenként rohangálok el a gép előtt, és soha nem látom hogy azt csinálná. Meg legtöbbször a telefonját nyomkodja, az egyik közösségi oldalt nézegeti, tehát tuti nem!:(

Meg 2 hete kérdeztem, akkor is mondta h majd néz, azóta meg ha rákérdezek, vagy segíteni akarok, leordít.

2013. jún. 11. 22:55
 3/15 anonim válasza:
100%
Szia! Nem egyszerű a helyzeted, voltam hasonló dolgokban benne. Apuddal együtt éltek ? Ő segít valamiben ? Nekem is hasonló szerepem volt, és ez akkor változott meg ,amikor elköltöztem otthonról. Elég sokat veszekedtünk mi is , és neki is hasonlóak voltak a meglátásai. Milyen idősek a testvéreid? Szerintem te inkább hozzájuk kötődsz, mint sem hogy anyudhoz. Persze , hozzá is , de nem olyan mértékben .
2013. jún. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem más az apum, mint a 3 tesómnak, őt pedig tizenéve nem láttam. A 3 tesónak a faterja egy szemét dög, tehát tőle se kapunk semmi segítséget, anyuék elváltak.
2013. jún. 11. 22:58
 5/15 A kérdező kommentje:
9,11,13 évesek:)
2013. jún. 11. 22:59
 6/15 anonim válasza:
Akkor még elég kicsik, ha gondolod írj privátban , szívesen segítek neked, esetleg tudok tanácsot adni több dologban is .
2013. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 acelsziv ***** válasza:
magadat borítod ki és teszed idegronccsá, ha ez folytatódik. Költözz el.
2013. jún. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Nem fogod tudni megváltoztatni, úgyhogy ezen ne is idegesítsd magad. A saját dolgodat intézd el, aztán mielőbb lépj otthonról, ügyes, talpraesettnek tűnsz, neked minden könnyebb lesz a felnőtt életben, mint neki ;) Ő lehet, hogy a sült galambot várja, vagy hogy valaki bekopogjon és munkát ajánljon. Az ilyen nem tiszteli a munkás embert, téged sem fog... sajnos. Ne is várjad. Tervezd a saját jövődet, már hamarosan a saját magad ura leszel. Tesóid biztos élvezik a potya szabadságokat, ha szóvá teszed, még ők is be fognak szólni. MOndom, hagyjad őket, engedd meg nekik, hogy olyanok legyenek, amilyenek. Foglalkozz magaddal, érezd a magabiztosságot, hogy te más leszel, sokkal talpraesettebb, ügyesebb :)
2013. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

Most melyik kijelentésed az igaz?


"Talán hihetetlen, de fél 6-kor kelek, és este fél 12-re érek haza, mert dolgozok."


"Sajnos kb 5 percenként rohangálok el a gép előtt, és soha nem látom hogy azt csinálná."


Mert vagy reggeltöl estig elvagy dolgozni, vagy 5!!!! percenként anyád háta mögött állsz és nézed, hogy mit csinál, a kettö EGYÜTT lehetetlen.

2013. jún. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, gondolhatod hogy nem 7 napot dolgozok végig egymás után diákként, vagy ha éppen beteg vagyok, már pedig 2 hete az vagyok, látom hogy mit csinál és semmit!

Amikor hazajövök fél 12-kor, akkor is gép előtt ül, akkor is csak beszélget. Szóval máskor gondold végig... :)

Jár egy edzésre, ahol megtalálta a nagy barátjait (!), szerintem tőlük vár segítséget, egyszer említette is, hogy rájuk mindig számíthat. Ez egy kicsit szarul esik.

És igen, igazad van hozzászóló, várja a sült galambot, nem tudok vele mit csinálni :(. Köszönöm szépen a bíztató szavakat, megpróbálok minél hamarabb tiplit fogni, mert ennek nincs értelme, hogy én hamarabb megyek tönkre az ő hülyesége miatt.

2013. jún. 12. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!