Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két órára "felügyelet nélkül"...

Két órára "felügyelet nélkül" hagyni egy 4-5 éves gyereket felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Adott egy hajnalban munkába induló apa,és egy 5 éves speciális nevelési igényű gyerek.(pontos diagnózist ennyi idősen még nem állítanak fel,de autisztikus) Nagyon jámbor,kedves gyerek. A kislány ha felébred,nem szól a még alvó anyjának,hanem bekapcsolja a tévét,keres magának ennivalót,elfoglalja magát.Az anya 8-9 körül kel,addig a gyerek már két órája ébren van. (biztos,hogy ennyi ideig,erre már rájöttek). Kárt nem tesz semmiben,nem nyúl veszélyes dolgokhoz. Ez így felelőtlenség? Szándékosan nem írom le,ki vagyok a történetben,de ebből már több vita is volt családon belül,illetve kívülállóknak is megoszlik a véleménye.
2014. júl. 9. 07:29
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
33%

itt nem elsősorban az a gond, hogy baja lehet.

Csatlakozom ahhoz, aki szerint ez a gyerek el van hanyagolva. Vajon az az anya, aki elvárja egy eklora gyerektől, hofy reggel ellássa magát, miközben ő pihen, mennyit foglalkozik vele napközben? Mit kap tőle ez a kislány?

Persze, hogy elvan, ezt nevelték bele :(

2014. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Óvodába 9ig kell beérni,ezzel nem volt gond.De most szünet van,az anya nem dolgozik (tartós beteg gyerekkel tovább lehet otthon maradni). A konyhaszekrények nagy részére és a hűtőre zár van felszerelve,mert különben bármit megeszik.Ezt napközben is megteszi,nem csak akkor,ha "felügyelet nélkül" van. Szeret enni,de nem kövér,mert nagyon magas is.
2014. júl. 9. 08:25
 23/46 anonim ***** válasza:
43%

az, hogy valaki autisztikus, nem jeln,et tartós betegséget önmagàban. Te magad írtad, hogy nincs dg... akor hogyan lehet addig az anya tb-gyesen?


Szerintem te az anya vagy és mentegeted magad...

2014. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
17%

Kár, hogy előbb gyerekről, utána kislányról ír a kérdező, mert nekem sok időbe tellett, míg rájöttem, hogy a kettő ugyanaz, azaz 1 db lánynemű gyerekről van szó.

Már felvetődött, hogy nincs egyedül a gyerek, azaz legfeljebb ébren levő személy nincs (ami megint rossz helyzetleírás volt).

Való igaz, hogy az autisták fokozottan ragaszkodnak a beidegzett szokásokhoz, szokásos cselekedethez. Kislányok korábban lesznek értelmesek, mint a fiúk és rendkövetőbbek is így talán nem olyan veszélyes a helyzet. Legfeljebb nem tudni, hogy az alvó anya milyen (hány ajtó) távolságra van a gyerektől, azaz van-e esély arra, hogy nem ébred fel szokatlan zajra, ingerre. Az ilyen élethelyzetekből általában nem szokott baj származni. A gyereknek egy lelki támaszt ad, ha tudja, hogy van felnőtt a lakásban, még ha az alszik is.

2014. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
59%
Iert van elhanyagolva? Mert ket órát tovább alszik az anya? Baxus, akkor az en gyerekem is el van hanyagolva. En este kilenckor alszom el, o meg 11kor. (Nem kell kioktatás, hogy ez késő egy gyereknek, alvászavaros, altaton kívül mással nem lehetne korábban elaltatni, azt meg egyértelműen nem használok.) Köszöni szépen, jol van. Jo tanuló, okos, értelmes, jo a kapcsolata velem, tanárokkal, barátokkal. De majd szólok, hogy el van hanyagolva.
2014. júl. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
83%

A te jó tanuló gyerekd nyilván nem 4 éves. Valószínűleg lefekvés előtt adsz neki enni, nem ő kajtat vacsora után minden este.

Ne hasonlítsd össze a kettőt.


Én gyerekotthonban dolgozom, ott találkozom ilyen kis koravén gyerekekkel, akik , bár szülővel éltek addig, mégis magukra voltak hagyva érzelmileg és egyéb szempontokból is (hiába volt mellettük fizikailag a szülő).

2014. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
68%
Sokan írják, hogy az ő gyerekük is önálló és úgyis szól, ha baj van. Igen, a "normális" eleven, kommunikatív gyerekek. A tesóm 5 éves kisfia egyedül lemegy játszani a kis pajtásaihoz és tudjuk, hogy nem kell érte aggódni. De egy autista gyereknek teljesen más a lelki világa, sokszor befelé forduló, elvan a maga kis világában. Lehet ha lángra kapna a konyha, ülne és nézné. Ez csak egy példa, feltételezem az anya azért igyekszik gondoskodni arról, hogy ne maradjon elő veszélyforrás, de a baj mindig épp azért ér váratlanul, mert az ember arra pont nem számított.
2014. júl. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
65%

én sokszor voltam egyedül kiskoromban így, apu aludt az éjszakás műszak után, anyu reggel elment dolgozni, de megcsinálta a reggelit, tudtam, hogy ha baj van, fel lehet kelteni, de sose volt...

Ha meg baj lenne, úgyis megijedne, kiabálna, anyuka biztosan felkelne. Én ezt nem tartom felelőtlenségnek. Ajtót-ablakot biztonságosan bezárni, és kész

2014. júl. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
29%

Lustaságból való felelőtlenség. Semmi értelme munka helyett a gyerekkel otthon maradni, ha a gyerekkel való foglalkozás helyett alszik. Talán ha felkelne 7kor és azt a 2 órát a gyerekkel töltené, nem maradna le annyira. Ha beteg akkor még több foglalkozásra lenne szüksége, mint egy átlag gyereknek, nem 2-3 óra tévézéssel kezdeni a napot...

Amúgy pszichológiából tanultuk, hogy csak az a gyerek néz sokat tévét, akinek a szülei nem kínálnak alternatív lehetőséget neki. Talán ha tv helyett levinné az anyja játszótérre, szociálisabb is lehetne pl. Meg most nyáron jobb is reggel kivinni, amikor nem égeti szét a nap, friss levegő, sok mozgás jó hatással van minden gyerekre.

Nem is értem a férj, hogy tűri, hogy hajnalban jár dolgozni, hogy a családjának mindene meglegyen, a felesége meg csak a seggét növeszti otthon.

2014. júl. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem tudom, én (vagy a férjem) mindig felkelünk a gyerekkel (6 éves), nem hagyjuk 2 órát egyedül szöszmötölni, amíg mi alszunk. Max. olyan szokott lenni, hogy mondjuk ha hétvégén korán ébred (pl. 6-kor), akkor mondjuk neki, menj ki a nappaliba, mindjárt megyünk mi is (vagy az egyikünk többnyire). De már nem alszunk vissza, hanem csak ébredezünk pár percet, igyekszünk magunkhoz térni és utána kimegyünk. Max. ha nagyon fáradt vagyok, leülök ilyenkor a kanapéra és csukott szemmel még kicsit relaxálok.
2014. júl. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!