Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felvegyem a hitelt anya...

Felvegyem a hitelt anya kedvéért és lakhatásáért?

Figyelt kérdés
Anyukám 2007-ben hitelt vett fel, amiről nekem és tesómnak nem szólt, 2012 óta nem tudja fizetni, aminek az lett a következménye, hogy hónapokon belül elviszik a házunkat, erről kb. 3 hónapja tudok. Én 1 éve nem lakok már otthon, viszont a húgom aki már dolgozik még otthon lakik. Pár hónapja amikor ezt megtudtam, felajánlottam anyának, hogy segítek valahogy hogy ne kerüljenek az utcára, akkor ő visszautasította a segítségem és húgom is lebeszélt arról, hogy hitelt vegyek fel nekik. Most, hogy úgy néz ki, meg veszi valaki a házat anya újra megkeresett, hogy mégis vegyek fel hitelt, (mivel nekem van hitelképes keresetem) amit majd ő és tesóm fog fizetni. Szerintetek mit mondjak nekik? Felvegyem a hitelt? Ne vegyem fel? Félek, hogy örökre megharagszik tesóm és anyukám is ha nem teszem meg, viszont ha felveszem, örökre elásom magam mert tudom, anya és tesóm nem tudná fizetni a teljes futamidő végéig a hitelt és itt maradnék a hitellel a nyakamban egy olyan házért amiben nem is én lakok.

2014. júl. 16. 10:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Hitelt felvenni valakinek"


Ez a köznyelvben elterjedt kifejezés száz százalékig tükrözi, hogy a magyar lakosság pénzügyi kultúrája milyen alacsony szintű.

Nincs olyan, hogy "hitelt felvenni valakinek". Olyan van, hogy hitelt veszel fel. Amiért a felelősség teljes mértékig téged terhel. Te vállalod, hogy teljes jelenlegi és jövőbeli vagyonoddal felelsz azért, hogy a hitel, amit te felvettél, kamatokkal együtt vissza legyen fizetve.

Hogy te a felvett pénzt eliszod, elkártyázod, odaadod egy csövesnek, vagy éppen okosan befekteted, nem releváns.


Érzed a különbséget?

2014. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Idézlek:


"Anyukám 2007-ben hitelt vett fel, amiről nekem és tesómnak nem szólt"


Anyád felnőtt ember és te akarod vállalni helyette a felelősséget?

Nem szólt nektek és te most szívességet tennél neki?

Én megmondom mit csinálnék, húgomat magamhoz venném, anyád meg mehet ahova akar, ha ilyen szerencsétlen volt, hogy nem beszélte meg veletek. NE VEDD fel a hitelt, nem, hogy neki magadnak se, csak el cseszed az életed!

2014. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Legyen a tied a lakás, és arra fizess, az jó ötlet. Attól is függ, mennyire kötődnek a lakáshoz?Mégis anyukád...
2014. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
2 millió forintról volt szó 2 napja, most 2,5 milliót szeretnének mégis, hogy felvegyek, sajnos a 17 milliót érő házunk már így is megy a levesbe, kb. 4 milliója maradna anyának ha megvennék a házat és anya kifizetné a hitelét meg annak a költségeit, viszont 4 millióért biztosan nem tudna max házrészt venni, a családom többi része is azt mondja, hogy ne vegyem fel. Ha felvenném, én is azt választanám, hogy enyém lesz a ház, viszont tudom, hogy egy olyan házam lenne, amiből sosem lenne profitom, mert nem is lakhatok benne és albérletbe sem adhatom ki, mert azért a saját tesóm és anyám csak nem rakom ki. A nagyimnál van egy szoba konyha fürdőszobás kislakás az udvarban, oda mehetnének, ha anya venné a fáradtságot és elmondaná a saját anyjának, hogy mi történt, de idáig ez sem történt meg, a mama tőlem tudja a fejleményeket nem a lányától. Szerintem bemegyek a bankba,vagy a házat intéző ügynököt megkérdem a hitelfelvétel lehetőségeiről, hogy ne legyen rám sütve, hogy meg sem próbáltam és utána szembesítem az általatok is leírt tényekkel. Szerintem nem megyek bele. Egyébként annak hitelnek ami miatt most viszik a házunkat kb. 90 ezerre ment már fel a törlesztője és ezért nem tudta fizetni. :( Kb. minden nap sírok és gyomorgörcsöm van, ha erre gondolok, hogy vissza fogom vissza kell utasítani az anyám kérését. Ráadásul a testvérem is utál most emiatt, mert ő csak azt látja, hogy lesz egy ingyen házrészem, úgy hogy egy fillért sem kell fizetnem mert ők kifizetik helyettem.
2014. júl. 17. 09:54
 25/32 anonim ***** válasza:
Érzelmileg már most hatással vannak rád. Hidd el, ez csak rosszabb lesz. De majd évek múlva áldod az eget, hogy nem vetted fel a hitelt. Ha a családtagjaid ezért megutálnának, akkor csak a pénzért kellettél nekik! Sok erőt kívánok kérdező, én drukkolok neked!
2014. júl. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
no es mi a rosszabb, par heteig-honapig gorcsolni kinlodni azert hogy megorrolt rad a rokonsag, vagy evtizedekig gorcsolni kinlodni azon hogy a sajat csaladodnak nem tudod biztositani a megelhetest, hogy akarmikor a hid ala kerulhetsz?
2014. júl. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Fel ne vedd! Rengeteg embert láttam ezért sírni már, hogy segített az anyjának, lányának, unokájának....és soha senki nem fizette ki a hitelt...


Ráadásul mit csinálsz egy házrésszel? Forgalomképtelen....

2014. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Menjetek már el egy pénzügyi tanácsadóhoz, 8 évet késtetek vele!
2014. júl. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
De ha a pénzügyi tanácsadó azt javasolja vegyél fel hitelt, akkor se tedd meg, mert ő is jutalékot nap a banktól a hitel kihelyezésért....
2014. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kommenteket, elmondtam anyának, hogy nem veszem fel a hitelt, éreztem a hangján, hogy rosszul esett neki, még akkor is amikor azt mondta, hogy "Nem kell a hiteled" "Nem kell a pénz". Tudom, hogy jól döntöttem és remélem, hogy fognak boldogulni. Felajánlottam a saját és a párom segítségét a költözködésben, fuvarozásban.
2014. júl. 24. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!