Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkednek így a...

Miért viselkednek így a szüleim a barátommal?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem a szüleim roppant kétszínűek, és ezt nem csak erre a konkrét esetre értem, de mondjuk úgy, hogy ez már csak hab volt a tortán.

Tudni illik, mi sosem úgy főzünk, hogy épp elég legyen, hanem úgy, hogy mindenki jól lakjon, tudjon többször is szedni, és esetleg még maradjon is, tehát nem számoljuk ki az adagokat,mert egészen jó étkű családom van.

Nagyon gyakran szóvá teszik, hogy a barátomat nem fogják eltartani... hétvégén itt szokott nálunk aludni, és amikor reggel felkelünk, reggelizünk (ez nála kb. 2 szelet kenyeret jelent), aztán hazamegy, és otthon ebédel. Az esetek mondjuk 20%-ában van, hogy nálunk is ebédel, de akkor sem úgy, hogy degeszre enné magát, hanem egy szelet hús+egy adag köret mondjuk. Ma délután én főztem, és pont itt volt ő is, leültem enni, és hát voltam ilyen szemét, hogy megkínáltam őt is, este pedig mindketten nekem álltak, hogy én mit képzelek... :( Haza kellett volna küldenem míg eszek?? Vagy mondjam meg neki, hogy bocs, egyél inkább vajas kenyeret vagy hozz magaddal otthonról??

Kicsit gáz... Van, hogy már mire felkelünk vasárnap, addigra anya elkészíti az ebédet, de inkább kipakolom a szendvicses cuccot, hogy együnk azt, nehogy kinézzék a szájából és szegényebbek legyünk egy szelet hússal, és sokszor anya RÁNK szólt, hogy mi most komolyan szendvicset akarunk enni, mikor kész a főtt kaja is?? Meg kínálgatja a barátomat, szed neki... meg van, hogy (amúgyis olyan sütit csinált volna), mondja a barátomnak, hogy egyél sütit, azért csináltam, mert szereted... Persze...

Mielőtt arra gondolnátok, hogy biztos azért nem nézi anyám jó szemmel, hogy eszik nálunk, mert ő főz, elmondom, hogy ő esetleg hétvégén szokott főzni, hétköznap mindig én főzök (az egyéb itthoni teendők mellett).

Ma hozott a barátom egy chipset, ami komoly 110 forint volt, és mire a tesóm haza jött, 2 szem volt benne, akkor nem szólt semmit, aztán anyám este odajön, hogy azt a chipset ki vette???

Annyira bánt, hogy jóformán már egy pohár vízzel se merem megkínálni őt... bezzeg ha én ott vagyok náluk, akkor tök jó szívvel kínálgatnak mindennel, vagy direkt úgy csinálnak dolgokat, hogy nekem is legyen, múltkor pl.kukoricát főzött az anyukája, és nem akartam enni, de rám szólt, hogy direkt úgy vett, mert tudta, hogy jövök.

Nem értem miért kell ennyire kicsinyes dolgokon témázni... nem értem miért kell ennyire irigynek lenni... :(


Alapvetően jóban vannak a barátommal, nincs vele semmi bajuk, tehát nem a személye zavaró, hogy ő eszik nálunk, mert ezt minden barátomnál a fejemhez vágták eddig ( 2 komolyabb barátom volt előtte, szóval nem is arról van szó, hogy mindenkit itt kajáltatok, a mostani barátommal is 1 éve vagyunk együtt).


Köszi előre is a válaszokat!


L20


2014. aug. 6. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ok mit mondtak erre?
2014. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az anyáddal leültél már erről komolyabban beszélgetni? Mert az kéne szerintem. Ez nem normális amit csinál. De hogy miért csinálja az csak ő tudhatja.
2014. aug. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt, hogy ők nem tartják el. Pedig közel sem nevezném ezt eltartásnak, ha néha nálunk eszik... Nem küldhetem haza, hogy már pedig itt nem ehet, és nem is kérhetem meg arra sem, hogy hozzon magával enni. Nagyon bánt az egész... Bennem mindig csak azt keresik mivel tudnak belém kötni, akár csak ilyen apróságokon, de lelkileg egyre instabilabbá tesznek... Nem értékelnek semmit sem. Múltkor pl. fél 12-től 3 óráig dög melegben a konyhába talpaltam, és még egy köszönömöt se kaptam, apám akkor is csak cseszegetett, hogy hol van a távirányítóból az elem, miközben én tévét sem nézek, ja és mindezt miután 3 tányér kaját megevett. Semmi pozitívat nem kapok, csak az öcsém a szent, aki egész nap a számítógép előtt ül, és a suliban is bukdácsol...
2014. aug. 6. 00:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem siman nem szimpatikus nekik, hogy ott alszik.
2014. aug. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valami más bajuk is van biztosan. Mi nem állunk jól anyagilag, épphogy kijövünk minden hónapban, szüleim mégis olyan tárt karokkal várják át a páromat mindig, hogy azt öröm nézni. Nálunk is így van a főzés, mint nálatok, hogy nincs kimérve, általában két étkezésre is elég (ugyanis mindenki dolgozik, így nem érünk rá naponta főzni), és nagyon szívesen kínálják a barátomat, akár még az ő kedvéért is készítenek valamit. Apa pl. hajnalban kel dolgozni, és mindig átszalad nekünk péksüteményért, vagy zsemlékért a közeli boltba, hogy ne nekünk kelljen átmenni érte (van két húgom is), és ha itt alszik a barátom, akkor külön hoz neki olyan dolgokat, amiket ő szeret.

Normális család szívesen látja az ember párját, hiszen ha elég komoly a kapcsolat, akkor egy idő után ő is családtag lesz, nem? Nálunk sosem volt ebből probléma, én is sokat vagyok náluk, és az ő szülei is nagyon szívesen "eltartanak".

2014. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy más problémájuk lenne, mert arról már rég tudnék, ha ezt nem tartják magukban, biztos, hogy elmondanák, főleg, hogy az előző barátaimnál is ugyan ezt csinálták. Nagyon kellemetlen az egész...
2014. aug. 6. 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor kérdezd meg őket.
2014. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!