Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan oldjátok meg lakhatást...

Hogyan oldjátok meg lakhatást a szülőkkel, ha már van saját családotok?

Figyelt kérdés
Anyám kiakaszt azzal, hogy tartsam fent tesóm szóbáját, aki persze most készül saját házat venni, de évente 1-2 alkalommal hazalátogat a saját családjával.Sajnos én anyagilag nem tudom megoldani, hogy elköltözzek és valószínűleg itt fogok lakni ha gyerekem lesz akkor is.De anyu nem érti meg, hogy a gyereknek majd gyerekszoba kell, hisz nem férünk el 1 szobában 3 vagy 4-en.Ő azt akarja, hogy építsek hozzá(persze így adóságba verve magamat).Ahelyett, hogy kényelmesen berendezhetném tesóm szobáját gyerekszobának a sajátomat meg a párommal hálószobának.Teljesen kiakadtam.Persze az nem áll, hogy tesóm kifizeti az ő részét és abból vehetnék saját lakást, hisz ő most a sajátot vesz.Teljesen ördögi kőr :-(

2014. aug. 3. 18:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem teljesen szívességből lakom itt.Laktam albérletbe de beláttuk, hogy itthon is fizetek annyit, mint oda.anyuék nem tudják egyedül fenntartani a házat, kell a segítség anyagilag.Én főzök,, takarítok, mi végezzük az újításokat (persze egyenlőre csak saját fürdőt és wc-t, mivel ők nem tudják megolnai).Amikor megpróbáltunk albérletbe menni, akkor is elvárták, hogy adjak haza, mert ők nem tudják tétel fűteni a házat.
2014. aug. 3. 18:57
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha jól értem, újításokat végeztek a házon, és akkor is kellett hazaadnod, mikor albérletben voltál.


Én elhiszem, hogy a sajátodnak érzed a házat, de kb. többet fizetsz rá így, mint egy albérletre.


Ha anyád nem hajlandó átengedni a szobát, szép szóval nem érsz el semmit, meg nem verheted, jogilag meg nem a tiéd a ház, semmi közöd hozzá.


Szóval nem marad más választásod, mint egy szobában lakni, vagy elköltözni onnan teljesen.

2014. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

"Mi még valahogy meg tudnánk oldani, hogy rezsit fizessünk, meg eltarsunk egy gyereket"


"valahogy"-ra meg a szülők nyakára (akik veletek együtt már így is alig bírnak megélni) nem kellene tán szülni...

2014. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező és te miből fogod kifizetni a tesódat ha meghalnak a szüleid?
2014. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szeirntem ezt a tesóddal is megbeszélhetnéd. KÉrdezd meg tőle, hogy neki mekkora törés lenne az életében, ha ti gyerekvállalás esetén használatba vennétek az Ő szobáját is. Ha úgy van vele, hogy neki nem fontos a szobája, akkor innentől kezdve megdumálhatjátok együtt anyuddal, hogy mi a helyzet. Talán így engedékenyebb lenne.
2014. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Ha meghalnak a szüleink akkor a ház fele az enyém, szóval használhatom.Kifizetni nem tudom, de ha el is költöznék, akkor a ház üresen lenne és valószínüleg akkor is nekem kellene fenntartanom, ha csak nem "baromi" messzire költöznék.

Tesóm még így, hogy nincs gyerek, így se engedi, hogy átalakítsam a szobáját.Minden úgy van ahogy hagyta, annyi, hogy beraktunk egy nagyobb TV-t mert nálam az nem fér el.

ha pedig mindenki arra hajtana, hogy ha nincs elég pénz mindenre, akkor sokaknak nem lenne gyereke.Tény, hogy nem vagyok milliomos, de párommal 2-en, vagy 1 gyerekkel ellennénk, nem élnénk fényűzésben, de nem hallnánk éhen úgy hogy eltartjuk magunkat, de feleslegesen nem akarok hitelt felvenni azért, mert a szüleim nem támogatnak egy olyan szobával, amit így is mi használunk, csak azzal a kitétellel, hogy nem alakíthatom kedvem szerint.Magyarán egy "nyamvadt"szoba miatt vegyek fel hitelt, hogy tudjak építeni magamnak, csak azért, mert a nővérem hazalátogat évente vagy 2-szer.Vagy mi van ha egyszer haza akar költözni. Bár akkor már tényleg nem férnénk el.

Az, hogy nem az én házam, az ok, de szüleim mégis úgy tekinti, hogy ez ugyan úgy az enyém, mint tesómé is (bár ő csak látogató évek óta)

2014. aug. 3. 20:20
 17/23 anonim ***** válasza:
Es mikor jon a babatok?
2014. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nincs még baba, szóval ez még csak tervbe van, épp ezért akartuk megbeszélni az itthoniakkal, hogy mi lesz ha egyszer lesz, de ezek szerint nekem nincs nagy beleszólásom.Az a baj, hogy teljesen egyedül vagyunk a párommal, mivel tény, hogy a szüleim házáról van szó.Mi rendbe tartanánk, sőt a sok felhalmozott dolgot is "kidobnánk", de még azt se tehetjük meg.Szívesen elköltöznénk, felőlem tesómé is lehetne a ház, de ő sajátot vesz, nem fog kifizetni, ha egyszer ez szóba kerülne, hogy kié legyen a teljes tulajdon.
2014. aug. 3. 20:30
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nővéred életében is történhet sok minden, ami miatt egyszer hazaköltözhet, pl. nem biztos, hogy a házassága örökké tart. Akkor mit csinálsz, ha az ő szobájába rendezkedtél be gyerekekkel, a szüleid házában? Ha rajtad kívül mindenki más úgy gondolja, hogy a házban fenn kell tartani a helyet a tesódnak, akkor ennek megfelelően járj el te is. Ha elköltöztök albérletbe, akkor a szüleid támogatását is felezd meg a nővéreddel, mert az is mindkettőtök felelőssége.


Plusz tanács, hogy ne újíts, építs a szüleid házában semmit papírozás nélkül. Soha nem fogod viszontlátni azt a pénzt, előnyöd nem lesz belőle, hogy te ott felújítottál, ha nincs lepapírozva.

2014. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Anyuék 2 szobát használnak(egy nappalit, és ami a mi gyerekszobánk volt, az most a háló).Ha tesómmal történik valami, akkor visszakapja a szobáját, a gyerekek meg a hálószobát, anyuék meg visszarendezkednek a nappaliba(legalább is szerintem ez a logikus). Az újítással kapcsolatos infót köszönöm, ezt még átbeszéljük.
2014. aug. 4. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!