Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi mást tehetnék? Hogyan...

Mi mást tehetnék? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok! Az egyetemi éveimet tönkretette a szüleim betegsége. Elcsúsztam a tanulással, a maradék tárgyaimat egyszerűen bármennyit tanulok, nem tudom megcsinálni. Pedig a szakmai átlagom kb. 4,6 olyan háttérrel, hogy volt olyan vizsgám, amikor éppen egyik szülőmet műtötték (és nem rutinműtét)!

Alapozó tárgyakból volt olyan tanárom, aki azt mondta nekem, hogy:

- Nekem nem azzal kell foglalkozni, hogy a szüleimmel mi a helyzet, meg hogy éppen melyikőjük hal meg, hanem a tanulás az első. Ha ez nem megy, akkor belőlem egy semmirekellő rossz munkaerő lesz, mert a családi ügyek miatt nem fogok tudni 100%-ot teljesíteni.


Barátaim vannak, de nekik is már van komoly munkájuk, néhányan családalapítást terveznek, stb. Nekem nincs stabil munkahelyem, mert még folyamatban van a diploma.

Több, mint 1 millió forint diákhitel van a nyakamon, és még most sem lesz diplomám.


Sajnos mivel szüleim betegsége miatt minden pénzre szükség volt, így nem nagyon jártam bulizni, és egy barátnőt sem volt pénzem összeszedni. Soha nem voltam még nővel.


Amióta egyikőjük elment, muszáj voltam munkát keresni. Minimálbért kapok, amiből mindennel együtt elég szűkösen jövünk ki. Mindig azt hallgatom, hogy ez a pénztelenség már elviselhetetlen. Nem tud az ember félre tenni, mert mikor jön egy kis pénz, akkor azt se tudjuk, melyik lyukat tömjük be. És hogy ő milyen egyedül van. Pedig itt vagyunk mellette tesómmal (ő még kicsi), és amennyire erőmből telik, próbálom támogatni. Meg mindig oda lyukadunk ki, hogy nem fogom befejezni az egyetemet, mert nem vagyok rá képes! Már 2x annyi ideje ott vagyok, mint amennyi a képzés lenne. Más sincs témán, csak hogy jobb lenne meghalni, mert nincs semmi öröme az életben.


És őszintén szólva én sem látok más kiutat!

Egyszerűen nem tudom már elviselni, hogy mindenhonnan csak a bántást és a pofonokat kapom!


Csak azt nem tudom, milyen módszer az, ami kevésbé fáj! :(


25/F



2014. jún. 2. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, hogy az a szülőd, aki életben van, egy lelki zsarnok, és ő tesz tönkre téged, sőt el tudom képzelni, hogy másik szülődet is ő tette tönkre. Ezt csak az írásodból sejtem, lehet, hogy nem így van. Mondjuk itt neked kellene erősnek lenni és arra törekedni, hogy minél hamarabb lediplomázz és normális állásod legyen. Próbáld függetleníteni magadat a lelki dolgoktól, és koncentrálj a jövődre.
2014. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem lelki zsarnok!

Amúgy nem volt ez mindig így! Régebben igazi mintacsaládnak számítottunk, mindenki irigy volt ránk, még a saját rokonságon belül is. Családi vállalkozásnak köszönhetően sokat utaztunk (külföldre is), de mindig együtt. Amióta egyedül maradt, azóta nem láttam igazán önfeledten nevetni.


Én próbálok helytállni: munkát kerestem/keresek (ha nem lesz szerződés hosszabbítás, legyen más kártya még a kezemben), próbálok a vállalkozásban is segíteni, közben tanulni egyetemre, készülni nyelvvizsgára, és a viszonylag nagy kertet is néha gondozni kell valakinek.


Tőle nem várhatom el, mert rettenetes ízületi problémái vannak, szemproblémái, visszeres láb... stb. :(


Csak egyszerűen most már ott tartok, hogy összeroppanok.

Egyik részről azt mondja, hogy menjek, építsem a karrierem, keressek jobban fizető munkát, akár Pest-en is. Másrészről meg azt hallgatom, hogy ha ő itt marad a nagy kertel, akkor mi lesz, hogy fogja ő ezt csinálni!

2014. jún. 2. 21:12
 3/5 Makra Péter Endre ***** válasza:
Nagyon sok dolgod lesz még az életben. Először is próbálj meg férfi módra viselkedni. Tanulj meg döntéseket hozni, s azokat következetesen végrehajtani. Ha ilyen elmaszatolt módon lesz diplomád, akkor azzal semmire sem jutsz. Magabiztos tudás szükséges ahhoz, hogy elismerjenek. Nőt valóban lehet pénzért is venni, de nálad nem ez lenne a megoldás. Keress egy olyan lányt, aki éppoly elveszett, mint Te. Máris két magányos ember lesz boldogabb. Hogy Anya kijöjjön a depresszióból, az nem a Te dolgod. Az egyetem is ráér, szüneteltesd, vagy adj bele mindent a befejezésbe!
2014. jún. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A házat el kell adni, és olyan lakást venni, amelyik szigetelt, tégla, hogy kevesebb legyen a rezsi.

Csökkenteni kell a terheket, ez egy jó módszer.

2014. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jót mond az utolsó! Miért nem költöztök fel együtt Pestre? Sokkal több a lehetőség, és lehetőleg nem kell kertet gondozni.
2014. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!