Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne kötődjek...

Mit tegyek, hogy ne kötődjek az apámhoz és a családjához érzelmileg?

Figyelt kérdés

Apám èvekkel ezelőtt elhagyott minket. Mindig is össze- vissza csalta anyámat. Mióta az eszemet tudom, alkoholista volt. Már van egy kèt èves fia is, mègis minden nap alkoholizál. Hètvègente náluk vagyok, ilyenkor rendszerint, ha kedve tartja megaláz ès bűnbaknak titulál, rendszeresen durván kiutasít a lakásból, ha neki valami nem tetszik. Ahogy megèrkezem, máris takarítanom, főznöm kell. Trehány ès hihetetlenül fennhordja az orrát, már egy jópár ideje alig vannak tiszta pillanatai. Volt, hogy az utcán nekem jött ès kis híjja volt annak, hogy ne verjen meg. Neki rosszabb termèszete van mint nekem, kèptelen kezelni a dühèt. Èn az öcsèmet vèdem, ès ezt utálja, mert megszokta hogy mivel nyugdíjas, így mindig mindenki őèrte tegyen, de ő senkièrt.

Anyám kèt műszakban dolgozik, nehezen èlünk meg ezèrt is megyek apámhoz. Egy piacon árulom neki az összelopkodott tárgyakat, vagy èppen az èn règebbi ingóságaimat, kinőtt ruhadarabjaimat.

Nem tudom, hogy mit kellene tennem, mert már teljesen belebetegszek lelkileg az egèszbe. Nem hagyhatom, hogy az öcsèmet otthonba tegyèk. Nem engedhetem, hogy ez megtörtènjen, de mèg kiskorú vagyok így teljesen tehetetlen. Az anyja csapnivaló nőszemèly, túlzottan nem törődik vele, hiába van pènze, a keresztszüleinek kell ruháztatnia az öcsèmet, de ők nem hajlandóak magukhoz venni őt, pedig egyáltalán nem jó neki otthon.



2014. júl. 1. 17:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy az öcsédet otthonba tennék? Vagy hogy az anyja és az apátok beleegyezne, hogy bárki magához vegye?

Neked meg kell értened, hogy az öcsédért nem te vagy a felelős, bízd az ő sorsát a Jóistenre, vagy gondviselésre, vagy amiben hiszel. Te nem vagy képes jelen pillanatban arra, hogy a jó szón és egy kis törődésen kívül többet adj neki.

2014. okt. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!