Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám ennyire gyűlöl engem?...

Apám ennyire gyűlöl engem? Vagy csak feszültséget vezet le?

Figyelt kérdés

Vannak oké pillanatok amikor normális, de van hogy csinálok / mondok valamit és akkor teljesen átmegy gyűlölködőbe velem (és ritkán anyámmal/tesómmal). Általában őrült/ idegbetegnek / beteg / agyilag nemnormálisnak hív (ezt azután kezdte hogy leszokott a " belőled semmi/senki lesz", "tesód jobb nálad" "miért nem vagy olyan mint ő" "elkeseredett vagy"|dolgozom, mentős iskolát fogom elkezdeni nemsokára|). 3 napja is volt egy ilyen eset hogy a nagyszüleimnél voltunk (az ő szülei), akik már 80+ évesek, és a semmiből elkezdett politizálni, majd bántani kezdte őket a nézeteik miatt, agresszív lett velük egy ideig minden apróság miatt. Mikor eljöttünk megkértem hogy ne bántsa már őket és ne rajtuk vezesse le a feszültségét(Nagyszüleimnek is biztos elég nagy teher mikor 80+ évesek) hanem inkább jöjjön ki velem biciklizni vagy tanuljon velem görkorit , erre le hülyézett , betegnek hívott hogy én ilyet merek neki mondani meg amúgy is mi közöm hozzá. Utána meg már úgy tesz mintha semmi sem történt volna, és elkezd jönni beszélgetni, meg kérdezősködni amihez nekem persze nincs kedvem egy kicsit sem, de ezért megint én vagyok az elmebeteg nemnormális.

Sokat gondolkodtam már mi lehet a kiváltó oka ennek a gyűlöletnek (már ha ez az, nemvagyok biztos benne), de lehet az hogy amikor elváltak anyával akkor én anyát választottam mert nem akartam egyedül hagyni (ha tesóm anyámmal ment volna és apával maradtam volna). Igazából nemtudom eldönteni hogy én vagyok e a nemnormális , beteg , vagy ő itt a szemét aki csak levezeti a feszültséget rajtam. Ez is egy old meg magad kérdés, de nemtudok kihez fordulni (anyuhoz nem akarok, mert akkor jobban gyűlölne hogy uszítom ellene, mikor csak valakivel ki akarom beszélni a problémámat. Párom meg külföldön van és csak szombaton ér haza. Akivel legalább nemsokára össze is költözünk ha minden jól megy).

Köszönöm ha végig olvastad, és remélem lesz valaki aki tud majd egy két jó tanácsot adni.



2014. aug. 26. 09:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#6 örülök hogy te kitudtál mászni, van testvéred amúgy? És ha igen akkor vele is így bánt?
2014. aug. 28. 13:56
 12/17 anonim ***** válasza:
lehet hogy apád klimaxol.
2014. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 pszi1984 válasza:
Igen, van testvérem, de Vele soha nem viselkedett így..
2014. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Te teljesen normális vagy.


Ami apádat illeti:

Így, csak egy leírás alapján nehéz biztos véleményt mondani.

De ennek alapján, apád egyszerűen zsarnok apának tűnik, még ha ebben a műfajban közel sem a legdurvábbnak.

2014. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Fogadd el és lépj ezen túl. A saját példámból kiindulva a "kifelé jóságos - családban erőszakos" szülők soha nem fogják elismerni a hibáikat (ergo nincs mit megbeszélni), megbocsátani a tieid (megint nincs miről beszélgetni) és ha kudarcnak vagy hibának tartják a létezésed, akkor bizony a támogató / "családszerű" hozzáállást is felejtsd el. Ha csak az egyik oldalról van hajlandóság, akkor azt már megette a fene.


Költözz el és "normalizáld" a viszonyotok a Te szabályaid szerint. Szerintem; ezt kell tenned.

2014. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
szerintem apád klimaxol, vagyis ez 1 kapuzárási pánik férfiaknál. Gyakran szélsőséges hangulat váltás van, depresszió , agresszió váltakozik. ha apád 50 felé közeledik vagy annyi akkor ez a baja.
2014. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én ezért akartam megölni magam legalább 5 ször . Sajnos megmentettek . ...
2015. nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!