Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves lány vagyok. Normális...

20 éves lány vagyok. Normális ha anya azért kiakadt mert reggel fél hatra értem haza a buliból?

Figyelt kérdés

Mikor felébredtem 10 órakkor anya elkezdett cseszegetni,hogy miért voltam ilyen sokáig. 17 évesen rendszeresen jártam el itthonról, jó nem voltam ilyen sokáig, de minden héten elmentem. Mióta van barátom kb. két éve,se hova se járok el. Utoljára kb fél éve voltam ilyen helyen. Ráadásul anya bevonta a dologba a barátomat is, hogy milyen dolog hogy nélküle mászkálok el, meg hogy mit fog szólni ,hogy ilyen sokáig buliztam. Egész nap nyaggatt ezzel, hogy én pasizni voltam.

Mivel állítsam le? Kezd unalmas lenni. Apa azt mondta, ne is foglalkozzak anyával , és majd abbahagyja.


2014. júl. 6. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Ha nála (náluk) élsz, az ő pénzükön, ők tartanak el, ő főz rád, ő mos rád, akkor kiakadhat, igen. Korodnál fogva nem mondhatja, hogy nem mehetsz bulizni, de a véleményét igenis elmondhatja, jogosan.

Persze az már más kérdés, hogy nem teljesen jó dolog, ha egy ilyen veszekedés sokáig van húzva, mert általában ezeknek az a vége, hogy mindkét fél annyira belelovalja magát, hogy nagyobb, régebbi sérelmek is előkerülnek, és kész a sértődés. Apukád valószínű ezért tanácsolta, amit mondott.

2014. júl. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Most az hogy normális-e vagy nem, sajnos nem igazán releváns. Minden családban más a normális. Nálunk sosem szólt bele a magánéletembe, szokásaimba.


Az a mérvadó, hogy ha otthon élsz, akkor akár tetszik, akár nem, el fogja mondani a véleményét (hiába jogtalan az épp). Ha nem tetszik vagy nem vagy rá kíváncsi, akkor azt tudom javasolni, hogy viselkedj felnőtt módjára, költözz el és élj önálló életet. Akkor édesanyád sem fog gyerekként kezelni.

2014. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
de utálom ezt a szöveget,hogy ameddig ott élsz,az ő kajájukat eszed,ő mos....és?miért hol kellene laknia vagy ennie a szomszédba? 20éves felnőttnél miért kell ilyenen kiakadni.
2014. júl. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

én 20 évesen nyáron kb 2 hetente jártam a barátnőmmel bulizni. mi is mindig 5-6 között értünk hata mert az első buszokkal szerettünk volna hazajutni(budapestiek vagyunk).


a bulik után én is csak pár órát aludtam, aztán 10-11 körül nekiálltam takarítani, meg rendet rakni.

az akkori bulikra anya adott pénzt(kb 2-3000 ft-ot max), de sose viselkedett így velem, igaz akkor pasim se volt de szerintem akkor se szólt volna bele mit csináljak.

másrészt szerintem nem kell egy megcsaláshoz éjszakára kimaradozni, mert bármikor félre lehet lépni. ez viszont már rajtad és a barátodon múlik, hogy mennyire bíztok meg egymásban.

2014. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

"miért hol kellene laknia vagy ennie a szomszédba? 20éves felnőttnél miért kell ilyenen kiakadni."


Nem kell kiakadni, de amíg otthon lakik, sajnos el kell fogadnia a szülők szabályait.


Egyébként 18 éves korától joga van elköltözni és fenntartani magát, ha valami nem tetszik. Én is ezt tettem...

2014. júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

H nem szóltal, és ottjon élsz akkor teljesen jogos.

Ha valakivel együtt élünk akkoor az a minimum, hgy szólunk, hogy mikor érünk haza ( szimpla lakótársná is, legfeljebb anyit mond az ember, hgy elmegy, és nem tdja mikor jön, akkor nem lepődik meg a másik,ha éjjel motozkálás van)

Ez kortól független

Az hogy a bártod nelkül mézs, pedig a kettőtök dolga...


27/

2014. júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

#3

Első vagyok. A véleményét elmondhatta az anyja az ügyben, akkor is elmondhatná, ha a lány a saját pénzéből élne a Corvin sétányon egy luxusapartmanban!

Az meg nem felnőttség, hogy bárhová mehetek, bármit csinálhatok, mert én FELNŐTT vagyok, csupa nagybetűvel, de közben azért de jó, hogy valaki megfőzi a kaját, meg befizeti a számlákat. Jogok a maxon, kötelességek 0. És ezt úgy mondom, hogy én is 20 éves vagyok.


A kérdezőtől pedig elnézést kérek, a kirohanás nem neki szólt, mivel nem tudom, milyen a helyzet ez ügyben otthon. Csak nagyon kiakasztó, ahogy terjed ez a nézet (a velem egykorú ismeretségi körömben meg pláne), hogy 18 felett én már felnőtt vagyok, bármit csinálhatok, csak épp egy lyukas garast nem tudok odatolni senki elé.

2014. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

utolsó!


1.sehol nem látom,hogy a kérdező leírta volna,hogy fizet vagy nem fizet.

2.Igen elmondhatja a véleményét de nem jogosítja fel az anyukát,hogy beleültesse a bogarat a kérdező párjának a fülébe..főleg h írta a kérdező h nem is szokott bulizni járni..ennyi egyszer belefér 20évesen szerintem

3.nem ott kezdődik a felnőttség hogy adok haza x összeget..attól még lehet gyerek gondolkodású vagy balhés is.

4.azért nem szeretem ezt a szöveget amíg az én kajámat eszed..nálam laksz stb..sose a gyerek kéri,hogy megszülethessen. ..és ha még sulis a kérdező? akkor ne is egyen?:D értem én a te.verziódat ami meg is állja a helyét egy olyan storyba ahol a gyerek naplopó,bulizos stb

2014. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Amikor mondtam , hogy megyek el ,ott volt anya is, apa is,mondtam hogy nem tudom mikor érek haza. Nem csak úgy leléptem . Ők adtak nekem 4000 ft-ot ebből kb. 500-at kölőttem el. A barátomnak is szóltam, másnap mondtam neki, hogy fél hatkor értem haza. Annyit mondott rá, hogy őrül, hogy jól éreztem magam.
2014. júl. 6. 22:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy otthon laksz-e vagy sem, 20 évesen már nem szólhatnak bele, hogy mit csinálsz, hová mész és meddig maradsz.

Szerintem te teljesen korrekt voltál, szóltál, hogy elmész, és azt is megmondtad, hogy enem tudod, mikor jössz haza. Ennél többet mit tehetnél?

Szerintem anyukád mondatai elég durvák: MI az, hogy nem mászkálhatsz a barátod nélkül, és a számonkérés, hogy biztos pasiztál??? Mért ne mehetnél el egyedül, nem vagytok összekötve. Ha pedig pasiztál volna, ahhoz sem lenne sok köze.

2014. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!