Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerek kiválthat a szülőből...

Gyerek kiválthat a szülőből kisebbségi komplexust?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdésnek szánom. Komolyan. De főként magasabb tanulmányokkal nem rendelkező szülők véleményét kérném. Önöket zavarná,ha gyermekük egyetemre/főiskolára szeretne menni? Anyukám kifejezetten ellenzi,hogy továbbtanuljak,azt is mindig a fejemhez vágja,hogy nem szakmát tanultam,hanem gimibe mentem. Állandóan azt mondja,hogy úgysem vesznek fel sehova,majd megyek utcát seperni azzal a fene nagy tudásvágyammal együtt. Ha elrontok valamit,azt hajtogatja,hogy "mivan,diploma kell ahhoz,hogy normálisan megcsináld?"Ha valamiben a tanácsom kéri,és nem tetszik a válasz,megkapom,hogy "mert te olyan nagyon okos vagy,ugye?" meg "de könnyű a másikat hülyének nézni!" Folyton azzal fenyeget,hogy ő egy büdös petákot se ad a tanulásra,csináljak amit akarok,majd fizetem ahogy akarom a szerinte 50ezer(!)ftos kollégiumot.(ő ezt hallotta ennyi,de az összes ismerősöm max 20ezret fizet,de nem hiszi el) Csak szerintem feladata egy normális szülőnek,hogy támogassa a gyereket? Nem arról van szó,gyűjtögetek a koleszra és egyéb kiadásokra,nem lehúzni akarom,de ez már túlzás. Ha szeretne,nem akarná,hogy szalag mellett robotoljak,ha másra is van lehetőség. Miért csinálja ezt?

2014. júl. 31. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Irigy.

A koliért 11et fizettem, csoporttársaim 9-et, üzenem.

Felveszed szépen a diákhitelt és tanulsz úgy, ahogy a legtöbben csináljuk. Lelki támogatásért pedig keresel mást, szükséged lesz rá.

2014. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ismerőseim szülei is ilyen beállítottságúak, 3 gyerekük van

az egyik saját magának megcsinálta a karrierjét, amit magának ki tudott építeni, diplomás ápoló, vagy nővér

a másik két gyerek prolimunkás alig keresnek

2014. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De én pont ezt akarom elkerülni,prolimunkásként neki se tudok segíteni,de nem érti. Elsőnek köszi,megnyugtattál! :)
2014. júl. 31. 22:34
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
te proli munkásnak se vagy jó nem hogy bármi komolyabbra
2014. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3-ra 2-es:

pont azt írtam ezzel, hogy akiben van valami csöppnyi "hivatástudat"ilyen környezetből is kinőheti magát a példából ítélve 1 a 3-hoz az esély


tehát 3 gyerekből egy kinövi magát reménytelen szülők mellett is, tehát van 33% esélyed..

2014. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"te proli munkásnak se vagy jó nem hogy bármi komolyabbra"


Mondja a tipikus ostoba, tahó, iskolázatlan prolimunkás.


Kedves kérdező 20 ezer forintba kerülnek a legjobb kolik úgy általában havonta. Ötven ezerért már albérletet kapsz ráadásul egyedül. Én azt tudom neked mondani, hogy egy jó egyetemi szakot nagyon megéri elvégezni, iszonyatos kitörési lehetőség, arra viszont érdemes figyelni, hogy számos egyetemi szak csak időpazarlás. Érdemes utána járni, hogy mit érdemes tanulni.

2014. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De most mitől lenne realista? Mert rosszul állunk,és még a lehetőséget is elvenné,hogy jobb fizuval jobb életet éljünk? Vagy mert nem akar változtatni? És a kérdésből hogy derült ki,hogy életképtelen vagyok? :D egyébként a kedvem nem veszi el,szeretnék bejutni egy jól hasznosítható szakra. Csak kíváncsi lettem volna,hogy esetleg egy szülő hogyan éli meg,ha "túl akarna nőni" a gyerek.
2014. júl. 31. 22:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ő is csak ezt kapta otthon.
2014. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Feltételezem, hogy le leszek pontozva, de sajnos tapasztalat, hogy igenis vannak diszfunkcionális szülők, hogy miért, azt most nagyon hosszú lenne részletezni, de sajnos előfordul, hogy a szülő nem megfelelő módon áll a gyermeke neveléséhez, gondozásához, idősebb korban ez a továbbtanulás ellehetetlenítésében is megnyilvánulhat. Volt ilyen barátom, emlékeim szerint a szüleinek középiskolai végzettsége sem volt, ő viszont alkalmas lett volna felsőfokú végzettség szerzésére, határozottan életképes és talpraesett fiatalemberről van szó, de szülői támogatás hiányában érettséginél többre nem jutott.

Nagyon szomorú, amiket leírtál, igen, nagyon erős kisebbrendűségi komplexus érződik a soraidból, és igen, én is azt gondolom, hogy egy szülőnek feladata támogatni a gyerekét, de ha ő nem ezt a mintát hozta otthonról, akkor azon nehéz változtatni.

Remélem, a segítsége nélkül is sikerül majd megvalósítanod önmagad, szívből drukkolok hozzá!

2014. júl. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó:nagyon köszönöm! Attól tartok,itt pont arról van szó,hogy őt középsuliba se engedték,de akkor is igazságtalannak érzem,hogy a nagyszüleim hibája rám is hatással van. Megértem,hogy rossz neki,de ez nem megoldás.
2014. júl. 31. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!