Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam édesanyámnak, hogy...

Elmondjam édesanyámnak, hogy nem miatta vagyok furcsa, hanem mert valószínűleg Asperger-szindrómám van?

Figyelt kérdés

Volt régebben egy komolyabb beszélgetésünk. Elmondta hogy egesz gyermekkoromban fájlalta, hogy zárkózott vagyok, mindíg csak a saját kis világomban éltem, hogy nem tanultam jól, pedig voltak hozzá jó képességeim. Képtelen voltam beilleszkedni, három általános és két középiskolát jártam meg. De valahogy mindig kiközösítettek, és rettenetesen megkönnyebbült, hogy ha véletlenül volt pasim.

Azóta már házas is vagyok...

Mindig úgy érezte, az ő hibája hogy ilyen vagyok, még nyomokban sem olyan, mint a három testvérem.


2014. aug. 25. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg orvos nem diagnosztizál, felesleges ezen rágódnod.
2014. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, az lemaradt.

Pszihológus vetette fel, és több teszt is erre utal..

2014. aug. 25. 14:04
 3/11 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Mondd el, igen!
2014. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Akkor én extra aspergeres vagyok, mert egyetlen pasim sem volt, és ugyanez van velem.

-.-

2014. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el mindenképp. Eleve nagyon szép részéről, hogy nem téged ítél el, hanem a saját szülői teljesítményében keresi a hibát, sok szülő idáig sem jut el... legalább így tudni fogja, hogy ő jó édesanya volt, ez az érzés pedig rengeteget ér.
2014. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
MOndd el.
2014. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Ha te házas vagy, akkor szinte biztosan nincsen Asperger-szindrómád. (Ami nők között igen ritka egyébként is.)

Pontos diagnózist csakis egy pszichiáter szakorvos tud felállítani, személyes vizsgálat alapján.


Igen, édesanyád nagyon jól érezte: valóban az ő hibája az nagyrészt az, amilyen gondjaid vannak. Önmaga, mint anya kudarcot vallott akkor, amikor nem önmagadért fogadott el - olyannak, amilyen vagy -, hanem folyton összemért a többi testvéreddel. (Ami az egyik legsúlyosabb nevelési hiba egyébként.)

2014. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es voltam: nem pszicjológust kell felkeresni ilyen betegséggel (a gyanújával sem!), hanem pszichiátert.
2014. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hetes. Megmondanád, hogy az asperger miért kizáró tényező a házasságnál?

Pár dolgot beleolvastál a történetembe, ami nem is szerepel benne.

Az anyukám soha nem hasonlitgatott a testvéreimhez nyíltan, sőt rámhagyta a dolgokat, nem várta el hogy olyan legyek mint atobbiek. Inkább védett is a család többi tagjától.

2014. aug. 25. 23:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy a nők között sem ritka, csak nem veszik észre, mert a lányokra sokkal jobban rákényszerítik a beilleszkedést.
2014. aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!