Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehet valamit a szülő ilyen...

Tehet valamit a szülő ilyen helyzetben? (durva igazságtalanság)

Figyelt kérdés

Úgy érzem, pár éve elég durva igazságtalanság ért.

Az iskolának volt egy angol nyelvi projectje (Comenius, ha esetleg ismeri valaki), aminek az volt a lényege, hogy a társaság finanszírozta x mennyiségű gyerek 5 napos kirándulását egy résztvevő országba. Az iskolának a legjobb angolul tudó diákokat kellett kiválasztani, és elosztani csoportokba. Lehetett önként jelentkezni, vagy nevezhetett ki tanár.

A mi iskolánk összesen 30 diákra kapott pénzt.

Engem az angoltanárom (volt igazgató) nevezett be. A szervező tanárok nem akartak ott látni, de annak a tanárnak a szava többet ért. (neki kellett volna szervezőnek lenni, de már idős volt az utazgatáshoz)

Rajtam kívül még egy diákot vittek az osztályomból, őt a szervező tanár választotta.

Minden résztvevőt összehívtak a tanárok egy terembe. Ismertették a szabályokat, és elmondták, hová lehet utazni. (Dánia, Belgium, Spanyolország, Csehország az 5. a mi országunk volt)

Mondták, hogy húzással döntik el, ki hová. Erre 3 lány mondta, hogy ne húzzunk, mert ők hárman lefoglalják Belgiumot.

A tanár mondta, hogy ilyet nem lehet, mindenkinek egyenlő esélyeket kell kapnia.

Alig hogy kimondták, megmondták, hogy az elsősöket ki kell húzni a listáról, ők csak Csehországba mehetnek, mert nincsenek olyan szinten angolból.

Aztán hogy engem és az osztálytársamat is ki kell húzni, mert csak. (mi másodikosok voltunk)

A többiek nevét betették egy dobozba, és húztak. Véletlen az én nevem is benne maradt a dobozban, és kihúztak Spanyolországra. Erre a tanár kiakadt, hogy mit keres a nevem a dobozban, ha megmondták, hogy én nem mehetek (ők felejtették el kivenni), kivette a nevem, összegyűrte, és kidobta.

A lányok közül, akik mindenáron Belgiumba akartak menni, véletlenül egyet Spanyolországba húztak ki. Erre a tanár bocsánatot kért, és átírta Belgiumra a csajszit.

Két hónappal később tudtam meg, hogy ez meg volt tervezve, "az elsősök csak Csehországba mehetnek" csak kamu volt, őket két helyre vitték, még Dániába is. Az osztálytársamat szintén.

Én voltam az egyetlen, akivel így kicsesztek ok nélkül.


Anyut kértem, hogy menjen be suliba, és kérdezze meg, mi bajuk, de azt mondta, ilyenkor egy szülő semmit nem tehet.

Tényleg?

Ti mit tettetek volna anyu vagy az én helyemben?


Akkor: 17L


2014. aug. 14. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Nem igazán értem ezt az egészet.
2014. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Az én anyám biztos, hogy rájuk borította volna az asztalt. Ha gyerekem lenne, én is bemennék és elbeszélgetnék a tanárokkal, hogy ezt mégis hogy gondolják és minden lehető helyen panaszt tennék ellenük. 28N
2014. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem étem, ha ez több ÉVE történt, akkor MOST mit akarsz?!?!?!
2014. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
Mert még mindig nem tudtam beletörődni
2014. aug. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mert még mindig nem tudtam beletörődni
2014. aug. 14. 19:10
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
Akkor kellett volna bemenni.de örülj h 14 évesként mehettel. Én 21 voltam amikor mehettem hasonlóra...
2014. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
17 voltam, nem 14
2014. aug. 14. 19:21
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Az mondjuk érdekes, hogy a tanárok téged valamiért nem akartak a többi gyerek között látni. Szerinted mi volt az okuk:
2014. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A szervezők azokat a gyerekeket akarták, akik gazdagok, vállalkozók a szüleik. Engem és az osztálytársamat leszámítva mindnek azok. Viszont az osztálytársam hátrányos anyagi helyzetű volt, és félárva, neki úgymond támogatásként ajánlották.

Engem az angol tanárom akarta, hogy vigyenek, mert folyékonyan tudok angolul.

2014. aug. 14. 19:41
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Had meséljek el neked valamit. Mikor általános iskolába jártam (most 36 éves vagyok), bizonyos gyerekeknek lehetővé tették, hogy német nyelvet tanuljanak. A többieknek addig testnevelés volt. Akkor azt mondták, hogy a jobb képességűek tanulhatnak nyelvet. Nagyon rosszul esett, hogy én nem tanulhattam, mert nem éreztem magam kevesebbnek. Az iskola után nagyon-nagyon sok évvel egy akkor ott tanító tanár mondta el, hogy azok nem mehettek nyelvórára akik elvált szülők gyerekei voltak. Végiggondoltam kikkel is jártam a tornaórára, és jéé tényleg. Akkor ez nem jutott volna eszembe. Ma már ilyen ok nyilván nincsen, de van más. Nálad is volt valami. A mi iskolánkban lehetett jelentkezni balatoni táborba minden évben. Én soha nem mehetettem. Kik is mentek? Nos, azon szülők gyerekei akiknek az anyjuk az iskolában volt pedagógus, és ezen gyerekek éppen aktuális barátai. Akkor az én anyám sem ment be és nem verte az asztalt igazságért kiabálva, de így felnőtt fejjel is nagyon-nagyon sokszor eszembe jut és arra gondolok, rohadjon meg az összes ott tanító sz.házi (ezeken kívül voltak egyéb igazságtalanságok is). Most van egy 14 éves lányom, és lelkem rajta, ha egyszer észrevenném, hogy valami kisstílű pedagógus hasonló áldozata lenne, az biztos szentség, hogy letépném az illető fejét. Ma már nem abban a korban élünk,hogy mindent hagyjunk. Annyit tehetsz ennyi év után, hogy szemmel tartod, hogy a te gyerekeddel ezt már ne csinálhassák meg.
2014. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!