Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkérdezzem hogy nálunk...

Megkérdezzem hogy nálunk aludhat-e a barátom vagy szerintetek korai?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt(17 vagyok,ő 24).Lehet hogy most ez furán hangzik,de anyummal sosem volt valami jó kapcsolatunk,szóval konkrétan nem újságoltam neki mikor összejöttünk,de nem is titkoltam,szóval valószínű már rájött.

Szeretném hogy nálunk aludjon a barátom,szerintetek felejtsem ezt inkább el,vagy kérdezzek rá? Csak minden rávezetés nélkül vagy hogyan?

Normális válaszokat.



2014. aug. 19. 02:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem egyaltalan nem korai. 17eves korban szerintem eleg felelossegteljes vagy mar. Ha anyukadnak ez nem tetstik, sajnos nem tudsz mit tenni, mert meg o felelos erted, de probaljatok megbeszelni. A baratodhoz esetleg nem tudnqtok menni? En az ellenzest sosem ertettem, en is anya vagyok, de azt gondolom, hogy ha tiltom megjobban csinalja, plusz szexelni nem csak otthon / ejjel lehet. Ez miatt hulyeseg tiltani. Foleg ha rendes a baratod, es nem valami bunozo fazon :)
2014. aug. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A barátom anyja(pillanatnyilag nem úgy áll a barátom anyagilag hogy eltudna költözni,teljesen egyedül eltudná tartani magát)tuti hogy nem engedné.

Az enyém nem tiltja még,csak nem tudom rákérdezek-e egyáltalán hogy lehet-e,és mivel nem kifejezetten jó anyummal a viszony,akkor hogyan?

2014. aug. 19. 02:27
 3/20 A kérdező kommentje:

*rákérdezzek.

Egyáltalán nem bűnöző fazon. :D

2014. aug. 19. 02:28
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Haat, nekem mondjuk elso ottalvas elott anyukam ismerte tobb eve a baratomat. Szimplan megkerdeztem, hogy nalam alht-e?


Ha a helyedben lennek, szerintem eloszor meghivnam magunkhoz, hogy kicsit megismerje anyukam. Majd par nap mulva megkerdeznem, hogy lehetne-e rola szo, hogy itt aludjon egy ejszakat? A talalkozas utan ugyis latod anyukad reakciojat, illetve meg is kerdezheted, hogy mit gondol rola? Elmondhatod neki, hog komolyan gondoljatok ezt az egeszet, nem csak futo kapcsolat :)

2014. aug. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk él az a szabály, hogy új pasinál először átjön bemutatkozni, és csak azután aludhat ott, persze nem a bemutatkozás napján. Ez nem olyan prűd dolog, vagy hogy szimpatikus-e a szülőknek - egyszerűen csak megnyugtatja a szülőket, ha ismerik a tagot mielőtt ott alszik, mint egy vadidegen. Szóval szerintem előbb mutasd be - akkor már az ott alvást is könnyebben fel tudod hozni.
2014. aug. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azért nem vadidegen amúgy neki sem,mármint régóta ismerem,sokszor volt már nálunk,csak eddig nem úgy mint a barátom,szóval mondhatni ismerik már.De akkor lehet bemutatom konkrétan úgy mint a barátomat,és majd máskor kérdezem meg.
2014. aug. 19. 07:32
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem korai, és jöhet a lepontozás, de fogalmam nincs egy 24 éves férfi, mit akar egy 17 éves kislánytól...ez a 7 év ebben a korban rengeteg...

Te sulis vagy még, ő vagy dolgozik vagy épp befejezett egy egyetemet...


A párom pont 24 éves, a húga 17. Hidd el látom, hogy egy 17 éves lány milyen egy 24 éves pasi mellett...Teljesen más értékrend, világnézet, élethelyzet ez a két életkor. A párom nősül, a húga még bőven iskolás...


Igaz, a párom 20 évesekkel se nagyon állna le, nemhogy kiskorúval.



Várjatok még, hova siettek az együtt alvással? Neked még bőven ráér...nem értem miért kell játszani a nagy és megfontolt felnőttet? Ja, hogy a barátodnak már igénye van ilyesmire (ami 17 évesen azért nem elég megszokott)? Itt és sok más dologban kibújik majd a szög a zsákból...


Miért nem lehet kortársakkal, 1-2-3 évvel idősebbeket választani? ahol van közös értékrend, azonos élethelyzet?


A 17 éves sógornőm fél éve van egy 18 éves kissráccal, nekik miért nem jut eszükbe, hogy együtt aludjanak? Ja, igen, egy szó: NEVELÉS.



Tudom, hogy úgysem hallgatod meg, amit előbb írtam, úgyhogy válaszolok konkrétan a kérdésedre is:


Ha elég nagy vagy az együtt alváshoz, akkor csak nem lehet gáz megkérdezni. 'Anya ma Józsi itt aludhat-e?' PONT.



24-N

2014. aug. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

7 Azért szerintem egy kicsit túlzol.

Nem 12 éves lányról hanem 17 évesről beszélünk, akinek már lehet igénye a szexre.

Az meg hogy te úgy gondolod hogy a húginak és a barátjának nem jut eszébe az együtt alvás az csak egy dolog, nyilván nem kötik az orrodra, főleg hogy ilyen apáca típus vagy. Lehet már túl is vannak rajta, főleg titokban ha ilyen az egész família mint te.

Kérdező, vidd el mutasd be mint a barátod, és később beszélgess a dologról anyukáddal.

2014. aug. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%
Hetes véleményét osztom. 17 évesen még a szex is korai, hová sietsz, kérdező? Nem maradsz le semmiről, ha a felnőtt dolgokat majd felnőttként műveled.
2014. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

8!

Nem vagyok apácatípus, de megfontolt és előrelátó az viszont igen. És bár megvolt a párom 17 évesen, nem siettünk el semmit, tudtuk, hogy nem hajt a tatár...és tudtuk azt, hogy hány évesek vagyunk.


Egyszer egy bölcs ismerősöm azt mondta, hogy valaki akkor kezdjen neki szeretkezni, amikor ha becsúszik egy gyerek véletlenül (mert ugye nem 100% egy védekezési módszer sem) azt fel tudják nevelni felelősségteljesen...


A szeretkezéshez kell magas szinten bizalom, érzelmi érettség, lelki felkészültség stb stb., ami nem gondolom, hogy egy 17 évesnek feltétlenül mind megvan. Persze d..gni lehet, mindenkinek a saját lelke rajta, engem aztán nem zavar, de a felelősségteljes, meghitt szeretkezés több annál, amit egy 17 éves elképzel.



A sógornőmet, meg ismerem vagy 7 éve, úgyhogy hadd ne kelljen bemutasd nekem. A család nem prűd, csak vannak értékrendjeik... és velem is nyugodtan lehet beszélni a szexről...

2014. aug. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!