Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti nyugodtan beszéltek a...

Ti nyugodtan beszéltek a szexről szülők előtt?

Figyelt kérdés

Anyám egyszer felvilágosított, de ennyi. Sem előtte, sem utána nem kezdeményeztem hogy a szexről beszéljünk, mert ők úgy képzelték a dolgot, hogy majd ŐK találnak nekem férjet, és esküvőig szűz maradok. Ez nyilván nem jött össze, de nem vallottam be nekik és ha szóba is hozták, mindig kerültem a témát.

Párom szülei lazábbak, de mivel ők meg sokáig utáltak engem amiért a házukban az "engedélyük nélkül" szexeltem az akkor 22 éves fiukkal, ezért ha velük akárhogy szóba jön, mindig zavarba jövök és próbálom terelni a témát.

Már feldolgoztam, de azért sokszor lett volna szükségem egy anyai jó tanácsra ezzel kaocsolatban. Mivel meg voltak győződve róla hogy nekem soha eszembe se jutna házasság előtt szexelni, nem tartották fontosnak hogy rendesen tájékoztassanak, ennek köszönhetően az ex jól ki is használt.

Ti hogyan álltok hozzá ehhez a dologhoz? Mertek bármikor perverz poént nyomni előttük vagy megkérdezni valamit? Nem csalódnak ilyenkor a szülők, hogy a picikéjük nem ártatlan féltenivaló kisgyerek már?



2014. aug. 9. 17:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

én se igazán beszéltem velük erről..(18éves voltam ,mikor megtalálta a fogamzásgátlómat és óriási balhét csapott)nálunk is szüzen férjhez menés és társai voltak a "menők"Még most se nagyon kerül az ilyesmi szóba,pedig 2 gyerekünk van már,így nyilván sejtik,hogy nem a gólya hozta őket..

Én nem szeretném,ha a lányaim is ilyenek lennének velem..ezért majd igyekszem tenni is..

DE én törekedtem arra,hogy jó legyen a szex,olvastam,próbálgattam,és fejlődtem...Igazán szuper azonban a férjemmel lett,valószínűleg a sok év gyakorlásnak és főként az őszinteségnek köszönhetően..pedig szülés után aztán voltak bajok..

Szóval arra célzok,hogy ez szerintem tipikusan segíts magadon téma..

2014. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A barátnőmmel sem beszéltek erről, mégis tudta, hogy lehet élvezni... mondjuk úgy csinálom, hogy élvezze.


Ez akkor már nem is csak az, hogy nem beszélünk a szexről, hanem a prűdség. Engem fel sem világosított senki, mégis megtudtam, hogy mit, hogyan, hova, merre, hány méter. Ha ahhoz is szégyellős voltál, hogy az internetet utánanézz annak, hogy mi is a helyzet, vagy barátnőkkel erről beszélj, az nem csak azon múlt, hogy anyukád mit mond.


Egyébként mennyire lazák azok a szülők, akik nem engedik, hogy a 22 éves fiúkkal szexelj? :D

2014. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Úgy lazák hogy lehet perverz poénokat mondani előttük és ők is mondanak néha. De az tényleg gáz volt amikor reggel ott találták a cipőmet az előszobában és utána szemmel tudtak volna ölni.
2014. aug. 9. 20:12
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Párom szülei lazábbak, de mivel ők meg sokáig utáltak engem amiért a házukban az "engedélyük nélkül" szexeltem az akkor 22 éves fiukkal"


Komolyan mondom néha olyanokat olvasok itt hogy nem hiszem el hogy ilyen emberek léteznek. Valaki elvárja hogy bejelentsék neki hogy szexelni fognak? Még is hogy? Laci bá, este b.a.s.z.u.n.k! Nem magával, a fiával! Vagy ezt hogy?

2014. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Úgy gondolták hogy meg kellett volna kérdezzük hogy ott alhatok-e. Teszem hozzá hajnal 2-kor értünk haza és mindenki aludt...
2014. aug. 9. 21:50
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fontos a bizalomra epiteni a szulokkel a kapcsolatot. En megbeszelek veluk mindent. Es a szexrol is ugyan ugy szo van. :)
2014. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Apukám ilyesmiből mindig kimaradt, mert nem érdekelte, de anyukámmal mindig megbeszéltünk mindent.


7 éves korunkban az ikertesómmal megtaláltuk a szüleim éjjeli szekrényében az óvszereket, és már mentünk is kérdezni, hogy mi az és mire való. Anyukánk pedig rendesen elmondta, ki is bontott nekünk egyet, hogy lássuk, hogyan működik.


Soha nem hitegetett minket, így később is megbíztunk benne annyira, hogy mertünk kérdezni és beszélni erről a dologról.

Hasznos volt, mert megtanultuk, hogy védekezni kell, hogy ne legyünk terhesek, és mindenféle problémáinkról is tudtunk beszélni.

Amúgy még mindig megbeszélünk ilyesmit, és nem csak a mi szexuális életünkről van szó, hanem a szüleinkéről is (őket nem zavarta, hogy kérdezünk róla, minket pedig érdekelt).


Egyébként szerintem sokkal jobb elmondani mindent, ha a gyerek kérdez, mert ha a szülő nem mondja el, a gyerek akkor is megtudja, csak nem biztos, hogy jól fogja tudni.


29/N

2014. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Soha soha soha nem beszéltem velük erről. Egyszer anyám facebookon megkérdezte hogy szűz vagyok-e, mondtam hogy nem, oszt kalap. Nem tudom minek kéne megosztanom velük a dolgot. Ha kérdeznék, nem tagadnék semmit, de nem fogok beszámolni.

20/L

2014. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én sem beszéltem velük soha erről a témáról, én cikinek éreztem felhozni, anyám meg egyszerűen kerülte. Amikor legelőször megjött, azt is egy osztálytársnőmmel beszéltem meg, hogy akkor ez most az vagy sem? Mert itthon annyira tabu volt mindig mindenféle érzelem kinyilvánítás, és testi kapcsolatokra, felnőtté válásra való felkészítés, hogy természetesen minden ki is maradt az életemből. Minden esti puszi, minden szeretlek, minden ölelés, és minden anyai jótanács akármiről.


Szóval nem ciki, hogy egy évig nem is volt jó, nem tudtad, hogy lehet élvezni, mert én sem tudtam. Ciki vagy sem, én már a 3. barátommal voltam együtt a szüzességem elvesztése után, amikor legelőször volt orgazmusom (ez úgy kb 1, másfél évet jelent).

Én soha nem szeretném majd így elhanyagolni a gyerekeimet, és biztos, hogy nagyon nyitott szeretnék lenni velük bármikor bármilyen kérdésük legyen is.

2014. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!