Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sérül a gyermek,...

Krisztinav kérdése:

Szerintetek sérül a gyermek, ha a szülei elválnak egymástól? Bocsánat, kicsit hosszú a magyarázat!

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, párom 4 évvel fiatalabb, első komoly kapcsolata vagyok. Én 33 vagyok. Van egy 2 éves kisfiunk és decemberre születik meg a kistesó. Sajnos amióta terhes lettem a nagyobbikkal, azóta folyamatosan romlik a viszonyunk. Egyébként sem volt szerelem, csak szerettük egymást. Most már az is elmúlt. Sokat vitázunk, párom sokat terrorizál lelkileg. Ő skorpió, így képtelen vagyok vele vitába szállni, mindig az övé az utolsó szó, én pedig elgyengülök, elsírom magam, így ő nyer általában. Emiatt nem szexelünk, a 2 éves megszületése óta sem. Amikor a második megfogant, akkor voltunk együtt párszor. A másodikat azért szerettem volna, hogy legyen tesója. Én testvér nélkül nőttem fel, a szüleim meghaltak, nincs más rokonom, egyedül vagyok a világban, nem szerettem volna, ha az én gyerekem is így járjon. Csak az ő kedvéért szülök még egyet. Egyébként elég lett volna egy is.

Sajnos nem javul a helyzet, párom nem akar változni. Semmi kedvesség nincs benne irányomba, de még a gyerek irányába sem. Goromba, türelmetlen, idegbeteg, kiabálós, hozzám egy kedves szava nincs, sose udvarolt nekem, semmi figyelmesség, udvariasság nincs benne, nulla szorgalom és nagyon rendetlen. Tőlem várná el azt is, hogy pénzt keressek, mert az ő munkája szar, de váltani nem akar, mert ez a kényelmes neki.

Jelen pillanatban azért lakik még velünk, mert én nem szeretném, hogy elmenjen a gyerek miatt. A két éves szereti az apját, annak ellenére, hogy rosszul bánik vele. Nem akarom, hogy hiányát érezze az apjának. És ugyanígy gondolom a másodiknál is. Szóval ha rajtam áll, ameddig csak lehet, lakjon velünk, eltűröm a szarságait. Viszont ő megmondta, nem tudja meddig bírja így, hogy nem szexelhet. Nem csalt meg!

Szerintetek meddig lakjunk együtt? Félek, ha elmegy, a gyerekek sérülnek lelkileg, mivel nyilván akkor ritkábban fog jönni - a másik nő miatt gondolom.


2014. jún. 30. 13:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nézzük akkor a kérdésed alapján a gyermek szemszögéből a dolgot. Érthetően úgy tudom elővezetni a mondandómat, hogy egy Müller Péter idézettel kezdek:


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."


Ha szeretnéd, hogy a 2 éves fiú gyermeked a férfi-ideálját a jelenlegi férjedről szedje össze, akinek nincs egy kedves szava a feleségéhez, nincs figyelmesség, udvariasság benne, akkor maradj bátran a jelenlegi pároddal.


Nyilván a gyereket megviseli majd az átmeneti időszak, ameddig nem találsz olyan párt, aki szeret benneteket, családcentrikus, és szereti a gyerekeket is. De ha találsz egy kedves és szerető párt, a gyerekek is kivirulnak.


Egészen más dolog egy lusta, fantáziátlan, rendetlen apa mellett élni, mint egy olyannal, aki megtanítja a gyerekeket arra, hogy gyorsan rendezzük el a kötelező dolgokat (felöltözés, pisilés, mosakodás, reggeli) , aztán gyerünk játszani. Egy klassz pasi jobbnál jobb ötletekkel tud előállni, hogy mit játszunk, és hogyan szeressük egymást. Ne feledd, szavakkal hiába tanítod a gyereket a jóra, ha mást lát otthon...


Szerintem nálad megéri pasit cserélni!

2014. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Nekem az a bajom ,hogy nem valnak el.

Apukam haza jon munkabol (este7kor)es minimum 1 orat uvoltenek...

Mar idegileg kesz vagyok toluk a 2testveremmel egyutt

Szoval,szerintem a valas jobb mint az uvoltes

2014. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Persze hogy serul. De attol is,ha a szulei lathatoan utaljak egymast.


Ott mar nincs jo megoldas.


"Goromba, türelmetlen, idegbeteg, kiabálós" ezek viszont siman lehetnek elvonasi tunetek, le kene rendezni szexualisan, es lehet hogy rogton kezesbarany lenne...

2014. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!