Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti nem féltek hogy olyanokká...

Ti nem féltek hogy olyanokká váltok mint a szüleitek?

Figyelt kérdés
Én nem!

2014. júl. 13. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Miert kene felnem ettol ? Rendes, tisztesseges emberek.
2014. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kérdés azokra irányulna akik nem így gondolják
2014. júl. 13. 11:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Én elindultam azon az úton, pedig sohasem szerettem volna olyan lenni, mint ők: egyik napról a másikra élni, vas szigor, irigység.. Aztán változtattam ezen. Ez úgy működik, hogy egy tanult viselkedést kap az ember otthonról, és akarva, akaratlanul beléivódik, és kezd hasonló életet élni. Tudni kell észbe kapni és máshogy csinálni dolgokat. Én ezt tettem. Lényegesen jobb az életem, vannak emberi kapcsolataim, és a szigor sem olyan a lányommal szemben, mint anno tették velem, ...nem akartam, hogy kegyes hazugságokat kelljen gyártania a lányomnak, mint anno nekem, hogy ne kapjak minden nap egy pofont minimum..szóval a sok rossz miatt változtattam, így nem volt bennem félelem, csak az első lépésnél, amikor elhatároztam: én tuti nem leszek olyan, mint ők!
2014. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnos de. Rettentő rossz párosítású szüleim vannak, egy agresszor, és egy lusta disznó. Utóbbiból többet, előbbiből szerencsére csak egy keveset hoztam magammal. Az elmúlt években viszonylag sokat sikerült ledobnom belőle, de mai napig érzem a hatását, és nap mint nap meg kell küzdenem vele.
2014. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Családom összes nőtagja azután zakkant meg (szószerint!), hogy gyereke született. Ezért nem szeretnék én gyereket. 28N
2014. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Fényember ***** válasza:
Csak ezért nem szeretnék majd későbbiekben gyereket! Most miért tenném tönkre a gyerekem életét azzal hogy úgy fogom nevelni mint engem a szüleim?...apám egy agresszív barom (pedig nem is iszik)..anyámmal meg sose volt az az anya-lány kapcsolat sajnos (értsd hónapok óta van barátom és még csak nem is tud róla)...de ha egyszer még is lesz gyerekem, akkor ez lesz az amire a legjobban figyelni fogok, hogy véletlenül se legyek olyan mint ők! :)
2014. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én bízom benne, hogy olyanokká válok, mint a szüleim, mert mindketten fantasztikus emberek, akiknél nem is kívánhattam volna magamnak jobb szülőket. Remélem egyszer az én gyermekem is hasonló szépeket fog rólam gondolni.
2014. júl. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább attól félek, hogy nem.
2014. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem volt jó gyerekkorom és az apám zsarnok volt, anyám szeretetét meg sose éreztem. Ma közel 40 évesen teljesen másképp nevelek, de fel is róják nekem.A lányom a mindenem és azt akarom, hogy boldog gyermekkora legyen. Én nem verem, és bizony kicsit el van kényeztetve is- ezutóbbi valóban rosszul sikerült. Szeretni is kell a gyereket, de szigorral nevelni is, és ha megkap mindent nem lesz boldogabb ember. Ezeket szűrtem le.

Tehát ilyen téren nem lettem olyan mint a szüleim, de anyámra ha akarok, ha nem hasonlítok. Először is külsőleg, de ebbe már beletörődtem. Attól féltem mindig, hogy ne legyen olyan keserű, negatív ember mint ő, és véletlenül se olyan férjet fogjak ki, mint ő. Annyira "jól sikerült" a programozás, hogy pont olyan férjem lett, mint anyámnak és már látom a jövőmet: nyelés,keseregés, szorongás vár rám.

2014. júl. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Apám önző, önfejű, csak magával törődik, anyám türelmetlen, indulatos és nem tudja kimutatni a pozitív érzéseit. A nevelés a nagyszülőkre hárult, míg kicsik voltunk, mert akkoriban a gyerek csak arra kellett, hogy a társadalmi elvárásnak eleget tegyenek, így a tipikus jó szülő-gyerek kapcsolatra nincs mintám.

Annyi már kiderült, hogy az önzőségem, nem olyan durva, mint lehetne. Kompromisszumokat tudok kötni, de vannak olyan dolgok, amiket akkor is úgy akarok, ahogy az nekem előnyös, én kitaláltam. Próbálok mindig tekintettel lenni a páromra, hogy véletlenül se nyomjam el, mint ahogy azt "megtanultam", hogy hogyan is kellene rendesen.

Az évek során megtanultam 10-ig számolni, de így is van olyan szituáció, amikor előtör belőlem "anyám". Félek, hogy amikor gyerekünk lesz, akkor vele is olyan leszek, mint anyám velünk. Üvöltök, csapkodok, és elmondom mindennek. Nem akarok ilyen lenni, de bennem van a félsz, hogy bizonyos szituációkban a "tanult sémák" fognak előjönni. Párom biztat, hogy ide nem fogunk eljutni.

Ami biztos, hogy az érzelmeimet ki tudom mutatni, de csak az arra érdemeseknek.

Az egyszem reményem, hogy párom kiegyensúlyozott, imádnivaló családból jött, így van jó példa is nálunk.

2014. júl. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!