Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjuk el itthon?...

Hogy mondjuk el itthon? Nektek mi lenne a reakciótok? Mikor mondjuk el?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, de szeptemberben kezdeném az egyetemet.

A babát megtartjuk, mert mindketten szeretnénk és örülünk neki. De fogalmam sincs, mikor mondjuk el a szüleimnek, amikor ők eléggé régimódiak és apa a barátomat sem kedveli túlságosan (ami nem a párom hibája).

Félek attól is, hogy esetleg azt akarnák, hogy ne tartsam meg a babát, mert fiatal vagyok és emiatt még rosszabb lenne a kapcsolatunk később.


2014. júl. 23. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy mi a tovabbi terv. Van hol lakni? Van mibol elni? Szulok nyakara ne tervezzetek
2014. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van. A barátomhoz költöztem érettségi után, ő pedig sokat keres.
2014. júl. 23. 19:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor konkretan csak be kell jelenteni: Apa, anya, terhes vagyok, a baba karacsonyra varhato.
2014. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek az előttem szólókkal. Ahhoz meg aztán nincs joguk hogy kényszerítsenek hogy elvetesd a gyereket. Egy ideig biztos haragudni fognak de majd csak megbékélnek ha megszületik az unoka biztos nem bírják majd megállni hogy lássák
2014. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

GYerekvállalás előtt átgondolnám, hogy valóban készen állunk-e erre a dologra párkapcsolati szinten, érzelmi élet terén stb. Mennyire stabil a kapcsolat, biztos, hogy tudsz számítani a párodra, mik a lehetőségek, ha majd egyszer mégsem...stb. Ha ezeket átgondoltad, átbeszéltétek, akkor egy mély levegő és a szülők elé kell állni.


Feleségül elvesz?

2014. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Biztosak vagyunk a dologban, tudom, hogy mindenben számíthatok a barátomra, már bizonyította párszor a kapcsolatunk alatt.

Lesz esküvőnk, de csak a baba születése után.

2014. júl. 23. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:

"Anya, apa, terhes vagyok! A Petihez költözöm, magunknak megoldunk mindent."


Röviden, lényegre törően.

Ha mindenhez késznek érzed magad, akkor nehogymár ezen parázz...

2014. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy eljegyzés lehet hogy elvenné a dolgok méregfogát. Akkor látnák hogy komolyan terveztek egymással.
2014. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem szépen,nyugodtan üljetek le a szüleiddel és a pároddal és ott majd elmondhatod nekik hogy terhes vagy. Mond el nekik hogy ti komolyan gondoljátok, és hogy készen álltok egy gyerek felnevelésére. Ha látják rajtatok hogy boldogok vagytok a tudattól hogy gyermeketek lesz,ők is megenyhülnek majd.Azt viszont ne vágd a fejükhöz hogy régimódiak mert ők csak féltenek téged.


Sok sikert a beszélgetéshez! :)

2014. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!