Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szigorítottak be anyuék...

Miért szigorítottak be anyuék ilyen durván?

Figyelt kérdés

16-18 évesen simán kijártam barátnőkkel 1ig, 2ig. Sosem ittam, sosem balhéztam, mindig pontosan értem haza.

Érettségi évében nem jártam ki, mert minden erőmmel a tanulásra koncentráltam, meg anyu nem is engedett volna. Akkor már több, mint egy éve együtt voltam az akkori barátommal.

Megbeszéltük, hogy ha megvan az érettségim, elmegyünk egy napra egy másik városba (busszal egy órányira) kirándulni kicsit. Egy éve nyáron szintén voltunk.

Anyu érettségi előtt beleegyezett, hogy ha kitűnő leszek (mind érettségi, mind bizonyítvány), akkor elmehetünk kirándulni (a ballagási pénzemből álltam volna mindent), meg este ott is aludhatok.

Tökéletes lett a bizonyítványom, érettségim szintén, mikor meg menni akartunk, akkor kitört a balhé, hogy ki mondta, hogy mehetek, maradjak a seggemen otthon, ne szórjam a pénzt, nem engedhetnek el két gyereket (én akkor 19, a barátom 20), ottalvásról meg még annyira se lehet szó.

Hatalmas balhé árán sikerült kiharcolni, hogy amit megígértek, azt tartsák be.

Utána meg kitalálták, hogy ez volt az első és utolsó ottalvás idén nyárra, és legközelebb bárhová megyek, 1ére haza.


Ez már egy éve volt, azóta nem is lakok otthon, csak el nem tudom képzelni, mi jött rájuk.


Valakinek logikus ötlete?


2014. aug. 6. 14:46
 1/9 A kérdező kommentje:
10-re érjek haza
2014. aug. 6. 14:47
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Valamiban nem tartottad a szavad, kellett a kirándulási pénz továbbtanulásra vagy bármire.
2014. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindenben tartottam a szavam, és megbeszéltük, hogy a ballagási pénzemmel én rendelkezem.
2014. aug. 6. 14:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok mit mondtak?
2014. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hogy nem engedhetnek el két gyereket.

(aztán 3 hónap múlva meg az ország másik részére kellett egyetemre járnom)

2014. aug. 6. 14:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy ezt mondom, ez nem is a te hibád, de pszichok a szüleid elég rendesen.
2014. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs reális magyarázat.
2014. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bepánikoltak, hogy lassan nem leszel a "gyerek"ük és még utoljára ki akarták élvezni a helyzetet, hogy az van, amit ők akarnak. Még utoljára, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásuk, hogy nem neveltek elég rendesen. Persze tök jól neveltek, de a szülőknek akkor is mindig lelkiismeret furdalásuk van.
2014. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
ez eleg aljas dolog a szuloktol, vedd fel telefonra amikor megigerik, aztan ha eljon a nap es kevernek, mond meg nekik h megvan (legyen masolat is) aztan h megmutatod a barataiknak/felteszed mindenhova h hazudnak allandoan a szuleid neked, ne felj majd attgondolja.
2014. aug. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!