Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik az elvárások egy normális...

Mik az elvárások egy normális családban?

Figyelt kérdés

-Miért nem jelentetted fel a szüleidet, ha annyira bántottak gyerekkorodban?

-Mert féltem az intézettől, nem akartam oda kerülni.

-Látod, látod, akkor mégsem voltak olyan rossz szülők!


Valóban elég lenne "az intézetnél csak jobb" életet biztosítania a szülőknek, tűrve akár a bántalmazást is?


Én nem éltem normális családban. Szeretném tudni, hogy milyen az. Véleményeket várnék!


2014. aug. 26. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális családban van tisztelet,szeretet, megértés,együttérzés,türelem és még sorohatnám.En sem tudom,csak álmodom róla.
2014. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja.
2014. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem mondanám hogy "normális családban", mert mindenknek más a normális, de 1 ideális családban a szülök szeretik és tisztelik egymást, a gyerekekel és magukkal összhangban vannak, és azt nézik hogy mit tehetnek a másikért, hogy hogyan járhatnak kedvében a másiknak, vagy hogy tehetik boldoggá a másik embert.Toleránsak , összetartóak, és stb.
2014. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"a szeretet nem akar semmit"


ha egy szülő igazán szereti a gyerekét, meghallgatja, odafigyel rá, és a gyerek cinkosa lesz. ezzel nem azt mondom, h ne hívja fel rá a gyerek figyelmét, ha hülyeséget tesz, és nem is arra, h akkor is legyen mellette, ha sorozatgyilkos lesz.

De egy jó szülő nem akarja a saját képére formálni a gyerekét, sem meghatározni, h mi legyen belőle, hanem inkább segíteni próbálja. a legtöbb szülő azt sem érti,h cseszegetéssel nem lehet motiválni a gyerekét.


én sem élek normális családban. ugyan csak kisebb pofonokat kaptam régen és anyagilag támogattak,de se sosem éreztem,h megbízhatok bennük, vagy hozzájuk fordulhatok, de még értelmesen beszélni sem lehetett velük. minden iskolám alatt folyamatosan fenyegettek, nem akartam főiskolába menni, mégis elvégeztem, mert erőltették, egy percig sem éreztem, h számítana a véleményem.

bocs ha kicsit sokat írtam, megpróbálom összefoglalni: tehát a jó szülő olyan, akihez a gyerek fordulhat, ha problémája van, nem akarja az ízlését és a gondolkodását a gyerekére erőltetni stb. + amiket még írtam feljebb. aki ezeknek nem felel meg, az én szememben rossz szülő, hiába biztosít fedélt, vagy anyagi biztonságot, rossz szülőkkel egy házban felnőni nagyon rossz, az ember folyamatosan keresi a menekülőutat.

szóval hülyeség, amit a legtöbb ember gondol,h tűrj, mert eltartanak a szüleid, és csak akkor panaszkodj, ha bántalmaznak.

Az emberek többsége sajnos rossz szülő lesz.

2014. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!