Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg apummal,...

Hogyan értessem meg apummal, hogy nem jó, ha ilyen kupleráj van otthon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy 8 szobás házunk, kb. 2x 70m2 - pince és emelet. Apum, barátnője, 4 gyerek él ott (2,12,14 és 15 évesek). 2en már elköltöztünk, nem lakunk ott. Most apum barátnője elment hazakirándulni a 2 gyerekével, így a tesóimra én vigyázok, ha apum munkában van.

A házban hatalmas a rumli. A pincébe konkrétan csak 1 személy tudd bemenni, több nem fér be, csak liasorban a sok lom miatt. Tele van dobozokkal, bútorokkal, nem használt holmival, ruhákkal, cipőkkel, pókokkal és kosszal.

Az emeleten dettó mindenhol kosz, pók, pókháló, por és bogarak - ágyi poloska, hangya a konyhában és az egyik szobában ilyen pici, nagyon apró fehér bogarak.

Apu nem enged kidobni semmit, a barátnője az nem csinál semmit, vagy belenyugodott, hogy ez jobb nem lesz, vagy neki ez így megfelel. Nem kommunikálunk, szóval az ő nevében nem tudok semmit nyilatkozni.

Ma rendet raktam a fürdőben, mostam, feltöröltem, csempét megpucoltam, a kuka körül rendet raktam, erre hív most este apu, hogy hát nem kellett volna, mert a kukát megint szétpakolta, hát telefonálás után, azt hittem felrobbanok.

Az idegesít fel, hogy én normális családban nőttem fel 16 éves koromig, számomra ez a hely már nem az otthonom, hanem egy humusztelep. De a tesómék számára ez a normális, ebben nőnek fel, és felnőtt korukban fogalmuk sem lesz a rendről és a tisztaságról.

Anyagi gondjaik nincsenek tudtom szerint. Nem ezért gyűjtöget.

Félreértés ne essék. Én nem vagyok rendmániás egyáltalán, ezt bárki megmondja a környezetemből.

Hogy vegyem rá apumat, hogy éljenek már normálisnak mondható körülmények között.


2014. júl. 16. 22:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
22éves lány vagyok. Légyszi adjatok valami tanácsot, mert ez nagyon rossz így.
2014. júl. 16. 22:37
 2/17 A kérdező kommentje:
Az ágyi poloskákat pedig csak gyűjtögeti ha látja hogy van ott mellette egy dobozba. Rovarirtókat nem akarja kihívni egyáltalán.
2014. júl. 16. 22:40
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudsz mit tenni, egyedül rezignálni, nem törődni vele hogy ott rumli van, apukád lakik ott, önálló ember, ha ő igy akar élni és nincs igénye változtatni, akkor nem tudsz mit tenni. inkább ne gondolj rá, milyen kosz van ott. Nekem is van ilyen rokon a családban, aki még megsértődik, ha megmondod milyen kupi van, és ha mersz valamit kitakaritani, akkor is le vagy cseszve...
2014. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De akkor is idegesít nagyon, kell hogy legyen rá valami megoldás.
2014. júl. 16. 22:44
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem takarítsál továbbra is, ne foglalkozz vele mit mondanak. Egyik füleden be a másikon ki.
2014. júl. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Akkor rendelj oda egy konténert, amikor nincs otthon. Vitesd el a szemetet, lomot, bár tudom, az nem kevés pénz. De ha csak kidobod, ki fogja kukázni. Aztán jöhetnek a rovarírtók.
2014. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem nincs annyi pénzem csak úgy kidobni. Egyébként már ezt megtettem volna.
2014. júl. 16. 22:59
 8/17 A kérdező kommentje:
Az egy dolog hogy én takarítok, mert mostanság sokszor járok oda, de mi lesz akkor, ha már nem leszek itthon, készülünk külföldre, ezért kellene erre a helyzetre valami megoldás. Egyébként köszönet az eddigi válaszolóknak. :)
2014. júl. 16. 23:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég szomorú!De!Nem a Te felelősséged!Felesleges ezen stresszelned magad,mert takaríthatsz te ott éjjel nappal,ha Apud,már bocsi,de cseszik rá!Ha meg külföldre mész,akkor sem fogsz gondolom haza járni csak azért,hogy talkaríts!Pédamutató,hogy te ilyen vagy,az egészben csak a többi gyereket sajnálom,hogy nekik valóban ez lesz a természetes..
2014. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én is csak az ő szempontjukat próbálom nézni - a tesómékét, hogy nekik mi a jó most, s később. Valahogy szembesíteni kéne aput, meg a nőjét a dologgal. Nemtudom, hogy hogyan. De amíg itt vagyok, addig nem hagyom, hogy a fiúk ebben legyenek.

Per pillanat 2,5 háztartást vezetek, szóval kemény, de már csak 1 hét. :)

2014. júl. 16. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!