Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felvegyem a hitelt anya...

Felvegyem a hitelt anya kedvéért és lakhatásáért?

Figyelt kérdés
Anyukám 2007-ben hitelt vett fel, amiről nekem és tesómnak nem szólt, 2012 óta nem tudja fizetni, aminek az lett a következménye, hogy hónapokon belül elviszik a házunkat, erről kb. 3 hónapja tudok. Én 1 éve nem lakok már otthon, viszont a húgom aki már dolgozik még otthon lakik. Pár hónapja amikor ezt megtudtam, felajánlottam anyának, hogy segítek valahogy hogy ne kerüljenek az utcára, akkor ő visszautasította a segítségem és húgom is lebeszélt arról, hogy hitelt vegyek fel nekik. Most, hogy úgy néz ki, meg veszi valaki a házat anya újra megkeresett, hogy mégis vegyek fel hitelt, (mivel nekem van hitelképes keresetem) amit majd ő és tesóm fog fizetni. Szerintetek mit mondjak nekik? Felvegyem a hitelt? Ne vegyem fel? Félek, hogy örökre megharagszik tesóm és anyukám is ha nem teszem meg, viszont ha felveszem, örökre elásom magam mert tudom, anya és tesóm nem tudná fizetni a teljes futamidő végéig a hitelt és itt maradnék a hitellel a nyakamban egy olyan házért amiben nem is én lakok.

2014. júl. 16. 10:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen ne vedd fel a hitelt!!!

Egyrészt mert ha az eddigit sem tudta fizetni, akkor semmi garancia, hogy eztán neked majd ki fogja fizetni. De ha ő nem fogja fizetni és ez most teljesen mindegy, hogy azért mert nem akarja vagy mert nem tudja, a bank tőled fogja kérni. És ha te sem tudod? Akkor meg te kerülsz adós listára, plusz tiltják majd a fizetésedből a hitelt.

Illetve gondolj bele abba is, ha majd te akarsz saját magad családot alapítani, házat venni, vagy bármire és szükséged lesz hitelre, akkor miből lesz? Nem fogsz kapni.

Elhiszem, hogy segíteni szeretnél anyukádon, szép dolog, de a hitel pont az a dolog, amit senki nem várhat el! És nem is okos dolog, akkor is ha nagyon jó a kapcsolat a szülőkkel. Mert a hitelt sokan nem azért nem fizetik, mert nem akarják, hanem mert nem tudják. És ebbe bárki belekerülhet.

2014. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%
semmiképp ne vegyél fel hitelt nekik,a saját hitelét se tudta fizetni..ne sikáld el már most az életed.mi lesz ha majd családot akarsz alapítani és venni akarsz majd te lakást de ha nem us akarsz lakást venni..akkor is nagyon rossz ötlet lenne felvenni hitelt neki..ne tedd..meg fognak haragudni de majd megbékélnek..ne azért dolgozz a következő 20évbe h anyukád még egy lakást elherdáljon.
2014. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd fel! Normális szülő nem veri hitelbe a gyerekét! Kinézném belőle, hogy érzelmileg próbál majd zsarolni de állj ellen! Legyél anyukád és a hugod támasza de ne így. Egy eladósodott testvér/gyermek nem tud rendes támasz lenni.
2014. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél föl hitelt olyan ingatlanra, amihez semmi közöd. Ha amúgy jó a ház, amiről szó van, és később is eladható lenne, akkor írassák rád és úgy vegyél föl hitelt rá, az akkor már saját ingatlanodra. De ha az övé marad a ház, akkor a mentalitása alapján a te hiteled mellé ugyanúgy felvesz még magának párat (hiszen akkor már megteheti, mivel te felszabadítottad a kötöttségek alól), és a ház mindenképp elúszik, te meg ottmaradsz a semmire fölvett hitellel.


Tehát két lehetőséged van, ha nem akarsz pórul járni:

1. Nemet mondasz, idővel úgyis megbékélnek. Felnőtt emberek önálló keresettel, oldják meg (kisebb lakás, albérlet, olcsó fenntartású panellakás stb.).

2. Megkapod az ingatlant (haszonélvezetet ne rakass rá senki javára), szerződést írtok a lakáshasználatról, ezért cserébe rendezed a bedőlt hiteleket egy nevedre fölvett hitellel, mindent ügyvéd segítségével lepapíroztok. A tesódék meg lakhatnak ott, míg rendesen fizetik a számlákat.


Minden más út ahhoz vezet, hogy anyagilag padlóra küldd magad.

2014. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

14 válaszon keresztül egyöntetű vélemény...


Ritka


Ne vedd fel!



Nem veletlenül nem kapnak hitelt.

Még magadért is csak nagyon megfontolt esetben mondanám, hogy hitelt vegyél fel, masért semmikepp..

Nem is laksz ott..

Tudod hány emebr bukik ebbe bele?

( én tudom, ezzel fogallakozom)

2014. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne,ne,ne!!!

Ne vedd fel!

2014. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Mivel azt írod,hogy tudod,hogy nem lennének képesek fizetni ezért a válaszom határozottan NEM!


Engem is rá akart ilyesmire venni az apám,én nemet mondtam,mert én is tudtam,hogy őrültség lenne.Duzzogott két hétig,és annyi.Mint utóbb kiderült jól döntöttem,most már nem is tudom mi lett volna ha belemegyek.

Alternatív megoldásként esetleg ajánld fel ha kereteid megengedik,hogy menjenek albérletbe,és segítesz amennyit tudsz,vagy esetleg egy nagy bevásárlás formájában,ahogy neked telik.


Anyukád szülei nem élnek,hogy esetleg oda menjenek?

2014. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd! Ne vedd fel!!!! Én így jártam, anyám kitagadással fenyegetett. Felvettem, és elfelejtett szólni, hogy nem fizeti! Hozzáteszem, saját családom van, a férjem is ellenezte de megtettem.. Azóta tiltják a fizetésemből, és még én vagyok a ... Anyám szerint, mert ennyit igazán megtehetek.. Pedig lenne helye a pénznek.. Szóval ne tedd!
2014. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
73%

CSAK akkor vegyél fel hitelt, ha tudomásul veszed, hogy neked kell letörlteszteni is, mert anyád nem fogja.


Minden egyéb esetben a hülyeség legmagasabb foka lenne felvenni olyan hitelt, amire csak ráfizetsz.

2014. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
63%
Adósságba ne húzzon le magával, inkább ajánlj fel neki egy vendégszobát a lakásodban.
2014. júl. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!