Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj az, ha csak a saját...

Baj az, ha csak a saját szobámban szoktam takarítani?

Figyelt kérdés

Ma is ez volt, de kb minden ilyen alkalommal ez van.

Kitaláltam, hogy na ma rendet rákok a szobámban, kiporszívózok, letörlöm a polcokat, bútorokat stb.

Erre anya meglátja, aztán elkezdi nekem magyarázni, hogy porszívózzak már ki mindenhol a házban meg itt takarítsak, ott azt csináljak, emitt sepregessek... Apa vagy a nagyapáim sose csináltak ilyet, pirítóst nem tudnak megcsinálni, nemhogy vasalni vagy egy porszívót bekapcsolni. Na jó, utóbbi lehet menni, de csinálni képtelenek lennének, bizonyára elvből is. Gyerekkorukban sem csináltak ilyet sose.

Erre anyám nemhogy örülne, hogy nnnna, ha kell, legalább a fia tud vasalni, szokott porszívózgatni, hanem még ugráltat tovább, és még neki esik rosszul, ha nem csinálom meg.



2014. júl. 5. 12:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
92%

Már a hozzáállás is jól esne, hidd el.

A szorgalom, a tenni akarás, hogy a család tagjaként magadtól neki látsz a takarításnak.

Minden érvet előszedve, szerezz egy jó délutánt Anyukádnak, és told végig a porszívót a házon.

Aztán nézd meg a boldog mosolyát. Ez megéri..

2014. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nem baj. Hagyd rá anyura, ne ellenkezz. Takaríts ki a szobádban, aztán csináld a saját dolgodat tovább. Van takarítónő, takarítson.
2014. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Végül a szobámban kitakarítottam rendesen, a folyosón még kicsit szöszmötöltem, de a többit elalibiztem :D

Mondjuk sokkal előrébb hosszútávon ezzel nem vagyok. Talán ha elköltöznék, ami mondjuk időszerű lesz, de igazából nagyon szeretem ezt a házat, a szomszédokat, a környéket is.


Amúgy látom jól összevissza pontozgattátok egymást :/ Én ha adtam, csak pozitívat adtam.

2014. júl. 5. 16:22
 24/25 anonim ***** válasza:

Ha elköltözöl akkor lesz egy saját nagy házad,ahol nem csak a szobád takaríthatod :)

Amúgy tényleg felesleges dolgot várnak el tőled vagy csak te kamuzol itten? :) Amúgy van egy egyszerű módszer,ha mondanak valamit hogy csinálj,akkor kérdezz egyet:MIÉRT?!? :) Aztán menekülj :)

2014. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
9%

Lehet, hogy elkerülte a figyelmem, hogy a kérdező hány éves, és azt írja, vizsgák. Egyetemre jársz és...és itt pixogsz a gyakorin azon, hogy a szüleid házában élsz, és végig kellene menned a lakáson a porszival?


Egyáltalán...egy felnőtt ember (aki miért is él még otthon? ja persze, mert takarítanak helyette és mosnak rá) itt arcoskodik, akár egy tini.


Azt hittem, 14 éves vagy, akkor szoktak így viselkedni, szégyellheted magad.


28n

2014. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!