Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnak havi 120ezer?!

Anyukámnak havi 120ezer?!

Figyelt kérdés
Anyukám gyakorlatilag nincstelen lett, (hitel miatt) hozzáteszem az ő hibájából is. Nekem van 2 lakásom kiadva 60-60ezer ftért. Eddig ez nagyon jól jött, nem dolgozom gyesen vok itthon!!! Most anyu beköltözik az egyik lakásomba, plusz a másiknak a bérleti díját neki kell adnom különben nem lesz rezsire, ételre neki. Azért ez elég nagy luxus szerintem... Nem beszélve a férjemről hogy mit fog hozzá szólni... Sajnos mivel le van százalékolva dolgozni nem tud. Ti mit tennétek ilyenkor???

2014. júl. 21. 12:53
1 2 3 4 5
 41/47 piroska és a farkas ***** válasza:
49%
Lehet,h nem jól értelmezem, de ha lakhat a lakàsodban , és a rokkantnyugdíja fedezné a rezsit, akkor azon kívül miért kéne neki még 60 ezer? Èn a helyedben inkàbb fizetném a rezsit, és azt mpndanàm neki, h a nyugdíjàt ossza be, az étkezès és a szükséges dolgok kijönnènek belőle.
2014. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
65%
hozzátok nem tud költözni?mert akkor csak 1 rezsit kellene fizetni, kaját ott tudna enni és még be is tudna segíteni? hmm?
2014. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
63%

"rokkant tartás" nincs.

egyébként én is azt javasoltam volna,hogy az egyik lakás legyen társbérlrt anyád,és valaki vel,vagy hogy költözzön hozzátok.

a tesokra miért nem számíthatsz?

Amúgy léteznek rész-munkaidők,és otthoni munkák is,sőt megváltozott munkaképességüeket foglalkoztató cégek.

2014. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

nem "rokkant-tartas", hanem "rokontartas", es a raszorulo rokont (pl idos szulo) illeti, kiveve ha arra erdemtelenne valt (de erre megvannak az okok felsorolva).


vegye ki a reszet a masik ket testver is, az nem tisztesseges ha csak neked egyedul kell eltartani

2014. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:
19%
Elég problémád van? 3 lakással a segged alatt? Ó, te szegény, én is szeretnék ilyen 'problémás' lenni... Nyilván te szerezted mind a hármat, két kezi munkáddal. ;-) Én szó nélkül segítenék a szüleimnek, mindenféle nyavalygás nélkül! Szégyellhetnéd magad, hogy ilyen kapzsi vagy és garasoskodó pont az anyukáddal szemben!
2015. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, te meg milyen könnyen mondod itt az ítéletet, miközben semmit nem tudsz a körülményekről...

Miért ne rakhatta volna össze a két kezével? Ismerek olyan családot, aki a két kezével rakott össze két lakást és egy házat, mindezt 45 éves koruk előtt.


Honnan tudod az anyával milyen a viszony? Vajon mire költötte a hitelt, miért kellett neki? Vajon a lányától csak kérte, vagy követelte, hogy ott lakjon?


Fingod nincs az egészről, csak fröcsögöd a hülyeséget. Ez aztán a jó tanács...

2015. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Ha te nem lennél, akkor mi lenne az anyukáddal, éhen halna?

Igenis kérjetek szülőtartást a másik két gyerektől is, ez nem úgy megy hogy őket felnevelte, ők meg letojják a fejét. 120 e ft kiesés nagyon nagy, sokan eleve nem is keresnek ennyit, nem hogy még nélkülözni tudják.

Más ötletek:

- Költözzön hozzátok anyukád és továbbra is add ki a lakásokat. Legalább segít a gyerek körül. Legalább addig amíg el nem mész dolgozni és akkor több pénzetek is lesz.

- Add el a 2 lakást és vegyél az árából egy 3 szobásat, 2 szobát kiadsz, a harmadikba mehet az anyukád :)

2017. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!