Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetik ezeket a szüleim?...

RipKoresz kérdése:

Megtehetik ezeket a szüleim? (vagyis anya)

Figyelt kérdés

Nem rég volt a születésnapom, s nekem nem volt semmilyen kívánságom,ezért pénzt kaptam mindenkitől.. már vagy 2-3 éve mindenre péntt kapok, és én ezt gyűjtőm..(pár hete elvett anyukám 60e-t mert nem keltem fel és segítettem időben..)

mivel már a (régi) telefonom ütött-kopott volt, nem funkcionált rendesen, ezért gondoltam, "belenyúlok" a széfbe, és veszek egy új telefont. Így is történt, vettem egy Galaxy S5-t (150e).

Ma, kb. 1 órája elvették ezt a telefont tőlem, csak azért, mert nem mentem el velük valami Aquaparkba, ahova már kétszer elmentünk ezen a héten..pontosabban, tegnap és tegnapelőtt.

Igen, tudom, az ő fedelük, vagy apukám fedele alatt élek (anya nem segít semmit anyagilag, csak ront, de a házimunkát is alig végez), de ez engem felháborít.. vagyis ez a 2 dolog (pénz elvevés plusz a telefon elvevése).

Van ehhez joga anyukámnak?


2014. aug. 3. 12:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
hát.. van joga, csak elég szemétség, hogy ilyen hülyeség miatt elveszi...
2014. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
En sosem tennek ilyet a fiammal...valami mast kellett volna tennie ha valoban nem sgitettel neki amikor szuksege volt ra. Vannak mas modszerek. Vissza szandekozik adni a penzed?
2014. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1 Köszi :)

#2 Nem, sajnos nem.

2014. aug. 3. 13:05
 4/19 zsombor1969 ***** válasza:
21%

(mérges vagyok)

Mondd meg nekik : A k***a a***dat! (ha elég idős vagy...)

De szerintem csak elisszák. Vagy:

- Nme szeretnek

- Kell nekik a pénz, és/vagy bunkók

- Csak simán bunkók

- Azt hiszik, pénzt nem illik adni

- Hülyék

- Azt hiszik, a szigor használ

ennyi jutott az eszembe :))) most így hirtelen. Még gondolkodom.

2014. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

Amit büntetésből elvettek tőled, azt vmennyi idő után vissza kellene adniuk, nem nyelhetik be, mert az a tied. Beszélj a szüleiddel, és kérd vissza a pénzed meg a telefont. Megegyezhettek pl. abban, hogy x házimunkában segítesz, és ha megteszed, mindent visszakapsz.


OFF

Ha anyukád dolgozik, és nem kel fel időben, késik egy órát a munkahelyéről, levonják tőle a félhavi fizetését? (Ezt esetleg megkérdezheted tőle.)

2014. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
94%
Pedagógusként mondom, hogy mélységesen elítélem anyukádat. Az a Te pénzed, amit szorgosan összegyűjtöttél, így nagyon csúnya dolog, hogy elveszi tőled, ahogy a saját pénzedből vásárolt telefont is. Fegyelmezzen,de ne így!!! Sajnállak.
2014. aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%
van valami értékes tárgya,amit szeret? Mobiltelefon,számítógép? Dobd be a fürdőkádba egy kicsit,érezze a törődést!
2014. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

Attól függ, cselekvőképes vagy-e. Ilyen nagy értéknél bizonyos kor alatt beleszólhat a szülő abba, hogy hogyan bánsz a pénzeddel; egy gyereknek a jogszabály szerint tilos eladni is drága holmikat.


Ha erről nincs szó, akkor nem teheti meg, de azért gondolom, gyakorlatilag önként adtad át a telefonod, és nem erőszakkal vették el tőled. Látod, nem kellett volna hagyni.


Az anyagi hátteretekről, anyád nem létező keresetéről viszont szerintem felesleges szót ejtened, mert így is megéltek. Örülj neki.

2014. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#3 14 az még nem elég idős, ugye? :D
2014. aug. 3. 13:38
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
vagy vigyél el valami értékes tárgyat a zaciba,a pénzt tedd el,a zálogcédulát meg add oda anyádnak,hogy váltsa ki a pénzedből ami nála van!
2014. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!