Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerek kiválthat a szülőből...

Gyerek kiválthat a szülőből kisebbségi komplexust?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdésnek szánom. Komolyan. De főként magasabb tanulmányokkal nem rendelkező szülők véleményét kérném. Önöket zavarná,ha gyermekük egyetemre/főiskolára szeretne menni? Anyukám kifejezetten ellenzi,hogy továbbtanuljak,azt is mindig a fejemhez vágja,hogy nem szakmát tanultam,hanem gimibe mentem. Állandóan azt mondja,hogy úgysem vesznek fel sehova,majd megyek utcát seperni azzal a fene nagy tudásvágyammal együtt. Ha elrontok valamit,azt hajtogatja,hogy "mivan,diploma kell ahhoz,hogy normálisan megcsináld?"Ha valamiben a tanácsom kéri,és nem tetszik a válasz,megkapom,hogy "mert te olyan nagyon okos vagy,ugye?" meg "de könnyű a másikat hülyének nézni!" Folyton azzal fenyeget,hogy ő egy büdös petákot se ad a tanulásra,csináljak amit akarok,majd fizetem ahogy akarom a szerinte 50ezer(!)ftos kollégiumot.(ő ezt hallotta ennyi,de az összes ismerősöm max 20ezret fizet,de nem hiszi el) Csak szerintem feladata egy normális szülőnek,hogy támogassa a gyereket? Nem arról van szó,gyűjtögetek a koleszra és egyéb kiadásokra,nem lehúzni akarom,de ez már túlzás. Ha szeretne,nem akarná,hogy szalag mellett robotoljak,ha másra is van lehetőség. Miért csinálja ezt?

2014. júl. 31. 22:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

érdekes nekem mindig azt mondják h tanulj, többre vidd, mint mi...

max 20 a koli, 50ért albid van egyedül vagy max 1 emberrel...

de ha elköltözöl otthonról (önfenntartó vagy ,...) akkor szociális támogatásból is annyit összeszed az egyetemen+ önkormányzatos támogatás hogy még hitel nélkül is tudod fedezni a költségeid... ehhez még jöhet a ösztöndíj ha qrva jól tanulsz...(ha állami támogatott leszel)

2014. aug. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tanulj csak ha szeretnél, ne hagyd hogy ettől eltérítsenek. Az anyukád nem csak kisebbségi komplexusban szenved, de szerintem gonosz is! Mindenki a gyereke javát akarja, hogy jobb élete legyen. Még ha nem is egyetem-párti, de olyanokat beszólogatni amiket írtál, nagy gonoszság.

Az én nagyszüleim nem tanult emberek, falusi iskolába jártak anno. Az anyukám főiskolára ment mert szeretett volna tanító lenni. Ők azt mondták az butaság. Mégis elvégezte a saját erejéből. Nekem már mindig azt mondogatták hogy milyen fontos a tanulás.

2014. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján elég agresszívan beszólnak neked otthon. Sok oka lehet:

Tényleg irigykednek.

A te viselkedésed váltja ki.

Egyébként is rossz szülő.

Nem biztosítottad be magad egy szakmával arra az esetre ha mégse megy.

Hacsak nem totál tahó a szülő, akkor az említett beszólások a gyerek felsőbbrendűségének fitogtatása miatt van hogy kicsit letörjék a nagy pofáját. Ha nem akarnak támogatni és te eltökélt vagy, bármikor elcuccolhatsz koliba. Rengeteg támogatás van ezekre, + a diákhitel.

2014. aug. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet anyukáddal, de esetleg kombinálni lehetne a kettőt: pl sok műszaki szakos egyetemista elvégez előbb egy szakjához tartozó, érettségire épülő szakmát, és csak utána felvételizik. Plusz pontot ad, és ezzel a szakmával részmunkaidősként, vagy nyári munkavállalóként akár önellátóan is elvégezhetik az egyetemet.

ui. fiaim kolija 10, és 11 ezer.

2014. aug. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!