Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ciki az, ha egy lány...

Mennyire ciki az, ha egy lány 17 évesen terhes lesz?

Figyelt kérdés
Majnem 18 vagyok, persze, nem.. bocsánat a kifejezésért, "ribanc" nanem teljesen normális, átlagos lány vagyok, és nagyon komoly kapcsolatom van. Minden egyes alkalommal védekeztünk, csak akkor nem, és vigyáztunk, mégis így sikerült. Most szeretném megtartani a babát, mert ő nem tehet arról, hogy megfogant. Csak a szüleim nem engedik ( nem az anyagi vagy a családi háttér miatt), de én nem szeretném megölni a saját gyerekemet 9 hetes terhesen.
2013. jan. 29. 20:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%

nem ciki..

az apuka vállalja érte a felelősséget? mit értesz az alatt hogy komoly kapcsolat?

eltudjátok látni? amúgy anyukád azért enm akarja hogy megtartsd mert az iskola,a kötelezettségek.. leszel 18 mire megszülnéd? októberre várható a baba születése. addigra nem fejezed be a sulit? ha eltudjátok látni,és az apuka is vállalja a felelősséget,akkor tartsd meg.. nem anyukád döntése hogy megtartsd v elvetesd.

2013. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
44%
Ha tényleg komoly a kapcsolat és az apuka vállalja a dolgokat akkor nincs ezen semmi ciki vagy ilyesmi! Én pl sógornőmből indulok ki aki 17évesen szült ma már három és fél éves a kislánya! Gyönyörűen neveli a párjával náluk is igazán tiltották mégis megtartották! Szóval ha van rá módotok és tényleg fel tudjatok nevelni nincs akadája én is megtartanám a helyedben!
2013. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
45%
Eleg ciki szerintem. Nem kizarolag a korod miatt, hanem azert, mert vedekezes nelkul lettel terhes, med azert, mert nyilvanvaloan nincs vegzettseged, nem dolgoztal, igy a gyes es a csaladipotlek lesz az egyetlen jovedelmed.
2013. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
26%
Mennyi idő mulva leszel 18?A párod tud róla?Ha igen ő mit szeretne?Természetesen te döntessz de itt az anyagiak is közbeszolnak.Egy gyerek drága mulatság és nagy felelőség is.Ráadásul ha jol sejtem akkor még tanulsz.A párod dolgozik vagy tanul?Van hol felnevelni a babát vagy a szüleidre számíthatsz? Vagy a pároddal meg tudjátok ezt oldani?Ezek itt a legfontosabb kérdések mielőtt döntessz.Ne értsd félre nem az abortuszra beszéllek rá csak le kell ülnötök a szülőkkel és a pároddal hogy megbeszéljétek ezt az egészet.
2013. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
vállalja a felelősséget, mellettem van, mnenbenn támogat és mindent mega nekem amire szükségem van.nagyon szeret, és öröl a babának^^ igen, 18 éve lennék már addigra. végül is a szüleimnek nincs beleszólásuk, csak rossz érzés, hogy ennyire ellene van a gyerekünknek.
2013. jan. 29. 20:12
 6/36 A kérdező kommentje:
igen, én még atnulok, e magántanulóként tudnám folyatatni az iskolát, mert mindenképpen szeretném befejezni. 2 évem van még érettségiig.. utána majd persze szeretnék tovább tanulni valamilyen módon, a gyerek mellett nehéz lesz tuom, de meg tudnám olsódani.
2013. jan. 29. 20:14
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

A szüleid gondolom pontosan tudják, hogy ez a gyerek (veled együtt) még évekig az ő gondjuk lesz. Valószínűleg érettségire készülsz. Tehát végzettséged 0, szakmád, és munkalehetőséged 0, jövedelmed 0, továbbtanulási lehetőségedet és szándékodat te tudod, de közel 0, esély az önálló életre, egy kisbabával közel 0. Minek kéne örülniük?

Talán üljetek le velük a "kispapával", és mondjátok el tételesen, hogyan képzelitek távlatilag az önálló közös életeteket, amiben nem a szüleid pénzének és jóindulatának jut a legfontosabb szerep. Akkor hátha rájönnek, hogy a lányuk nem egy liba, aki a nyakukra akar szülni 18 évesen egy gyereket, hanem némi felelősséget is érez amikor így dönt.

2013. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
76%

Az a ciki, hogy "csak akkor nem". Az ciki! Az ciki, hogy utána nem volt annyi sütnivalód, hogy elmenj és írass 72 órás tablettát. Az a ciki, hogy ennyire felelőtlen voltál , s most úgy gondolod te felelősséggel tudnád vállani egy gyermek születését, felnevelését. Ez a ciki!

Az anyukád meg nagyon jól tudja, hogy mivel jár egy gyermek születése. Tudja milyen lemodásokkal, -persze örömökkel is- de nem való egy 17 éves lánynak a mai világban. 100 évvel ezelőtt nem lenne gond. AZ anyukád tudja, hogy sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy ezzel a döntásseddel, hogy 17 évesen gyereket vállalsz derékba töröd a még el sem kezdődött életed.

2013. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
44%
Gondolj bele a szüleid helyzetébe, te mit szólnál hozzá. Na ügy te sem tapsikolnál a boldogságtól, akkor mit csodálkozol hogy ők sem.
2013. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
31%

Elismerésem, hogy így gondolkozol és a Párodnak is!

Szégyellném, hogy a szüleim ennyire nem akarják a kicsit. Melletted kellene állniuk. Később persze tuti Ők is imádják majd a kicsit! Ne hagyd, hogy bárki is bántson e miatt, vagy cikzzen a korod miatt!! Legyél büszke magadra és mindig nagy önbizalommal járj el a vizsgálatokra, hiszen ha valakinek szégyellnie kell magát, az az, aki az abortuszra vár a folyosón!!! Tuti boldogok lesztek és nagyon jó lesz fiatal anyukának lenni!


Sok sikert a babához, a sulihoz, sok boldogságot, szerelmet és minden jót. Jah és könnyű szülést!

(a párodat is becsüld ám meg és kényeztesd sokféleképpen, hogy érezze Ő is fontos Neked és az is marad, nem csak a babára fogsz gondolni. :))


Egy 8 hónapos tündérke anyukája: :)))

2013. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!