Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen baja lehet később egy...

Milyen baja lehet később egy gyereknek akit vernek a szülők?

Figyelt kérdés
Valamilyen egészségügyi vagy más? Ezen nem azt értem , hogy rendszeresen hanem ha pl. gyerek néhányszor visszabeszél, nem fogad szót stb. Valami baj lesz később?
2014. aug. 26. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megválaszolni.
2014. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ő is lehet, ugyanezt a mintát fogja tovább vinni. A saját gyerekénél ezt fogja alkalmazni. Amúgy meg van más módszer is a fegyelmezésre. Ettől nem fog nőni a szülő tekintélye, sőt... Nem az a cél, hogy a gyerek féljen, csak annyi, hogy tisztelje a szülőjét.
2014. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Általában a hatás a két lehetséges szélsőség lehet: vagy kisebbségi komplexust, megfélemlítettséget alakít ki, vagy ellenkezőleg, az a hitet alakítja ki, hogy lám erővel (erőszakkal) mindent el lehet érni). Az mindkét esetben a saját célok érvényesítéséhez a sunyiság, az alattomosság, az orvtámadás társul, a csakazért is, ami felőrli az ép személyiséget.
2014. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. aug. 26. 16:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem hoztam magammal a mintát, 1 ujjal sem nyúltam a lányomhoz.
2014. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt írtam, hogy lehet, hogy ezt a mintát fogja követni. Persze, van olyan, aki nem és ez nagyon is dicséretes.
2014. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi gondom nem lett, pszichológiai annál inkább. Depresszió, öngyilkossági kísérletek, pánikrohamok, örökös félelem az emberi kapcsolatoktól, teljesítési kényszer.


Mondjuk engem nem csak pofon vágtak ha nem fogadtam szót, hanem akkor is lekötözve vertek hosszasan, ha megkérdeztem lemehetünk-e a játszótérre.


Felnőttként családra vonatkozólag annyi, hogy kifejezetten liberális, toleráns vagyok, egy árva pofon/üvöltözés nem jöhet szóba akkor sem, ha a gyerek nagyon rosszul viselkedik. Úgy gondolom, a fegyelmezést más módszerekkel kell megoldani, illetve elsősorban megbeszélni, hogy miért nem megfelelő a viselkedése.

2014. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem Anyukámat verte az apja, és elég maradandó lelki károsodásokat okozott.

ezt én, mint az ő gyereke egész életemben megszenvedtem, pedig engem nem vertek.

még most is lelki problémáim vannak és pszichológushoz járok amiatt, hogy engem hogy nevelt föl egy ilyen sérült ember, akit vertek kiskorában.

pedig ő biztosan a legjobb tudása szerint járt el, és azt hiszi magáról a mai napig, hogy jó szülő.

2014. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az se mindegy, hogyan verik: élvezetből vagy felindultságból, előre kitervelve vagy akkor, amikor éppen feldühödtek. Ököllel, eszközökkel, vagy nyitott tenyérrel.

Nyitott tenyérrel felindultságból Ranschburg szerint szabad, az kevésbé veszélyes lelkileg.

2014. aug. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg.
2014. aug. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!