Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Egyre jobban...

Mit tehetnék? Egyre jobban vonz az öngyilkosság gondolata.

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve. 24 éves vagyok, tudom, előttem állna még az élet, de most nem látok semmilyen kiutat.Egy éve keresek munkát (és tényleg keresek, nem vakargatom a fenekem), de semmi. Közben úszom az adósságban, mivel az egyetemhez diákhitelt kellett felvennem (szüleim semmiben nem segítettek, diákmunka ritkán volt), már régen fizetni kéne vissza. De persze nem ez az összes tartozásom, ahogyan a családomnak sem, lassan ennivalóra sem lesz pénzünk. Külföldi munkákat is nézek, de oda ki is kéne menni valamiből...most lett volna egy lehetőség, de nem tustam 30ezer forintot összeszedni az útra.


A családi életünk az anyagiak miatt eléggé tönkrement. Vannak barátaom, és van egy párom akit imádok, és ő a tökéletes pasi számomra de az állandó gyomoridegem miatt már sokszor vele sem vagyok kedves. Minden széthullik körülöttem, és egyszerűen már nem tudok mit tenni. Igazából nem akarok meghalni, de így élni sem tudok tovább.


Bocsánat, hogy ebbe a kategóriába írtam. Igazából nem is tudom, minek írtam ki, hiszen ez nem is igazi kérdés, de olyan jó esett kiírni magamból. Köszönöm, aki elolvassa.


2012. jan. 24. 21:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Milyen területen van végzettséged?hol keresgélsz? Sajnos egy idő munkanélküliség után lejjebb kell adni az ember igényeiből,és elmenni árufeltöltőnek,vagy bármilyen munkára ami akad.
2012. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Már régen lejjebb adtam, de semmi... :(
2012. jan. 24. 21:19
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer minden jobbra fordul! Próbálj pozitívan gondolkodni,az sokat segíthet! Én is az utóbbi időben nagyon padlón voltam,mert magamra maradtam,nem számíthattam senkire,eltávolodtak tőlem a barátaim. De mindig mindenből van kiút!
2012. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Tényleg fontos lenne tudni, hogy milyen végzettséged van, illetve, hogy az ország melyik részén élsz.

Ha akár külföldi munkát is elvállalnál, akkor gondolom az országon belüli költözés sem lenne problémás, ugye? Néha szoktak olyan lehetőségek adódni, hogy szállást is biztosítanak a távolabb élő munkavállalóknak, még ha nagyon robot munka is, de arra jó lenne, hogy annyit megkeress, amennyivel el tudsz indulni külföldre.

2012. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Na, az ilyen 21:33-asféle válaszolókkal meg ne is foglalkozz, épp elég szánalmas az, hogy az ilyenek így viszonyulnak másokhoz. Na ez az, ami tényleg szánalmas, nem az, hogy te meg vagy zuhanva egy kicsit amiatt, hogy eddig nem sikerült állást találnod.
2012. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
46%

Kedves kérdező:

De te nem érted!!! Én ezzel nem bántani akarlak, hanem felnyitni a szemed, hogy ÉLJ! Változnod kell, és erőt venned magadon, mert hidd el, hogy nem vagy egyedül ebben a helyzetben! De gondolnod kell a családodra is!

2012. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hogy konkrétan milyen végzettségem van, azért nem írtam ki, mert könnyű abból rámismerni. Sajnos nem keresett szakma (majdnem bölcsész), nem erre kellett volna menni, de most már mindegy. Gyári munkákat is próbáltam, ahol volt szállás, árufeltöltést, mindent, ami csak akadt. Vidéken élek, de költöztem is volna, ha úgy adódik.
2012. jan. 24. 21:46
 8/19 anonim válasza:
32%

#7 nem viszonyulok senkihez, hanem élek! De most a kérdezőről van szó, nem rólad, szóval nem mennék bele... Én nem alkalmazkodok senkihez, hanem mindent úgy csinálok, ahogy nekem jó!

Kérdező: egyértelmű, hogy rossz passzban vagy, de ne várd, hogy egy csapásra minden meg fog oldódni... Ehhez rengetek idő kell, és ami még fontosabb: erő-kitartás

2012. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
13%

Jajj anyám,de szánalmas vagy.Meki?Éttermek?Teso?Auchan?Cba?

Rengeteg helyre kell eladó.Mozi?Azért,aki keres munkát az talál is.

Ha a pasid,mellett így szét tudsz csúszni,akkor a pasival sincs minden rendben.

Ha 24 évesen szeretnél öngyilkos lenni,hát hajrá-ne sírj valósítsd meg=/ VISZONT nem éri meg. Inkább kezd el sportolni ,mondjuk fuss akkor máris jön egy cél,hogy napról napra fejlődhess..Aztán ne mond,hogy a fent felsorolt helyeken sem találtál munkát.Legalább vállalj el egy ilyet ,szinte diákmunkát,utána közben tudsz nézegetni mást.

Legkönnyebb sírni,azt lehet is,jól esik egy kis sajnáltatás,de hosszú távon kivitelezhetetlen.


Itt egy jó szám:

http://www.youtube.com/watch?v=99NILFRk5WM

2012. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Rengeteg helyre kell eladó.Mozi?Azért,aki keres munkát az talál is."


Képzeld, mindegyiket próbáltam. Kerestem én munkát, nem arról van szó, hogy nem vállaltam volna el bármit. Csak mindenhonnan elküldtek. Ez nem ilyen egyszerű, ahogyan te azt gondolod.

2012. jan. 24. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!