Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekeim éjjel egy erdőben...

A gyerekeim éjjel egy erdőben akarnak játszani. Nem engedtem el őket, de nem is zarhatom rájuk az ajtót. Ötletek?

Figyelt kérdés

Két 16 éves lányom van.Most költöztünk 3 hete ebbe a városba, de már van néhány barátuk. Kitaláltak, hogy éjszaka kimennének egy közeli erdőbe játszani. Tudom, hogy tudnak vigyázni magukra, de nem ismerik még jól sem a környéket, sem a többi fiatalt.

Én ma éjszakás vagyok így egyedül lesznek itthon.Nincsenek közeli ismerőseim még a városban és két 16 éves lányhoz már nem hívhatok bébisittert. Ti mit tanácsoltok? Természetesen nem zárhatom be őket, nem is tennék ilyet, de ahogy kiteszem a lábam a lakásból tudom, hogy elfelejtik a nemleges válaszom.


2014. júl. 19. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Szomszéd nézzen rájuk, mobil legyen náluk, ha elmennek cetli hova, kivel, mikor jönnek vissza.


No meg elég nagyok már hozzá hogy el lehessen magyarázni a különbséget falu és város között.

2014. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
rettentsd el őket pl menj oda öltözz be vigyél magaddal valami nagy botot és ronts ki rájuk az erdőből a többit rád bízom utána már nem nagyon akarhatnak odamenni csak egy ötlet ha az ésszérvekre nem hallgatnak
2014. júl. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1# nem minden kertesház falusi.

Egyébként én sem engedném és ha kell igen, rájuk zárnám az ajtót.

Viszont Te ismered őket. Nekem nincs szükségem arra, hogy ajtót zárjak, ha azt mondom, hogy nem, akkor nem. Neked is ilyenek a gyerekeid? Vagy nem ennyire megbízhatóak?

Ezt csak Te tudod.

2014. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem kertes,hanem társasházban lakunk a 3. emeleten, de akkor se zárnám be őket, ha földszinti lakásunk lenni.

Megbízhatóak, de most nagyon be akarnak illeszkedni az új környezetbe.

2014. júl. 19. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán beszélj a többi gyerek szüleivel.
2014. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem 16 évesen ne mászkáljon semmilyen erdőben az éjszaka közepén. Az egy dolog hogy az "új barátaival" mit csinálhatnak ugyan.. de az is lehet hogy megtámadja valami elmebeteg ember őket, vagy a sötétben elesnek és kitörik a lábuk. Én borzalmasan félteném, és tök abszurdnak érzem ezt az elgondolást, pedig nem áll távol a természet tőlem.

23/L

2014. júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Nem érdekel, ha ököl nagyságú arany darabok hullának akkor sem.

Ha kell, bezárnám őket, de apaként azt mondom, hogy nem!

2014. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi régen sokat járkáltunk éjszaka az erdőben ennyi idősen, viszont a világ azóta sokat változott és nem valami jó irányba. Szerintem beszéld meg velük, hogy először ismerjék ki az új környezetet és csak utána merészkedjenek új helyekre. Tudod, a tiltott gyümölcs a legfinomabb.
2014. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mutasd meg neki a híreket nyakra főre ölik erőszakolják a nőket pedig csak erdő mellett futnak....

Nyíregyházán is 1 éve szatírt fogtak a sóstói erdőben Pedig ez az erdő látványosság és erre rengetegen futnak stb plussz erre van az állatkert a strand és még is


Mond el nekik hogy nem csak másokkal történhet meg hanem velük is

(nem véletlenül írtam hogy bújj el az erdőbe hozd rájuk a frászt vagy ha van valami ismerősötök azokkal ha nem értenek a szóból)

2014. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!