Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem anyám?

Miért ilyen velem anyám?

Figyelt kérdés

Anyám egyszerűen kiborít.

Éjjel-nappal dolgoznak a szüleim. Oké.

Nővérem most Balatonon van egy táborban (csak féltestvérem).

Bátyám,szintén féltestvér,már elköltözött de,renszeresen jár haza hozzánk-fürödni,enni,és hogy mossuk,szárítsuk meg a ruháit. 21 éves,és megvan a nyolt elemije,nem ért semmihez.(szerintem ez már nem normális).

Oké,és mivel gyakran vagyok mostanság otthon,mindent megcsinálok. Takarítok,főzök,ilyesmik. De egy csepp tiszteletet nem kapok. Mais vagyorát főztem,kitakarítottam,hogy mire anya hazaér rend legyen.

Este beszéltünk a külföldi rokonokkal,és állandóan a bátyámat és a nővéremet istenítette. Aztán,megkérdezték,hogy én miért nem megyek táborba/sehova. Erte anya mondta,hogy én most ellustultam,és egész nap itthon unatkozom.

Persze,hogy unatkozom,mert én,14 éves létemre,szerveztem egy nyaralást,mindent elterveztem(szálloda,kaja,látnivalók,egyszóval mindent),még pénzt is adtam volna bele,aztán miután már tök jól beleéltem magam,kitalálja,hogy mégsem megyünk. (Megjegyzem,iszonyatosan ritkán megyünk el,hosszabb időre otthonról).

És hát persze,hogy miután mindent megcsinálok,nap mint nap otthon,és egyedül is vagyok,délutánra szétunom az agyam.

Nagyon rosszul esett,amit anya mondott.

12 évesen,már a kályhát bekészítettem,és begyújtottam.

Miért csinálja ezt? Ennyire nem szeret?



2014. júl. 29. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs otthon, amikor ügyeskedsz, sajnos csak a delutani "lustulas" marad a fejeben. Persze ha nem lenne rend es kaja, nem tudom mit gondolna, talan rajonne hogy szorgos voltal.

Ismeros a helyzet, en is benne vagyok neha itthon az ilyen igazsagtalansagban...

Hogy tanacsot is adjak, hát... talan meseld el anyudkadnak hogy mi mindent csinaltal aznap :) igy ő is be fogja látni egy kicsit hogy nem is vagy te lusta :)

2014. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a szülők viselkedését sokszor nehéz megmagyarázni. Én már felnőtt vagyok, nem is a legfiatalabb generáció, mégis rengetegszer teszem fel ugyanezt a kérdést, és pontosan tudom, hogy még nagyon sokan éreznek ugyanígy. Érdemben nem tudok válaszolni a kérdésedre (sajnos), de talán vigasztal, hogy mással is történik hasonló. Föl a fejjel!
2014. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok még mindig.


Az is segitene talan, ha a rendrakas/takaritasbol hagynal egy kicsit delutanra, tehat egy szekreny torles, kis takaritasokra gondolok, mindezt a par aprosagot akkor csinald amikor otthon van ő is.

Okosan! :)

2014. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#1-es,kipróbálom amit írtál,köszi! :)

2#-es,akkor ezzel nyugtatom magam :)

Ment mindenhova a zöld kèz!

2014. júl. 29. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordul, hogy nem egyformán szeretik a gyereküket a szülők. Az is lehet, hogy téged akarnak majd otthon tartani, hogy kiszolgáld őket a halálukig, és ne legyen saját életed. Ennek az a legjobb módja, ha az önértékelésedet összezúzzák, ha semmibe vesznek, így nem fogsz tudni leválni róluk.

Lehet, ez most kicsit "magas", de ha nagyobb leszel, majd megérted.

2014. júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
okés,hátha abbahadja.. köszi a választ!
2014. júl. 30. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!