Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj az, ha csak a saját...

Baj az, ha csak a saját szobámban szoktam takarítani?

Figyelt kérdés

Ma is ez volt, de kb minden ilyen alkalommal ez van.

Kitaláltam, hogy na ma rendet rákok a szobámban, kiporszívózok, letörlöm a polcokat, bútorokat stb.

Erre anya meglátja, aztán elkezdi nekem magyarázni, hogy porszívózzak már ki mindenhol a házban meg itt takarítsak, ott azt csináljak, emitt sepregessek... Apa vagy a nagyapáim sose csináltak ilyet, pirítóst nem tudnak megcsinálni, nemhogy vasalni vagy egy porszívót bekapcsolni. Na jó, utóbbi lehet menni, de csinálni képtelenek lennének, bizonyára elvből is. Gyerekkorukban sem csináltak ilyet sose.

Erre anyám nemhogy örülne, hogy nnnna, ha kell, legalább a fia tud vasalni, szokott porszívózgatni, hanem még ugráltat tovább, és még neki esik rosszul, ha nem csinálom meg.



2014. júl. 5. 12:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező!

Írtad hogy anyukádék sokat dolgoznak.Ha sokat dolgoznak akkor meló után még takarítsanak otthon,mikor csak te vagy otthon az egész lakásban?

Az hogy apádék ezt nem csinálták DE sokat tanult.

Nos mivel neked van időd a saját szobádat is takarítani mert nem dolgozol és nem tanulsz ennyit bőven megtehetnéd mert tudod nem csak a szoba az ami rád tartozik.Na meg a rezsit nem te fizeted,a javításokat sem.Rosszul látod mert ez nem olyan hogy a kisújjadat nyújtod és az egész karod kell,mert ez nagyon nem az a szitu.Itt csak te nem vagy képes felfogni hogy a te lakhelyed nem csak a szobádból áll és mindenki csinál valamit.Nagyon sajnálom ha ilyen apróságokra lusta vagy hogy porszívózz ki az egész házban,mert ez lustaság(hiába csinálod meg a saját szobád)

2014. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

De ők sem nagyon csinálnak itthon semmit, nem ők takarítanak, ezért jön át Katika néni.

Ha piszokság lenne, akkor lehet megcsinálnám, sőt valószínű, csak konkrét okát nem látom. Ezért érzem csak sima csesztetésnek.

Nem akarok itt hadakozni veled, de hidd el, én is sokat tanulok, csak marad még mellette szabadidőm is.

2014. júl. 5. 13:13
 13/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagy házias. Alap, hogy valaki maga körül, legalább a saját vackában rendet tart, takarít. Ezért nem kellene várnod a buksisimit. Az pedig külön szánalmas, hogy a semmit nem csináló férfi felmenőidhez hasonlítgatod magad. Ébresztő, 2014-et írunk!
2014. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Hogy lehet sokat tanulni úgy hogy marad szabad időd? :)

Na szóval egész jó dolgotok van.

Nos ha Katikanéni átmegy és megcsinál mindent,akkor legközelebb ha valamit csináltatni akarnak veled akkor kérdezd meg hogy miért nem Katikanéni csinálja? Hisz ezzel Katikanéninek tesztek jót mert nem ingyen csinálja,szóval többet jár takarítani akkor több lesz a pénze amit ugyebár nem te fizetsz.Amúgy ha tényleg piszok van és takarítani kell akkor miért is nem fér bele ez neked?

2014. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Szerintem illene segítened otthon, nemcsak a saját szobádban - ami alap -, hanem a többi lakrészben is.
2014. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Szeretem amikor gyakorin felveszik a szemellenzőt és csak azt olvassák el amit lehet szidni. Főleg akkor amikor egy kamasz tesz fel egy kérdést.


Kinagyítom a nyíltan ignorált részt.:

"...NEM ŐK TAKARÍTANAK, EZÉRT JÖN ÁT KATIKA NÉNI."


Gyakorlatilag takarítónőjük van, a fiú ezen felül takarítja a fészkét.


Ha a szülők csinálnának mindent, az anyukának adnék igazat, de ha már ilyen kényelmesen berendezkedtek és a ház rendezett, tiszta, ne várják már el a gyerektől, hogy még pluszban takarítson.


Ha meg esetleg nincs pénz a takarító megfizetésére, akkor azt kell közölni a gyerekkel, de nem csak vele, hanem apukával is és szépen családiasan fel kell osztani az otthoni melót.

2014. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy már végeztem minden vizsgámmal, de mint írtam, nem csak a mostanira gondoltam, hanem korábbiakra is, amik évközben voltak. Mondtam, nem szeretnék hadakozni vagy ilyesmi, szóval a következő mondataim se vedd annak: a csoporttársaim elmondásuk szerint akár napi 6-7 órákat is tanulnak, én pedig vígan elvagyok 1,5-lel is. A többi időben meg pihengetek, vagyon mondhatjuk úgy is, hogy lustizom. Mennyiségre ugyanannyi, hogy kevesebb idő alatt, hát puff neki. Ezért nem fogom magam rosszul érezni :D Ha pedig már ilyen "ügyes" vagyok, akkor hadd lustizzak már. Nem akarok nagyképűnek tűnni, de most ebben nincs ráció?

Hogy jó dolgunk lenne... Nem tudom, jobban örülnék ha többet lennének, lettek volna itthon szüleim. Tényleg keveset vannak itthon, akkor is ritkán egyszerre a sok ügyelet miatt. Volt hogy a ballagásomnak is annyi lett, mert az egyik aberrált csávó üveget dugdosott a seggébe, ami persze szét tört, és annyi vért vesztett, hogy a tervezett műtéteket is el kellett halasztani... Pont a ballagásomra :/ Jó, ez lehet nyafogás, de akkor sem egyszerű.

Mindettől függetlenül semmi baj nincs apával, igenis sok dologban szeretnék rá hasonlítani. Amiben nem, azt pedig megtanulnom magamnak, mint pl a főzést.


A piszkos dolgot nem igazán értem, én is azt mondtam, hogy ha lenne, akkor bizonyára segítenék én is.

2014. júl. 5. 13:38
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem értem....Elvárod hogy a szüleid takarítsanak amikor folyton sosincsenek otthon mert állandóan dolgoznak?

Másfél órát tanulsz utána meg lustizol...Na te is jól elfogod szarni az életed az ilyen lustizások miatt.

van időd takarítani,segíteni az otthon munkában és nem csak a szobád az amit használsz.Te nem gyengén el vagy kényeztetve! :) Átlag embereknél nem jár takarító soha!Érted?SOHA! :) Csak hogy érezd azt hogy milyen jó helyzetben is vagytok.Anyádék nem iskola után mennek haza hanem munka után és akkor sem lustiznak gondolom.

2014. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
De hát hol mondtam én egy szóval is, hogy tőlük elvárom, hogy takarítsanak? Vagy hogy helyettem?
2014. júl. 5. 13:46
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy lustiznak vagy ilyesmi, de különösebb dolgot nem csinálnak. Többnyire alszanak (nyugtatókkal, altatókkal), matatnak valamit a kertben, anya néha főz. Látom mit élnek át, szóval nem irigylem őket, vagyhogy több itthoni munkát kívánnék nekik. Dehogy is, megérdemelten pihennek ők is. Nem is utalmtam ilyesmire, ezért nem is értem, miért ilyenekkel jössz felém.


Szimplán csak a felesleges (és szerintem ez téynleg az) munkát nem értem. És hogy mi célja lenne neki ezzel, meg miért nem tud örülni az én saját szobámban végzett takarításomnak. Vagy miért nem mutatja legaklább ki az örömét ezzel kapcsolatban.

2014. júl. 5. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!