Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a feladata anyukának abban...

Mi a feladata anyukának abban a 3 évben, amíg otthon van a kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

A témát nem provokációnak szánom. Érdekel a téma minden oldalról és nézőpontból megközelítve. Mivel ezen az oldalon sok ember sokféle háttérrel, gondolkodásmóddal jelen van, érdekel, hogy ki hogy látja a témát.


Adott egy anyuka, aki egész nap otthon van 1 vagy 2 gyerekkel, GYED-en vagy GYES-en van, szóval papíron nem dolgozik, csak otthon. Apukának jó állása van, viszont estig dolgozik. Mi az, ami anyukának bele kell hogy férjen a napjában?


Sokszor olvasom ezen az oldalon, alap dolog, hogy vezeti a háztartást, elintéz mindent a gyerekek mellett, ad magára, hogy jól nézzen ki, esetleg tanul is. Alap elvárás, hiszen sokan ezt munka mellett csinálják.

De mi van akkor, ha az anyuka "csak" anyuka, tehát a napjának legnagyobb részét a gyerekre szánja, végez többé kevésbé a háztartással, és ennyi? Egy pár évre lemond a karrierről, nem képezi magát és nem vág bele még 26 féle dologba. Viszont a idejét kitölti a gyerek ellátása és nevelése, csak jó anya és jó feleség szeretne lenni, vállalja, hogy egy ideig eltartják.

Jól érzem, hogy ezeket a nőket mostanában eléggé lekicsinylik?



2014. aug. 7. 17:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
62%
Igenis vannak extra sírós babák. A mi fiúnk is ilyen. Ettől még főztem, takaritottam, sőt még hajat is mostam rendszeresen. Igaz volt, hogy a fürdőszobában volt a pihenoszekeben, mert szerettem volna mire hazaer a férjem, rendbe szedni magam. Vasaltam is úgy, hogy az egyik kezemben volt a fiúnk. De tény, hogy nem mindig volt minden porszem letorolgetve. Éjjel sokáig óránként kelt a fiam, így néha egyszerűen erőm nem volt neki látni takarítani. De hét hónapos kora óta a férjem van itthon a fiúnkkal. Neki még nehezebben megy a háztartás, bevásárlás, ügyintézés, babaapolas játék osszehangolása, de egyre ügyesebb. Néha már főz is. Szerintem elvarhato a dolgozó féltől is, hogyha hazamegy, akkor segítsen legalább annyival, hogy vigyáz a gyerekre, amíg a másik befejezi a teendőit. A férjem is segített mindig, ha hazaert, én is segítek, főzök, ha hazaérek.
2014. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
82%

Szia,nem olvastam végig,csak a kérdést,de ezt le kell írjam.

A szomszédunk-21-éves,(falun lakunk) kisfia 2 lesz 3 hét múlva,szinte minden nap főz,gyakran a levestésztát is gyúrja,gyakran süt,mos,vasal,takarít.

A kisfiú 3.hete bilit használ,nem beszél tisztán,de kb 50 féle gyerekdalt,mondókát"tud",még egy darab madzaggal is eljátszik ,de gyakran látom,hogy az anyja is játszik vele.

Mindenhová viszi,szinte soha nem passzolja le,pedig az anyósával élnek.Ha az idő engedi minden délután az apukával együtt mennek pecázni a Tiszára.Nála minden a gyerekhez van igazítva.Láttam már a kis srácot gombát "panírozni"anyával.Amúgy a kisfiú néha hisztis,de Kb 2 perc alatt rájön,hogy nem járható út,mert semmit nem ér el vele.Nagyon következetesen neveli.Nem tudom eldönteni,hogy ilyen szerencsés vagy ennyire ösztönös Nála a gyereknevelés.Nem győzöm csodálni.Ja,valami felsőfokú képzésre jár egy éve.Apuka minimálbér körüli fizetésért műszaki eladó.Szóval nem veti fel őket a pénz,de még nem hallottam elégedetlenkedni,sőt valahogy az ellenkezőjét érzem.

2014. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
62%

Én azoknak a táborát erősítem, aki szerint a gyereknevelés az első és legfontosabb feladata az anyukának, és igen a háztartással együtt ez egész embert kíván. (Nagyon tetszik, amit az előttem válaszoló írt, remélem, én is tudom majd hozni ezt a szintet, ha megszületik a kislányom.)

Lehet lepontozni, meg egyet nem érteni, de én nem igazán értem azokat a nőket, akik gyereket szülnek, de a karrierjük fontosabb vagy ugyanolyan fontos. És hozzáteszem: imádom a munkámat, kicsit nehéz szívvel hagyom is ott, de ha meglesz a gyerekem, ő lesz a legfontosabb, és amíg nem kenyérre kell, nem megyek vissza dolgozni. Az én anyukám rengeteget dolgozott, amíg kicsi voltam, és a mai napig emlékszem, milyen trauma volt nekem, hogy nem lehettem vele.

Ez a családban is gyakran vitatéma: hogy de mert kell a gyereknek a kortárscsoport meg a szocializáció. Igen, kell, de nem a 2-3-4 évesnek. Nyilván köztük is vannak olyanok, akik esetleg hamarabb igénylik a kortársakat, mint az átlag, de attól az még korántsem általános, és szerintem nem is minden esetben egészséges.

Arról meg, aki a pici gyereke mellett még 26 egyéb dologba belevág, attól azért megkérdezném: hogy és ugyan ki neveli a gyerekét?

Ma amikor a születésszabályozás mindenki számára elérhető és ezerféle módon megoldható, az a véleményem: az vállaljon gyereket, aki képes a személyiségét és a szabadidejét a gyereke nevelésének szentelni. Tudom, hogy ez a mondat szentségtörő és szinte istenkáromlással ér fel, mert mindenkinek joga van ahhoz, hogy gyereke legyen, csak én ezt megfordítanám, ha szabad: a gyereknek is joga van ahhoz, hogy anyja legyen, és ne bébiszittere, meg gondozója.

Engem mélységesen felháborít, amikor szülik a gyerekeket, háromig meg sem állnak, mert akkor kapnak majd jó kis családi adókedvezményt, aztán rohanás vissza dolgozni, mert a gyedextra is haj de jó, a gyereket meg majd neveli a bölcsöde, ja és anya azért hetente egyszer-kétszer eljárkál szórakozni, mert mégiscsak háromgyerekes dolgozó nő, és neki is jár a kikapcsolódás. Hát én ettől konkrétan hányok...

És a félreértések elkerülése végett: nem azokra gondolok, akik anyagi okokból kénytelenek visszamenni dolgozni, hanem azokra, akik megtehetnék, hogy a gyerekükkel legyenek, csak éppen mások a prioritásaik.

És aki lekicsinyli, lenézi azokat az anyákat, akik minden figyelmüket a gyereküknek szentelik legalább életük első néhány évében, azok borzasztó felszínes emberek, és sz.rt se tudnak a gyereknevelésről és a gyerekekről.

Jó anyának, jó szülőnek lenni a világon a legnehezebb feladat, nagyon keveseknek sikerül csak jól csinálni is, tökéletesen meg szerintem lehetetlen, de törekedni kell rá. Ez az anyuka feladata abban a három évben.

2014. aug. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!