Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem a szüleikkel élők! Titeket...

Nem a szüleikkel élők! Titeket is halálra etetnek, mikor hazalátogattok a szülőkhöz?

Figyelt kérdés

3 hetente járok haza vidékre, ilyenkor egész nap kajálás van nálunk, mert hogy én nem jutok főtt ételhez hétközben szerintük. (Amúgy minden nap étterembe járok a kollégákkal, hétvégén meg főzünk vagy rendelünk főtt ételt.)


Ti védekeztek ellene vagy zabáltok és majd visszaálltok a rendes étkezésre a saját életetekben?:)


26l



2014. júl. 6. 10:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nem zabálom magam hányásig, pont ezért van hogy 2 percenként kínálgatnak, hogy de egyéééél.
2014. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát de nem eszel, és kész :D

Ismerem amúgy ezt, nekem a nagyanyám csinálja. Rohadt sokat zabálok egyébként, képes vagyok reggeltől estig enni, ennek ellenére 46 kiló vagyok vasággyal, mert ilyen az alkatom, tisztán genetika. Namost a nagyanyám teljesen meg van róla győződve, hogy én csak nála eszek sokat, egyébként éheztetem magam hetekig, és azért vagyok ilyen vékony, ezért hiába eszek meg kb. egy egész ökröt, mikor nála vagyunk ebédelni, folyton piszkál, hogy egyek még, mert most úgyis megint koplalni fogok :D De egész egyszerűen nem eszek, és kész, megmondom, hogy mama, nagyon finom minden, de mindjárt kidurranok, nem kérek, téma lezárva. Ha ezután folytatja, akkor is nemet mondok, egy idő után befejezi.

2014. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A szüleim soha nem voltak ilyen etetős típusok. Közös kajálás csak ünnepekkor, esetleg hétvégén délben volt. Amúgy mindig mindenki akkor és azt evett, amit akart. Mindig főztek, de én finnyás voltam, sokszor főztem magamnak külön, ebbe sem szóltak bele soha. Most amikor hazalátogatunk, kiteszik a terülj-terülj asztalkámat, leves, főételek, köretek, saláták, desszertek, stb. Innentől kezdve ránk van bízva, hogy miből szedünk és mennyit. Soha nem kérdeznek rá, hogy kérünk-e még, szedjen-e háromszor annyit, amennyit amúgy akarnánk enni, elég volt-e, stb. Tudják nagyon jól, hogy felnőtt emberek vagyunk, akik el tudják dönteni, hogy miből és mennyi esik jól. Nincs tukmálás. Utálok is olyan helyre menni, ahol tömni akarnak, mint egy libát. Nem eszek sokat, de azért nem is csak csipegetek. Inkább mindenből szedek egy picit, hogy mindent meg tudjak kóstolni, de semmiképp sem zabálok - soha nem eszem magam rosszullétig. Amikor olyan vendégségben vagyok, ahol le akarják nyomni a torkomon az ételt, és ezt megelégelem akkor elég erélyesen közlöm, hogy köszönöm, el tudom dönteni, kérek-e még. Ha ebből sem értenek, felállok és eljövök. Volt már rá példa, tinédzser koromtól kezdve. 20/N
2014. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Az én anyám inkább leissza magát, aztán elmegy aludni. Rosszabb esetben nem alszik, hanem elhord mindennek, amiért nem vagyok ott neki, mert munkanélküli és unatkozik otthon. Kaja vagy van, vagy nincs, és amikor van, akkor is olyan, amilyen.

Én nagyon boldog lennék egy ilyen "etetős" anyukától :(

2014. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Jólvan gyerekek, ügyesek vagytok, látom aki tud nemet mondani, az dögöljön meg :D :D
2014. júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem, hanem aki nemet mer mondani, azt csak irigyeljük:) Persze, ha ilyen kioktató és buta stílusban teszi, ahogy velünk beszél, akkor a szüleit viszont nem irigyeljük!
2014. júl. 6. 18:15
 17/22 anonim ***** válasza:

Az anyukám nem. Mindennel meg szokott kínálni, de elfogadja, ha azt mondom, hogy nem kérek és nem erőszakoskodik, hogy de igenis egyek. A csomagolásnál ugyan ez van, csak azt csomagolja el nekem, amit kérek.


A nagymamám már erőszakosabb egy kicsit, ő többször kérlel, hogy egyek még, de most már ő is kezd megváltozni, mert tudja, hogy úgysem fogok többet enni, mint amennyi jólesik. Most már elég csak egyszer kétszer elmondanom neki, hogy: Nagyi, ne erőszakoskodj a kajával: ) Aranyos, mert megérti.


Szóval én annyit eszek, amennyi jól esik. De ez mindenhol így van, nem csak otthon.

2014. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17-es vagyok megint.


"De kb. lenyomják a torkomon, amikor néznek bociszemekkel, hogy ezt direkt neked sütöttem/főztem, és most meg fog maradni, ha nem esszük meg. Meg két perceként, hogy de egyél, egyéééééél. Ha meg meghízok, akkor meg cseszegetnek."


Engem amúgy nem hat meg a zsarolás meg a lelki terror, még akkor sem, ha a saját családom csinálná, de szerencsére nem csinálja.

Én nem értem az embereket...egyik oldalról sem. Milyen az már, hogy erőltetem az ételt valakire meg megsértődöm, ha nem eszik?? A másik meg, hogy mi az, hogy csak azért zabálsz, mert anyukád azt kérte, különben megy a durci??

2014. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kioktató volt a stílusom az utolsó válaszig, akkor untam meg. Előtte leírtam a saját példámat is, normális hangnemben, az se tetszett érdekes módon.
2014. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
utolsó: az a fontos, hogy magunknak megfeleljünk. szerintem az volt.:)
2014. júl. 7. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!