Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan oldjátok meg lakhatást...

Hogyan oldjátok meg lakhatást a szülőkkel, ha már van saját családotok?

Figyelt kérdés
Anyám kiakaszt azzal, hogy tartsam fent tesóm szóbáját, aki persze most készül saját házat venni, de évente 1-2 alkalommal hazalátogat a saját családjával.Sajnos én anyagilag nem tudom megoldani, hogy elköltözzek és valószínűleg itt fogok lakni ha gyerekem lesz akkor is.De anyu nem érti meg, hogy a gyereknek majd gyerekszoba kell, hisz nem férünk el 1 szobában 3 vagy 4-en.Ő azt akarja, hogy építsek hozzá(persze így adóságba verve magamat).Ahelyett, hogy kényelmesen berendezhetném tesóm szobáját gyerekszobának a sajátomat meg a párommal hálószobának.Teljesen kiakadtam.Persze az nem áll, hogy tesóm kifizeti az ő részét és abból vehetnék saját lakást, hisz ő most a sajátot vesz.Teljesen ördögi kőr :-(

2014. aug. 3. 18:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyu tesója férjhez ment, elköltözött, anyu maradt a szülőknél.

Aztán megismerte apukámat, ő is odaköltözött, és jöttem én, majd a tesóm.

Anyuék nem akartak elköltözni, mert a nagyszülők nem tudták volna egyedül fenntartani a házat.

Mindent felújjítottak, aztán amikor 7 éves voltam, nagyon összevesztek.

Mindenki útált így élni. A nagyszüleim mindenbe beleszóltak. Mikor, mit és hol ehetünk, mit csinálhatok. Állandóan bezártak a szobámba, mert nem bírták elviselni, hogy valaki fel-le járkál a házban. Az öcsémet rendszeresen kirakták az udvarra, mert sokat sírt, és nem tudtak tőle pihenni.

Anyuéknak kellett költözni, mert papíron semmi közük nem volt a házhoz, csak ott laktak.

A mai napig emlékszem, ahogy apu bontotta ki a konyhaszekrényt, amit ő csináltatott anyunak, verte szét a fürdőszobát, hordták ki a bútorokat, amiket ők vettek. A nagyszüleim rendőrt hívtak, de apu szerencsére számlákkal tudta igazolni, hogy ő vett mindent.


Akkor megfogadtam, sosem fogok úgy szülni, hogy a szüleimnél lakom. Az egészben az a szép, hogy eltelt 20 év, a nagyszüleim vígan elvannak a gyerekeik támogatása nélkül is.


Ha azt nem engedheted meg magadnak, hogy albérletet fenntarts, akkor ne szülj gyereket.

Ha pedig igen, akkor költözz el, mert ez így többe kerül, mintha külön lennétek.

Te már a saját és a gyereked életéért vagy felelős, nem a szüleid életéért.

Ha nem tudják a házat fenntartani, próbálják eladni, vagy elcserélni, de ez legyen az ő gondjuk, és ne a tiéd.

Neked majd ott lesz a gyereked, akiért nagyobb felelősséggel fogsz tartozni, mint a szüleidért. De amíg ezt nem érted meg, addig kérlek, ne szülj gyereket!

2014. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ha meghalnak a szüleink akkor a ház fele az enyém, szóval használhatom.


Igen csak a másik fele a tesódé. Amire lakáshasználat díjat kérhet ami havi 50-60 ezer is lehet, vagy kérheti a lakás kényszer értékesítését is. Kicsit az az érzésem még nagyon gyerekesen gondolkozol kérdező.

2014. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy kérne használati díjít, azért ennyire nem vagyunk rosszban.SŐt neki sem érné meg, hogy csak úgy áll a ház a semmiben.Eddig amiket vettünk, arról van számla, és amúgy is mi használjuk. Eddig ez így olcsóbb, mint ha albérletet fizetnénk, mert csak a rezsi egy részét fizetjük+a kaját és egyéb dolgokat amiket mi használunk.Még nincs gyerek, szóval addig még kigondolhatjuk a lehetőségeinket.
2014. aug. 5. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!