Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a feladata anyukának abban...

Mi a feladata anyukának abban a 3 évben, amíg otthon van a kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

A témát nem provokációnak szánom. Érdekel a téma minden oldalról és nézőpontból megközelítve. Mivel ezen az oldalon sok ember sokféle háttérrel, gondolkodásmóddal jelen van, érdekel, hogy ki hogy látja a témát.


Adott egy anyuka, aki egész nap otthon van 1 vagy 2 gyerekkel, GYED-en vagy GYES-en van, szóval papíron nem dolgozik, csak otthon. Apukának jó állása van, viszont estig dolgozik. Mi az, ami anyukának bele kell hogy férjen a napjában?


Sokszor olvasom ezen az oldalon, alap dolog, hogy vezeti a háztartást, elintéz mindent a gyerekek mellett, ad magára, hogy jól nézzen ki, esetleg tanul is. Alap elvárás, hiszen sokan ezt munka mellett csinálják.

De mi van akkor, ha az anyuka "csak" anyuka, tehát a napjának legnagyobb részét a gyerekre szánja, végez többé kevésbé a háztartással, és ennyi? Egy pár évre lemond a karrierről, nem képezi magát és nem vág bele még 26 féle dologba. Viszont a idejét kitölti a gyerek ellátása és nevelése, csak jó anya és jó feleség szeretne lenni, vállalja, hogy egy ideig eltartják.

Jól érzem, hogy ezeket a nőket mostanában eléggé lekicsinylik?



2014. aug. 7. 17:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is alap dolog, hogy vezeti a háztartást, elintéz mindent a gyerekek mellett (ezt nem tudom mire érted, pl. bevásárol, befizeti a számlákat, vagy játszótérre viszi őket? ), ha jó feleség akar lenni, amellett, hogy jó anyuka, akkor azért az is legyen alap, hogy figyel magára. Ez minden amit felsoroltál, plusz a tanulás. Az szerintem nem "kötelező", bár, ha van szakmája, nem árt, ha szinten tartja magát, hogy később visszavegyék.

Minden más, amit felsoroltál szerintem eléggé alap, ezáltal nem is kicsinylem le őket, mert ez bőven elég feladat kis gyerek(ek) mellett.

2014. aug. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

-Ne kelljen dolgozni (munkát kerüli)


Igen, pont az ilyen hozzászólásokra gondoltam.

Anyuka otthon ül, gyereket nevel, és? És még????


Nekem is kisgyerekem (épp fogzik) van, meg egy ovis (aki féltékeny). Alig várom, hogy apa este hazajöjjön, és fogja a kicsit, vagy lekösse a nagyot, hogy haladjak a házimunkával.

De mikor beszélgetek másokkal, egy-egy elejtett mondatból mindig az jön le, hogy ennyi? Mást is csinálok a gyereknevelésen kívül? Vagy ( még nyári szünet előtt) miért nem viszem haza a nagyot délben az oviból, otthon vagyok, nem? Csak én érzem bántónak ezeket a megjegyzéseket?

2014. aug. 7. 17:58
 13/23 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is gáz ez a lenézés. Aki szerint anyuka nem akar dolgozni, a munka büdös neki, és emiatt van otthon 2-3 évig, annál nagyon kíváncsi lennék, hogy mégis hova tenné a pár hónapos, 1-2 éves gyerekét, ha anyuka nem maradna otthon? Annyira könnyű dobálózni a bölcsivel, de nem mindenhol van állami, ahol meg van, többéves a várólista, alig van esélyed bejutni. A magánbölcsi annyira horror árban van, hogy már nem éri meg, hogy anyuka visszamegy melózni, mert a fizuja háromnegyede elmegy a bölcsire. Ennél már úgy is jobban jön ki anyagilag, ha otthon marad gyesen/gyeden. Bp-től 40 kilométerre élek, kisvárosban. Itt spec. a 25 kilométerrel odébb lévő, két közepes méretű városban van 1-1 állami bölcsi, ahová kész csoda bejutni. Magánbölcsi van, de aki nem keres százezreket, az ezt nem bírja megfizetni. A bébiszitter még rosszabb, jó esetben 1000 forint az órabérük van, hogy több is. Ki lehet számolni, mennyi ez napi 8-10-12 órában, heti 5 napban. A nagyszülőkkel ne gyertek, a most gyereket vállaló párok szülei úgy 90 százalékban még aktív korúak, ugyanúgy dolgoznak egész nap. Na, hova tegyük a gyereket? Mégse olyan egyszerű, hogy anya húzzon vissza azonnal dolgozni, ugye? Ezért vannak otthon sokan 2-3 évig, nem azért, mert lusták és büdös a munka. Mondom ezt úgy, hogy nekem otthonról végezhető, teljesen szabad beosztású munkám van, ezért pár hónap után felveszem majd újra a munkát, mert így nem látom értelmét a kiesésnek, hiszen belefér.
2014. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%

"2 év alatti kisgyereket nem lehet külön helyiségben hagyni egy percre sem, van olyan baba, akit még letenni sem biztonságos, mert letornázza magát. Szóval akit én ismertem kismamát, úgy várta haza 5-re a férjét, mint a megmentősereget, hogy fogja a babát, amíg ő végre lezuhanyozhatja magáról a tejragacsot és babanyálat.:) "



Erre való a rácsos/hálós gyerekágy, vagy bébikomp.

2014. aug. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
29%

A gyerekek ellátása, fejlesztő játék velük és szórakozás, tanulás. Emellett a háztartás teljeskörű ellátása.


Mondjuk ma már nem sokan maradnak otthon 3 évet, nem a kommunizmusban élünk már, ahol ennek örült a képzetlen női munkaerő :) A többség tapasztalatom szerint 1-1.5 év után visszamegy már, az pedig egy egészségesnek tekinthető otthon töltött idő a kisgyerekkel.


Persze ha 2 gyerek van vagy több az más kérdés, nyilván 1 év korkülönbséggel nem tud visszamenni az ember lánya rögtön.

2014. aug. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%

"2-nek. Vannak extra sìròs babàkkal megàldott, segìtsèg nèlküli anyukàk is. Többemberes babàk.Ilyen esetben nem egyszerű hàztartàst vezetni.Ezt sajnos tapasztaltam. De a fèrjem soha nem tette szòvà, ha valami nem volt kèsz. Hagytam màr a babàval 1-1 napra ès ő is megtapasztalta,hogy milyen is."


Nezd, nem tudom elhinni, hogy a gyerek 7/24ben sir, sosem alkszik, semmit nem lehet tole csinalni. Ilyen enm letezik. A szulok szeretik eltulozni, de a valosagban egy gyerek igen sokat alszik, max nem akkor, amikor anyuka azt szeretne. De igenis meg lehet mellette csinalni a hazimunkat. Na jo, egy kenyszeres takarito biztosan talal benne hibat, de atlagembernek megfelelo szinten lehet tartani a lakast es meg is lehet fozni.

2014. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

"Vannak extra sìròs babàkkal megàldott, segìtsèg nèlküli anyukàk is. Többemberes babàk"


Nem többemberes babák, hanem sírós babák egyszerűen :) Ha sokat sír, és az orvos szerint semmi baja többszöri megvizsgálás után sem, akkor hiszti. Ugye mindenki tisztában van vele, hogy a gyerekek hisztiznek gyakran? Na. AKkor meg nem kötelező mindig emelgetni. Minél jobban megszokja, hogy minden hüppre felemelik, annál jobban üvölt. El kell tudni különíteni a nyűgösséget, hisztit és a valódi törődésre való igényt, nem egésznap csüngeni a gyermeken.


Arról ugye nem is beszélve, hogy egy gyerek 1-1.5 éves koráig legalább alszik minden délután pár órát is, és ahogy valaki írta, ha nem bízunk a gyerekben, hogy nem töri össze saját magát, akkor ott a rácsos ágy. Nem kínzóeszköz, a gyerek biztonságát szolgálja...

2014. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
6%

1.gyereknevelés

2.házimunka

3.férjnek megadni szexben is mindent,amit gyerek előtt


Ez a 3 feladata van,amikor pedig dolgozik,akkor a dolgozik már a 4.feladat lesz.

2014. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

18-as: NEM, tévedés.

Amikor újra dolgozik, akkor a gyereknevelés, valamint a házimunka KÖZÖS feladat lesz, megosztva a férjjel. Ugyanis az a normális, hogy ha munka terén ugyanannyit tesznek le az asztalra (azaz mindketten melóznak teljes munkaidőben), akkor a háztartás, a gyerekek körüli teendők MEGOSZLANAK. Az nagyon nem oké, hogy anya dolgozik ugyanúgy 8-10-12 órát, mint apa, munka után meg egyedül szív a mosással, mosogatással, teregetéssel, rendrakással, porszívózással, felmosással, főzéssel, közben igyekszik lekötni a gyerekeket, apa meg döglik a kanapén/számítógépezik/alszik/tévézik stb. Amelyik férfi azt akarja, hogy a felesége végezze 100%-ban a házimunkát, az tartsa el. Régen is így volt.

2014. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem normális ember nem nézi le azokat akik gyereket nevelnek.Viszont azt amikor egy anyuka olyan magasztosra emeli az anyaságot, meg jogokat akar mert ő már szült az nekem sem tetszik. Aki nevelt már gyereket pontosan tudja hogy hasonlók baromi túlzások.


"2 év alatti kisgyereket nem lehet külön helyiségben hagyni egy percre sem, van olyan baba, akit még letenni sem biztonságos, mert letornázza magát. Szóval akit én ismertem kismamát, úgy várta haza 5-re a férjét, mint a megmentősereget, hogy fogja a babát, amíg ő végre lezuhanyozhatja magáról a tejragacsot és babanyálat.:) "

2014. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!