Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Tehetetlen vagyok.

Mit tehetnék? Tehetetlen vagyok.

Figyelt kérdés

Pfú,hát nem is tudom,hogy hol kezdjem...

15 és fél éves lány vagyok.Lelkironcs.

Az egész ott kezdõdik,hogy a szüleim örökbefogadtak.Az anyám elhagyott mikor megszülettem.Mindig veszekedünk a mostani szüleimmel.Nem bíznak bennem,nem igazán érdekli õket a lelki világom.Az anyám több dolognak is lehord :)) az apám meg nevet amikor sírni lát valami miatt...

Ez is eléggé megvisel.A másik dolog ami miatt eléggé kivagyok az a volt barátom.Ismerem kiskorom óta,együtt voltunk kb 8 hónapig szünetek nélkül,szünetekkel több mint egy évig.És hát õ volt aki mellettem volt a szüleim miatt is.Elhagyott amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá.Gyerek korom óta érzek iránta.Szakítottunk.És nem úgy néz ki,mint akinek hiányzok.Igazi barátaim nincsenek,itt mindenki hátba szúr mindenkit.

Nagyon semlegesnek érzem magam,azt érzem ,mintha nem is kellene igazából léteznem,mert ugye az anyám is elhagyott.Nem kellek én senkinek.Étkezési problémáim is vannak.Mikor szomorú vagyok nem eszek.Kb 4-5 napja alig eszek valamit és ha ideges vagyok kihányom azt is.A háziorvosom Anorexiát diagnosztizált,holnap megyünk egy szakorvoshoz.Nem vagyok megelégedve magammal,utálom magam ,mert nagyon sovány vagyok.Sokszor azon gondolkozok,hogy feladom és véget vetek az életemnek.De túlságosan félek a pokoltól,ez az igazság.

Kérlek szépen segítsetek! :(


2014. júl. 21. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Adtál okot arra, hogy ne bizzanak meg benned?

Lehet,hogy egy "kamaszkori lázadás" is van nàlad.

Ha vernek és nem adnak enned,akkor menjél el a gyámügyhöz.

2014. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

NE LEGYÉL ÖNGYILKOS! AZ NEM OLD MEG SEMMIT! Inkább próbálj meg bizonyítékot szerezni a mostoha szüleid ellen, és sétálj be a gyámügyre, ott tudnak segíteni. Próbálj meg barátkozni valakivel.

Aztán: Lehetőleg próbálj meg enni, akkor az anorexia (ha van) nem lesz probléma. Ha szeretnél beszélgetni, barátkozni (tudom, nem az ismerkedés kategóriában van a kérdés), vagy csak önbizalmat szerezni, nyugodtan írj rám:) 15/F

2014. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem bántanak,egyáltalán nem errõl van szó...

Csak nem igazán törõdnek velem...

És ezért is és az igazi anyám miatt is egy senkinek érzem magam.

2014. júl. 21. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Többszörösen összetett probléma. Először is azt tisztázd magadban, hogy nem vagy értéktelen. Örökbe fogadtak, téged választottak, téged akartak, nem gyárilag kaptak, hanem vártak rád, megküzdöttek érted a szüleid- mert ők a szüleid. (Engem is örökbe fogadtak, átéltem azt, amit te, de ezek a gondolatok segítettek.) Szeretnek téged, biztos vagyok benne. Aki ennyit vár egy gyerekre, aki annyira szeretne egyet, hogy másét is felneveli, az nem lehet, hogy ne szeresse. Én így gondolom. Amit érzel, hogy nem szeretnek, az a tinikorban előfordul mindenkinél, csak nálad "súlyosbítja", hogy nem vagy a vérükből való. De ez butaság. Szeretnek, foglalkoznak veled, orvoshoz visznek, törődnek a gondjaiddal. Először is ezt tisztázd magaddal.

Másodszor: magad miatt sem éri meg eldobni az életedet, főleg nem más miatt. Szeretheted akármennyire a fiút, ha ő nem szeret téged. Ez nem a te hibád, ettől még jó és teljes ember maradsz. Erősödj meg, fogadd el a saját társaságodat, elégedj meg magaddal, szeresd magadat. Ha a saját társaságodban nem érzed jól magadat, hogyan várhatod el, hogy bárki más jól érezze magát veled?

Ha ezeket lerendezted magadban (nem megy egyik napról a másikra...) akkor lehet hogy az étkezési zavarod is elmúlik. (Az anorexia nem vicc, már most kezelni kell, és nagyon jó, hogy orvoshoz visznek vele.) Sok sikert és kitartást kívánok. Ha szeretnél az örökbefogadásod miatt érzett űrről, és lehagyottságérzetről beszélgetni valakivel, aki már átvergődött rajta, akkor írj privátban nyugodtan.

2014. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi idősen felejtsd el szépen azt a mondatot,hogy ,,én egy lelkironcs vagyok".Nem,te egy erős csaj vagy.Megerősített az élet,és ezt ki kell használnod.Barátkozhatsz,szórakozhatsz,tanulhatsz,de ehhez magabiztos és pozitív hozzáállás kell.Nyilván nem könnyű a helyzetedben így gondolkodni,de hidd el,megéri!
2014. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
5-ös válaszoló mindent leírt. És gondolj arra, ha orvosnál voltál, és a szüleid szakemberhez visznek, akkor igenis törődnek veled, figyelnek rád. Itt nagyon sok lány ír mostanában, akinek otthon nem veszik észre az étkezési problémáit, pedig a vér szerinti szüleikkel élnek. Ilyen gondolatok a te korodban nagyon sok tininél előjönnek, nem csak az örökbefogadottaknál.
2014. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!