Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnak havi 120ezer?!

Anyukámnak havi 120ezer?!

Figyelt kérdés
Anyukám gyakorlatilag nincstelen lett, (hitel miatt) hozzáteszem az ő hibájából is. Nekem van 2 lakásom kiadva 60-60ezer ftért. Eddig ez nagyon jól jött, nem dolgozom gyesen vok itthon!!! Most anyu beköltözik az egyik lakásomba, plusz a másiknak a bérleti díját neki kell adnom különben nem lesz rezsire, ételre neki. Azért ez elég nagy luxus szerintem... Nem beszélve a férjemről hogy mit fog hozzá szólni... Sajnos mivel le van százalékolva dolgozni nem tud. Ti mit tennétek ilyenkor???

2014. júl. 21. 12:53
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
27%

Jogos az első válaszoló írása, mert rosszul fogalmaztál kérdező. Többszöri elolvasás után lehet csak rájönni ,hogy nem a férjed van leszázalékolva, hanem édesanyád, ez egyáltalán nem volt egyértelmű.


Azzal az ötlettel értek egyet, hogy továbbra is legyen kiadva a két lakás, és az egyik 60e + a rokkantnyugdíjból már pici albérletben lehet éldegélni. Kaját visztek neki néha, azzal is lehet segíteni.

2014. júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik lakást továbbra is add ki.

A másikat, ha két szobás, lehet úgy, hogy anyud az egyikben, a másik szobát meg kiadjátok. És azt a pénzt ő kapná meg, az gondolom, elég lesz a járandóságának a kipótlására. (biztos kap valamilyen jogcímen pénzt)

Azért az nem szép a családtól, hogy teljesen tőled várják a megoldást.

2014. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
91%
Én meg úgy gondolom, vagy egy lakásban lakik ingyen, vagy egy bérlet árát adnám oda segítségképp. 120 ezer havonta nagy kiesés, senki nem várhatja el. Segíteni szép dolog, de nem a gyerekeim kárára. Gondolkodjunk azért!
2014. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
20%
Neked miből lett két lakásod, amit ki tudsz adni? Teljesen önerőből vagy netán valami anyagi támogatással indítottak útnak az életben. Ki taníttatott ki? Nővéreid miért nem segítenek? Ez nem egyedül a te gondod kéne legyen.
2014. júl. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
70%
Ha le van szazalekolva, akkor nyilván kap rokkant nyugdíjat.....
2014. júl. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
nem tudok másik szobát kiadni ezek pici lakások 35m2esek sajna. Valóban nem szép a tesóimtól, de ezen már nem rágódok. Tényleg köszönöm, megerősítetteket a döntésemben!:) ment a zöld mindenkinek!
2014. júl. 21. 13:20
 17/47 anonim ***** válasza:
14%

Igen, ez kicsit szerintem is luxus... könyörgöm, miért kell adni neki pénzt??

Szerintem oldjátok meg másképp : oda adjátok neki az egyik lakást, a másikat szépen bérben hagyjátok, de ne adjátok oda a pénzt, hanem inkább (ha nagyon segiteni akarsz neki) főzöl rá minimálisan (mondjuk napi szinten ebédet megosztod). Igy mégsem veszne el a pénz, és nem kéne oda se adni.


Meg könyörgöm, ő is dolgozik, vagy nem?

Ha nem, akkor sürgősen álljon neki...

Ha én 19 évesen be tudnék vállallni két melót is, akkor ő is...

2014. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

a rokkant nyugdíjából nem lehet fenn tartani egy lakást + étkezni! De majd a kipótlás lesz a megoldás!

A lakáskérdezőnek: Valóban ő taníttatott de azért nem gondolom hogy az összes jelenlegi bevételem neki kéne adnom. Nem mellesleg semmi köze a lakásaimhoz, magam dolgoztam meg a javaimért!

2014. júl. 21. 13:22
 19/47 anonim ***** válasza:
60%
Hogy sikerült igy a padlóra kerülnie es mennyi a nyugdíja?
2014. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
17%
De még építkezik is?
2014. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!