Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya 44 eves es terhes,...

Anya 44 eves es terhes, annyira ciki?

Figyelt kérdés
Nemsokara evnyito es akkor majd az osztalytarsaim is megtudjak. Apa is idos.
2014. aug. 6. 21:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
68%

A legjobb barátnőd is sekélyes - ha nekem azt mondta volna, de gáz a dolog, egy kiadós leosztás után úgy ott hagyom, mint a sicc! -, meg te is!


A hozzáállásod, na az ciki, maga a dolog nem.

Mellesleg nem gondolod, hogy utálkozás helyett inkább védened kéne anyudat? Nem, te, a saját gyereke szúrod hátba. Hát a helyedben nagyon mélyre süllyednék és elgondolkodnék, mikor köpjem szembe a tükörképem.


Amíg nem testálják rád a babát - értelmes szülő nem teszi -, addig nem mindegy? Más is kibírja kisbabával/tesóval a sulit, te is ki fogod.


És arra nem gondoltál, hogy véletlenül csúszott be - ennyi idősen azért nem sokan vállalnak már gyereket (egészségi kockázat miatt) -, de akkor megtartják vetéltetés helyett? Igazuk van. Ha meg akarták, akkor sincsen baj, annyira azért mégsem idősek.


Barátom 18 volt, mikor jött az öccse (valószínűleg "baleset" következménye). Sem ő, sem a húga nem halt bele, bár furcsa volt neki, hogy ott egy csecsemő, mikor hazamegy. :D



Szerintem te szimplán féltékeny vagy, amiért nem te leszel a középpontban. A tesóval meg nem kell foglalkozni, ha nem akarsz. Megmondod, hogy maguknak hozták össze, ennyi.

2014. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Hat nem veletlen ezt elmondtak, hogy anya akarta mert en lassan nagy leszek es o akart meg babazni de apa azt mondta o mar idosnek gondolta volna magukat de anya azt mondta a baba majd megfiatalitja oket.

Anyanak is mondtam hogy zerintem mar oregek a kisbabahoz es azt mondta a fontos hogy egeszseges legyen de arra o is gondolt hogy az unokait nem biztos hogy latni fogja de reenykedik benne hogy minket azert feltud nevelni.

Es hogy mostanaban nagyon kitolodott a gyerek szules meg ilyenek.

A lb anyja majdnem egyidos az enyemmel es a novere most ment ferjhez ugyhugy lassan nagymama lesz es unokai lesznek lassan.

2014. aug. 7. 13:17
 33/41 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon ostoba vagy kérdező, ahelyett, hogy örülnél, önző módon az érdekel, hogy mit fognak szólni az osztálytársaid az évnyitón, ez most komoly?

Én bizony szégyellnélek ha a gyerekem lennél.

2014. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

En vagyok a ciki meg az ostoba??

A mamam 50 koruli volt mikor elsos lettem es eljott az evnyitomra most anyum is 50 koruli lesz mikor a baba elsos lesz es evnyitoja lesz amugy

2014. aug. 7. 13:59
 35/41 anonim ***** válasza:
92%
És az miért baj?
2014. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
88%
Igen, te vagy a ciki és az ostoba. Ilyen felfogású gyereket én is szégyelnék. Majd talán ha nem leszel ennyire gyerekes, akkor felfogod. De lehet, hogy még akkor se.
2014. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem ciki, hanem meggondolatlan. Lehet, hogy a világ legjobb dolga vár rájuk, de az is lehet, hogy olyannyira különböző személyiségű gyerekei lesznek, hogy ezzel fog szétesni a család. Van egy egészsége gyereke, akivel még bőven van dolga, erre pont a legrosszabb korszakában vállal még egy gyereket, mert babázna. Nem gondolja, hogy ezzel fájdalmat okoz a meglévő gyerekének, mert kvázi ő már nem jó gyereknek? Kell egy kisebb, akit imádhat, a nagyon meg most már lesz..hatja, mert az már nem babusgatnivaló? Ennyire unatkozik? Testvérek? Sose lesznek azok, gyakorlatilag egymás után nőnek majd fel, nem egymás mellett, akkora a korkülönbség, hogy inkább lesz anya-gyerek kapcsolat közöttük, mint testvéri. De ez nem is baj, elvégre, ha anyuka már 60-hoz közeledve, apuka meg még idősebben megfárad, nem bírja sem az anyagi terhet, sem egy kamasz dolgait, majd ott lesz a nővére, aki saját család helyett a tesóját gardírozhatja, meg taníttathatja, mert nyilván az ő nyakába fogják sózni, hiszen testvérek, segítenie kell! Nem véletlenül van meg mindennek az ideje az ember életében, ok, vannak szélsőséges esetek, de ez pont az a terület, amikor nem ártana felelősségteljesen gondolkodni.
2014. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Azzal én sem értek egyet, ha egy szülő a már rég meglévő gyerekei egyetértése nélkül vállal be újabbakat... Meg kellene ezt vele/velük beszélni, aztán ha érzi, hogy nem, akkor figyelembe venni.


Viszont az én szüleim is 40 évesek voltak, mikor engem összehoztak, és állítom, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb, normálisabb légkörben nevelkedtem fel, mint sok társam, akik ilyen "húszévesen becsúszott egy kölök" hozzáállásban kerültek napvilágra, azt úgyis a nagyszülőkhöz lettek lepasszolva felnevelésre. Idős-e egy ilyen szülő? Józan életvitel kérdése, az én szüleim 80 felé futnak, szaladnak, buszon képtelenek elhinni róluk, hogy bérlet helyett személyivel utazhatnak, mindig leállnak ott vizsgálgatni nekik, azt hiszik csalók. Más kocsmatöltelék meg már 60 évesen nem ezen a világon van. Szerintem egyre inkább ki fog tolódni a szülési kor, ahogy az emberek is elélhetnek 90-100 évig, nem a középkorban vagyunk már. Mindehhez egészséges életvitel, meg ugye normális egészségügy is kéne.

2017. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Eleg regi kerdes, de mi tortent azóta kérdezo?
2017. aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Szia kérdező, engem is érdekelne mi történt azóta?
2017. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!