Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két órára "felügyelet nélkül"...

Két órára "felügyelet nélkül" hagyni egy 4-5 éves gyereket felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Adott egy hajnalban munkába induló apa,és egy 5 éves speciális nevelési igényű gyerek.(pontos diagnózist ennyi idősen még nem állítanak fel,de autisztikus) Nagyon jámbor,kedves gyerek. A kislány ha felébred,nem szól a még alvó anyjának,hanem bekapcsolja a tévét,keres magának ennivalót,elfoglalja magát.Az anya 8-9 körül kel,addig a gyerek már két órája ébren van. (biztos,hogy ennyi ideig,erre már rájöttek). Kárt nem tesz semmiben,nem nyúl veszélyes dolgokhoz. Ez így felelőtlenség? Szándékosan nem írom le,ki vagyok a történetben,de ebből már több vita is volt családon belül,illetve kívülállóknak is megoszlik a véleménye.
2014. júl. 9. 07:29
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
15%
ez a gyerek könnyen lehet, hogy nem autisztikus, csak bizonyos téten elhanyagolt. Egy négy éves gyereknek nem az a dolga, hogy felkelek és csndben ellátom magam.
2014. júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodik különösebben a rutinhoz,más területen jelenik meg a "furcsasága".Későn kezdett beszélni,járni,szobatisztának lenni,ha valami megtetszik neki,azt elmondja egy nap többször is,vagy napokon át ismételgeti.
2014. júl. 9. 07:51
 13/46 anonim ***** válasza:
32%

Miért nem tud az anyja felkelni?

Komolyan normálisnak tartja itt valaki, hogy kisgyerek mellett (aki ráadásul spec. nevelési igényű) az édesanya ÉLETVITELSZERŰEN nem kel fel normális időben, hanem alszik 8-9ig?

Ez szerintem nem normális. Akkor sem, ha pl. éjszaka dolgozott volna, de gondolom nem erről van szó, a kérdező írta volna.

Ezt én szimplán lustaság ak gondolom- csak az bennea szomorú, hogy a lusta anya által teremtett helyzet potenciális veszélyforrás a kisgyereknek.

Miért is nem tud a gyerekkel kelni 7kor?

Azt írtad kérdező, hogy oviba jár a kicsi- mégis hányra, ha az anyuka 8-9körül tápászkodik fel?

Mi az oka annak, hogy nem tud időben felkelni?

Őszintén remélem egyszer a kicsi nem akar késsel vágni, tűzzel játszani vagy kihajolni az ablakon egy érdekes zajforrás után.

Lehet lepontozni, akkor is nagy felelőtlenségnek tartom.

2014. júl. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
16%
későn kezdett beszélni? Vajon mennyit beszélt hozzà az az anya, aki simàn alszik mellette, míg a gyerek reggelit keres?
2014. júl. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
77%

Az autizmusnak nem csak az "esőember" formája van. Vannak sokkal enyhébb autisták, van olyan, akinek csak valami stikklije van, ami autisztikus, de ugyanolyan életet élhet majd felnőtt korában , mint mások. (Monk felügyelő)


Én a fenti helyzetet nem tartom felügyelet nélküliségnek, sem felelőtlenségnek. Abból, amit leírtál, nem szellemi fogyatékos, tehát ugyanúgy meg lehet vele beszélni, ha baja van szóljon. Ha anyuka főz napközben, akkor sem áll a gyerek fölött. Nekem spec két gyerekem van. Előfordul , hogy előbb kelnek mint én, én még "sunyok" kicsit, amig elbjátszanak. Gondolom anyuka sem mélyen alszik és ő is felébred minden nem megszokott neszre.


Mondjuk a keres magának valami ennivalót nekem furcsa, de ha jól belegondolok, simán megtaníthatnám a nagyobb fiamnak - aki négy éves - hogy vegye le a kiflit a pultról és vegyen ki a hűtőböl egy joghurtot magának, de nem akarom, mert a kések is pulton vannak stb. stb.

2014. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
73%
"Normalis időben". A reggel hat nem mindenkinek normalis. Kapaszkodj meg, en reggel négykor kelek, este viszont kilenckor mar alszom. Ja, van gyerek. Jol elvan az alatt, making en alszom. Ha bármi problémája van, jon es felebreszt,
2014. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
25%
Én felébrednék hozzá. És legfeljebb együtt feküdnénk az ágyban reggeli után, nézve a tv-t. Az is pihenés az anyának. Nem orbitális ugyan, és nem is felelőtlenségnek gondolom, inkább kényelemnek és lustaságnak.
2014. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
68%

Így nem..


Egyébkét ha azt mondod, hogy senki nincs otthon vele, és két órára otthonhagyjátok, amíg a másik megérkezik, az felelőtlenség.


Nem tudod a gyekeet beprogramozni, hogy ne keljen előtted.

Azért 9 kor kelni elég későn van gyerekkel.

Viszont el tudom azt képzelni, ogy ha korábban kelnél, ő még korábban tenné, mert igenye van a reggeli egyedüllétre.

Ezt azért mondom, mert nekem így volt gyerekként.

Felkeltem reggel mindenki aludt, és akkor el voltam otthon, aztan amikor a tesóm is kelt, akkor inkább korábban keltem,nhogy még előtte legyek kicsit egyedül, persze mindezt magamtól, már óvodásknt is.


Szeritem a gyerek így nincs egyedül, nem vagy rá befolyással, hogy hánykor kel, plusz elég önállőnak tűnik, de tuti 7 körül azért kikelnék, ha ilyen volna a gyerekem, az nincs is korán, sőt..

2014. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
17%
Felelőtlenség. Nem értem az anyát, hogy hogyan tud nyugodtan szundikálni, ha tudja, hogy a gyereke minden áldott reggel felkel és önállósítja magát. Én biztos nem tudnék. Keres magának ennivalót? Hogyan? Szel magának sonkát, megkeni a vajas kenyeret? Ezt nem hinném, gondolom tele tömi magát chips-el, popcornnal mert mégis mivel szolgálja ki magát. 7 óra körül szerintem bőven fel lehet kelni és a gyereknek normális reggelit készíteni. Nem ítélem el, de nem is tartom helyesnek.
2014. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
86%

Az en gyerekeim rendszeressen elhatszottak hetvegen amig en az ejszakas ugyeletet aludtam ki.

Ha gond volt felraztak edesapjuk dolgozott hetvegen.

Nem lett soha semmi gond belole a haloajto mindig nyitva volt.

2014. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!